LINKI

 

 

II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetek

 

W dniu 17.11.2013r w Sosnowcu Milowicach rozegrano II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny

Kadetek. W zawodach nie musiała startować Julia Braś, która zapewniła już sobie dobrym występem w I Grand Prix Polski Kadetek, awans do kolejnych ogólnopolskich rozgrywek.

Jej dwie młodsze koleżanki z KTS-U MOSiR Mysłowice, które wystartowały w tym turnieju zajęły świetne lokaty. Obie weszły do czołowej dziesiątki zawodów. Julia Tomecka wywalczyła 6 miejsce,

natomiast Zuzanna Grzesińska uplasowała się na 9 lokacie. Gratulujemy!

 

Grad medali na Mistrzostwach Śląska Młodziczek


W dniach 13-14.04.2013r w Sosnowcu Milowicach odbyły się Mistrzostwa
Śląska Młodziczek w tenisie stołowym.

W sobotę przy stołach pingpongowych w Drużynowych Mistrzostwach Śląska wystartowały trzy drużyny Klubu Tenisa Stołowego MOSiR Mysłowice.
Pierwsza w składzie: Julia Braś i Julia Tomecka już przed  turniejem, jako jedyna drużyna młodziczek ze Śląska, miała zapewniony awans z rozstawienia punktowego do Mistrzostw Polski, które w dniach
3-5.05.2013r odbędą się w Brzegu Dolnym.
Podopieczne Beaty Nowak bez problemu zakwalifikowały się do finału, gdzie po wyrównanej walce uległy zespołowi MKS Czechowice Dziedzice (Anna Kielar, Kinga Furtak, Monika Fołta) i zdobyły srebrny medal.
Rewelacyjnie spisała się także druga drużyna. Grające w niej: Wiktoria Urbaniak i Zuzanna Grzesińska zdobyły brązowy medal. W pojedynku o trzecie miejsce pokonały zespół Klubu Olimpijczyka MOSiR Mysłowice
(Sonia Kulasińska, Anna Bieńko) i tym samym wywalczyły awans do Półfinałów Mistrzostw Polski.
W składzie trzeciego zespołu znalazły się: Alicja Gasz, Natalia Kruczek i Aleksandra Wawrzykowska. Również one zagrały bardzo dobrze. Dziewczęta zostały sklasyfikowane w przedziale miejsc 13-16.


Podczas drugiego dnia rywalizacji rozgrywano zawody indywidualne i deblowe.
Zawodniczka Julia Braś, która miała także uzyskany indywidualnie bezpośredni awans do Mistrzostw Polski Młodziczek potwierdziła kolejny raz swój ogromny talent zdobywając kolejny złoty medal. W finale tym razem Julia pokonała zawodniczkę MKS Cieszko Cieszyn Agatę Paszek. Świetny rezultat indywidualnie osiągnęła także Wiktoria Urbaniak, która zajęła 6 miejsce. Ósmą lokatę wywalczyła Zuzanna Grzesińska. W przedziale miejsc 9-12 została sklasyfikowana Julia Tomecka a Aleksandra Wawrzykowska znalazła się na miejscach 17-24.
Kolejne medale mysłowiczanki przywiozły z gier deblowych. Dwa złote krążki wspólnie wywalczyły Julia Braś i Julia Tomecka. W finale reprezentantki KTS-u pokonały parę: Anna Kielar (MKS Czechowice Dziedzice) i Sonia Kulasińską (Klub Olimpijczyka MOSiR Mysłowice).
Brązowe medale zdobyły wspólnie także Zuzanna Grzesińska i Wiktoria Urbaniak.
Młodym zawodniczkom gratulujemy medali i wysokiej formy, walecznej postawy przy stołach a także życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach. 

Witam. 13-14.04.2013r. w Sosnowcu rozegrane zostały drużynowe i indywidualne Mistrzostwa Śląska młodzików i młodziczek rocznik 2000 i młodsi.
 Klub Olimpijczyka MOSiR Mysłowice w dniu pierwszym reprezentowały 3 drużyny chłopaków i jedna dziewczyn. Pierwsza drużyna chłopaków w składzie Jan Zandecki i Dawid Urbańczyk zdobyła medal brązowy.  Druga drużyna ( Łukasz Jureczko i Dominik Karpiński) i trzecia ( Filip Warda i Ksawery Ziętara) wszyscy  młodsi od rywali o dwa trzy lata, uplasowali się na dalszych 13-16 i 17-24  miejscach.
  Drużyna dziewczyn w składzie Sonia Kulasińska i Anna Bieńko zajęła czwarte miejsce przegrywając po zaciętym meczu o miejsce na podium z drużyna KTS II Mysłowice 2:3.
  Następnego dnia w turnieju indywidualnym uczestniczyło trzech naszych zawodników: Jan Zandecki Nr.2, Sonia Kulasińska Nr.4 i Anna Bieńko Nr.15 listy rankingowej. Jak wynika z tych pozycyj  szanse na medale miał przede wszystkim Jaś i Sonia. Jan Zandecki rywalizując z zawodnikami o rok starszymi zdobył indywidualny medal srebrny. Po "drodze" do finału młody mysłowiczanin pewnie pokonywał swoich rywali po 3:0 i 3:1 w setach. I tylko Nr.1 turnieju A.Grela z Borucina pokonał Zandeckiego w finale 3:2 w setach po wyrównanym pojedynku. Jeszcze jeden medal srebrny Jan zdobył w grze deblowej grając razem z zawodnikiem z Bytomia M.Skarżyńskim.
 Najbliżej złota była Sonia Kulasińska która grała debla razem z Anną Kielar z Czechowic-Dziedzic. Para tych zawodniczek prowadziła w finale w piątym decydującym secie 5:0, 9:5 ale końcówka należała do ich przeciwniczek które wygrały 14:12. Na pocieszenie mogę powiedzieć że złoto i tak powędrowało do Mysłowic bo przeciwniczkami Soni w finale były dwie Julie  Braś i Tomecka z KTSu Mysłowice.
 Mogę uznać wyniki Mistrzostw Śląska młodzików za dobre, bo Sonia osiągnęła zakładany cel - awans do półfinałów do Mistrzostw Polski, a Jaś będzie grał na M-ach Polski bez eliminacji i zdobył trzy medale na trzy możliwe będąc jedynym medalistą turnieju indywidualnego z rocznika 2001. 
 

         

 

Witam.  07.03. drużyna KO MOSIR Mysłowice występująca w IV lidze męskiej w meczu wyjazdowym nie dała szans zawodnikom z Kłobucka wygrywając 8:2. Punkty dla Mysłowic zdobywali: S.Baran 2.5, P.Krzemień 2.5, J.Zandecki 1.5, J.Czakon 1.5
   8-9-10.03 w Lidzbarku Warmińskim rozegrany został III Ogólnopolski turniej klasyfikacyjny kadetów
Z Nr. 6 na 40 najlepszych w Polsce przystąpił do rywalizacji mysłowiczanin Sebastian Baran. Zawodnik Klubu Olimpijczyka MOSiRu Mysłowice zaliczył bardzo dobre zawody. Do turnieju głównego  awansował bez problemu wygrywając z trzema niżej notowanymi przeciwnikami po 3:0 i 3:1 w setach. W tej fazie tylko późniejszy zwycięzca turnieju S.Dosz pokonał Sebastiana 3:1.
  W turnieju głównym, w którym grali 16 najlepszych zawodników  w kraju, w pierwszej rundzie S.Baran pewnie pokonał N.Maćkowskiego z Drzećkowa woj.Wielkopolskie. W następnym meczu o czołową czwórkę Sebastian przegrał z wyżej notowanym W.Gronowskim z Chełmna. Wynik młodego tenisisty stołowego z Mysłowic na tych zawodach można uznać za bardzo dobry, chociaż jest niedosyt bo w meczu o 1/2 finału Sebastian przy wyniku w setach 1:1 prowadził 10:7 mając tym samym 3 piłki setowe. ale jedna zagrywka przypadkowa i dwa punkty po dobrych akcjach dali zwycięstwo w tym secie jego przeciwnikowi. W następnym  po uratowaniu praktycznie straconego jego przeciwnik dostał "wiatru w żagle', a Sebastian zaczął grać mniej pewnie i mimo wygranego jeszcze jednego seta przegrał ten mecz z wynikiem 2:4.
 Ostatecznie nasz zawodnik został sklasyfikowany na wysokim 5 miejscu.
 

           

III WTK Kadetek w tenisie stołowym


W rozegranym w dniu 2.03.2013r w Sosnowcu Milowicach III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetek w tenisie stołowym bardzo dobrze zaprezentowała się Claudia Brudniok. Reprezentantka KTS MOSiR Mysłowice przegrała tylko jeden półfinałowy mecz i zakończyła zmagania w turnieju na trzecim miejscu.
W czołowej "szesnastce" zawodów znalazła się na 10 pozycji Magdalena Sala, 12 miejsce zajęła Julia Tomecka a 15 lokatę wywalczyła Zuzanna Grzesińska.
W turnieju nie musiała startować Julia Braś, która ma już zapewniony awans do III Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kadetek i będzie w dniach 9-10.03.2013r reprezentować Śląsk w Lidzbarku Warmińskim.

Tekst - Grażyna Wojciechowska
Zdjęcie - portal sportowemyslowice.pl


 

Dnia 15 lutego 2013r w ramach „Akcji Zima 2013 Ferie z MOK-iem” rozegrane zostały pierwsze młodzieżowe „Mistrzostwa Mysłowic FIFA 13”. Zawody odbyły się w siedzibie Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 dzięki współpracy z Firmą Retro Games. Na starcie stanęło ponad 50 zawodników, podzielonych na 3 kategorie wiekowe. Większość uczestników stanowili chłopcy, ale do turnieju zgłosiło się również kilka dziewczynek. Pierwsza edycja Mistrzostw zgromadziła także zaskakującą dużą liczbę kibicujących młodych widzów, którzy również chętnie uczestniczyli w grach ruchowych na konsoli Nintendo Wii.

Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych.

Zawodnicy najmłodszych kategorii rozgrywali swoje mecze w holu sali widowiskowej

na konsolach PS3 i Xbox360.

W najmłodszej grupie walczyły dzieci urodzone w 2003 roku i młodsze.

Mistrzem tej kategorii został Dawid Drewniak, który w finale pokonał Adama Kruszyńskiego.

Trzecie miejsce zajął Filip Roik.

Tryumfatorem zmagań w średniej grupie wiekowej roczników 2000 – 2002 został Piotr Szmołda.

Tytuł wicemistrza wywalczył Patryk Orzechowski. Mecz o trzecią lokatę wygrał Mateusz Szmołda.

Natomiast najstarsi ( roczniki 1996 – 1999 ) rywalizowali na sali widowiskowej a ich mecze kibice mogli oglądać na dużym ekranie. Chętnych do gry w zawodach było tak wielu, iż musiały tam zostać przeprowadzone dodatkowe eliminacje do turnieju głównego. Rozgrywki odbyły się w dwóch etapach. W pierwszym uczestniczyło 16 osób podzielonych na cztery czteroosobowe grupy. Z każdej grupy awans uzyskiwały dwie osoby. W drugiej fazie turnieju Play off przegrywający odpadał z dalszej rywalizacji. Właśnie faza pucharowa dostarczyła kibicom najwięcej emocji.

Zwyciężył ją Kewin Śnitkowski - Kubis, który w finale pokonał Artura Grzombę 2-0. Cała pierwsza czwórka zawodników grała na bardzo wysokim poziomie o czym świadczą oba mecze półfinałowe, które były bardzo zacięte i wyrównane. W pierwszym meczu 1/2 finału zmierzyli się Kewin Śnitkowski - Kubis i Grzegorz Wojciechowski. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, mecz zakończył się wynikiem 2-2. Obaj zawodnicy pokazali w tym meczu wielką klasę, Kewin zdobył pięknego gola strzałem zza pola karnego prosto „w okienko”, natomiast Grzegorz pokazał, że gra się do końca, zdobywając gola na remis w 90 minucie spotkania. W dogrywce lepszy o jedną bramkę okazał się Kewin. Grzegorz miał szansę na wyrównanie, ale nie wykorzystał rzutu karnego w końcówce dogrywki. Był to najlepszy mecz w tej kategorii wiekowej w całym turnieju. W drugim półfinale zmierzyli się Bartłomiej Paluch i Artur Grzomba. Spotkanie było bardzo wyrównane i mimo wielu okazji żaden z zawodników nie zdołał zdobyć gola. Jako, że dogrywka również nie przyniosła bramek rozegrano więc rzuty karne, w których lepszy okazał się Artur wygrywając 3-0.

Zwycięzcom turnieju statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył Dyrektor Mysłowickiego

Ośrodka Kultury mgr inż. Adam Radosz.

Rozgrywki zakończyły się po godzinie 18.00.

Należą się ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy pomagali w ich zorganizowaniu,

przygotowaniu, prowadzeniu a także udostępnieniu sprzętu oraz firmie Braks za sponsorowanie

nagród.

Pierwsza edycja Mistrzostw została gorąco przyjęta przez dzieci, młodzież i rodziców oraz pokazała, że gry komputerowe wcale nie muszą izolować od świata. Wręcz przeciwnie, mogą pomagać dzieciom się integrować, wspólnie spędzać czas, rywalizować, wymieniać doświadczenia i dostarczać pierwszorzędnej rozrywki.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie rozgrywki komputerowe zadebiutowały jako dyscyplina

pokazowa. Może więc w przyszłości staną się pełnoprawnym sportem i dyscypliną olimpijską

a nasi młodzi Mistrzowie będą mogli swoje komputerowe pasje wykorzystać i osiągać dzięki nim

sportowe sukcesy.

 

 

          

 

 

II WTK Skrzatek i Żaczek - dwa medale !
W trzeci weekend stycznia rozegrane zostały II Wojewódzkie Turnieje Kwalifikacyjne w kategorii skrzatek i żaczek. Zmagania toczyły się w hali sportowej MOSiR-u w Sosnowcu Milowicach.
Rozegrane zawody po raz kolejny pokazały, jakie możliwości drzemią w naszych młodych zawodniczkach.
Kategorię żaczek zdominowały reprezentantki KTS MOSiR Mysłowice. Julia Tomecka stanęła na pierwszym miejscu podium.
Drugie miejsce zajęła Klaudia Franaszczuk. Siódma w zawodach była Natalia Kruczek, dziewiąte miejsce zajęła Amelia Filec a na dwunastym miejscu została sklasyfikowana Alicja Gasz.
W kategorii skrzatek Julia Szalkowska zajęła w rywalizacji czwarte miejsce.
Podopieczne Trenerki Beaty Nowak kolejny turniej mogą zaliczyć do
udanych. Gratulujemy !

tekst - Grażyna Wojciechowska
zdjęcie - portal www.sportowemyslowice.pl (Trener Beata Nowak z Julią Tomecką)

          

II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Kadetek


W dniach 15-16.12.2012r odbył się II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Kadetek.
Tym razem zawodniczki w tej kategorii wiekowej walczyły w Wielkopolsce. W gronie 40 najlepszych kadetek znalazła się młodsza o 2 lata od swoich rywalek mysłowiczanka Julia Braś. Miasto Luboń okazało się dla niej szczęśliwe a debiut w tej kategorii bardzo udany.
Zawodniczka KTS MOSiR Mysłowice rozstawiona była w turnieju dopiero z 34 numerem.
W sobotę w rozgrywkach grupowych podopieczna Beaty Nowak toczyła rywalizację w grupie. Pokonała Aleksandrę Ciurę (MLKS Śnieżnik Stronie Śl.), Annę Wereszczaka ( MLUKS Nadwiślanin Płock) i Natalię Matwiszyn (MKSTS Polkowice) oraz uległa Angelice Janik ( KS Podwawelski Kraków). Te wyniki dały jej 2 miejsce w grupie i awans do turnieju dodatkowego.

 W turnieju dodatkowym Julia odniosła kolejne dwa zwycięstwa. Pierwsze nad Dianą Wrzosek (GLKS Nadarzyn) a w drugim starciu pokonała Adę Górską ( LUKS "Warmia" Lidzbark Warmiński) i awansowała do turnieju głównego, sprawiając wszystkim ogromną i miłą
niespodziankę.

W niedzielę w turnieju głównym Julka przegrała, po dobrej i wyrównanej grze mecze z Pauliną
Stachecką (GLKS Nadarzyn) oraz Karoliną Pęk (IKS Tarnobrzeg) i zajęła ostatecznie miejsce
13-16. Taka wysoka pozycja gwarantuje jej udział w III OTK-u Kadetek bez konieczności eliminacji na Śląsku. Tym samym Julia gra w turniejach ogólnopolskich zarówno w swojej kategorii wiekowej (młodziczek) oraz w starszej kategorii kadetek. Gratulujemy !

tekst - Grażyna Wojciechowska
 

                 

15-16.12 w Luboniu, kolo Poznania został rozegrany II Ogólnopolski turniej kwalifikacyjny kadetów. W gronie 40 najlepszych w kraju znalazł się mysłowiczanin Sebastian Baran. Sebastian, na co dzień reprezentujący Klub Olimpijczyka Mysłowice, rozegrał bardzo dobry turniej. 15.12 w turnieju grupowym zdobył 3 miejsce i zakwalifikować się do turnieju głównego co było naszym celem na dzień pierwszy zawodów.16.12 w turnieju głównym wygrał pierwszy mecz 4:2 z Maciejem 
 
Kotarskim "Return" Piaseczno ale potem trafił na zwycięzcę całych zawodów Aleksandra Wereckiego z Nadarzyna z którym przegrał 1:4. Ostatecznie Sebastian został sklasyfikowany na wysokim 7 miejscu.
 

               

 

                                            G R A N D   P R I X  

 

                                  Mysłowic w tenisie stołowym

 

 

Organizator:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach, klub Olimpijczyka przy Zespole Szkół Sportowych w Mysłowicach.

 

Termin: 01.12.2012 (sobota)

 

Miejsce: Mysłowice ul. Powstańców 23

 

Uczestnictwo: uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum.

 

Wpisowe: 5zł, następna kategoria 3zł.

 

Kategorie: uczniowie kl. 1-3 osobno 4-6 Szkół Podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych. Osobno dziewczyny i osobno chłopcy. Dopuszcza się udział młodszych w kategoriach starszych oraz dziewczyn w kategoriach chłopców.

 

Nagrody: po zakończeniu cyklu turniejów wyróżnieni zostaną po 3 najlepszych zawodników i zawodniczek w każdej kategorii. Puchary, dyplomy, oraz nagrody rzeczowe lub bony do zrealizowania w sklepie specjalistycznym tenisa stołowego. Dodatkowo, na zakończenie cyklu, nagrody otrzymają najlepsze zawodnicy i zawodniczki nie posiadające licencji zawodników, dla których będzie prowadzona osobna klasyfikacja.

 

System rozgrywek: do dwóch przegranych meczy z grą o trzecie miejsce od tyłu drabinki.

Do klasyfikacji generalnej nie będzie liczony najsłabszy wynik poszczególnych zawodników, zawodniczek. W przypadku jednakowej ilości punktów  decyduje najlepsze zajęte miejsce,

 potem lepszy bilans bezpośrednich pojedynków, a na końcu losowanie.

 

Zawody rozpoczynają się: kl.1-3 godz. 9.00 zapisy do godz.8.50. Kl. 4-6 godz.10.00 zapisy do 09.45. Gimnazjum godz.12.00, zapisy do godz. 11.45.

 

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu oraz łączenia kategorii ( w zależności od ilości zawodników/czek startujących).

 

Informacje udziela J.Fomin tel. 693-416-629

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Uwaga zmiana miejsca rozgrywania turnieju

 


 
 29.11.2012r. drużyna klubu Olimpijczyka MOSiR Mysłowice występująca w IV lidze męskiej odniosła kolejne zwycięstwo. Tym razem 7:3 w meczu wyjazdowym UKS "Plastyk" Dąbrowa Górnicza. Punkty w naszej drużynie zdobywali: S.Baran 2, J.Zandecki 1.5, J.Czakon 2,5, P.Krzemień 1.
 01.12.2012r. w Mysłowicach  rozegrano drugi turniej cyklu Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym. Tym razem  w zawodach wzięło udział "tylko' 46 zawodników i zawodniczek z Mysłowic i okolicznych miast. Tylko ponieważ w poprzednich turniejach frekwencja nie spadała poniżej 50-60 uczestników. Myślę że poziom sportowy który reprezentują zawodnicy i zawodniczki z Mysłowic w pewnym sensie odstrasza młodych tenisistów stołowych z innych klubów. Przyjechać do Mysłowic i nie mieć, teoretycznie, szans na pierwsze miejsce, nie każdy będzie chciał. W prawie każdej kategorii wiekowej na Śląsku dominują zawodnicy i zawodniczki z Mysłowic. 
  W poszczególnych kategoriach wygrywali:
 S.P. kl. 1-3 1m.Bień Karolina, 2m.Warda Filip S.P. 1 3m.Janota Jarosław.
 S.P  kl. 4-6 dziewczyny; 1m. Braś Julia, 2m. Kulasińska Sonia, 3m. Grzesińska Zuzanna
 S.P kl. 4-6 chłopcy 1m. Zandecki Jan, m.Grzesińska Zuzanna, 3m.Sowa Jakub - Gliwice
 Gimnazjum dziewczyny: 1m. Gąsior Jolanta, 2m. Sala Magda, 3m.Grzesińska Zuzanna

 

Witam. 18.10.2012r. Rozegrano 5 kolejkę męskiej ligi okręgowej. Drużyna Klubu Olimpijczyka MOSiR Mysłowice podejmowała KS Corona Rudniki. Mysłowiczanie odnieśli kolejne zwycięstwo 7:3. Znów nasz najlepszy zawodnik Sebastian Baran zdobył komplet punktów wygrywając wszystkie swoje mecze singlowe oraz grę deblową razem z Janem Zandeckim. Pozostali zawodnicy naszej drużyny punktowali: Jan Zandecki - 1,5pkt. Grzegorz Ptaszek 1,5 pkt. Mateusz Zawadzki - 1,5 pkt. Juliusz Czakon - 0,5 pkt.

 

 20.10.2012r. W Mysłowicach został rozegrany pierwszy w sezonie 2012/2013 turniej cyklu Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym. W zwodach zostali sklasyfikowani 59 zawodników i zawodniczek w (  wieku od 7 do 14 lat) z Mysłowic, Gliwic, Zawiercia i innych miast naszego regionu. Jeżeli wygranie swoich kategorii wiekowych przez S.Barana i J.Zandeckiego jest normalnym wynikiem ( oba przyzwyczaili nas do dominacji w swoich kategoriach wiekowych na Śląsku) to zdobycie  pierwszego miejsca w gimnazjum oraz pierwszego miejsca w Szkołach Podstawowych przez Sonie Kulasińską  uczennicę klasy 6 ZSS można uważać za małą niespodziankę, ale nie dla mnie, bo obserwuje od dłuższego czasu jak Sonia pracuje na treningach i wiedziałem że wcześniej czy później nastąpi efekt solidnej pracy zawodniczki Klubu Olimpijczyka.
 W poszczególnych kategoriach wygrywali: 
  Dziewczyny  szkoły gimnazjalne 1m. S.Kulasińska
                     szkoły podstawowe 1m. S.Kulasińska
          kl.1-3  szkół podstawowych 1m.N.Szymczyk z Zawiercia
  Chłopcy   szkoły gimnazjalne      1m.S.Baran
                 szkoły podstawowe     1m. J.Zandecki
          kl.1-3  szkół podstawowych 1m.N.Szymczyk

  Pozdrawiam. J.Fomin.


 
P.S. Na zdjęciach:1. J.Czakon, J.Zandecki,G.Ptaszek,S.Baran, M.Zawadzki
                           2.Zawadzki,Zandecki,Czakon,Ptaszek,Baran u góry Anna Bieńko, Jolanta Gąsior, Sonia Kulasińska, Monika Kaperkiewicz


        

 

                   

      I WTK Skrzatek

W dniu 6.10.2012r w Pszowie rozegrano I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny skrzatek w tenisie stołowym. Prawo startu w zawodach miały tenisistki urodzone w 2004 roku i młodsze.
 Swój pierwszy duży sukces odniosła na tym turnieju zawodniczka KTS MOSiR Mysłowice Julia Szalkowska. Nasza skrzatka przegrała w Pszowie tylko jeden finałowy
 pojedynek z Natalią Gąsior reprezentującą klub AKS Mikołów. Drugie miejsce w wojewódzkich rozgrywkach to ogromne osiągnięcie, życzymy naszej młodej zawodniczce, aby stawała na podium jak najczęściej!

tekst - Grażyna Wojciechowska

 

 

Kolejny sukces Julii Braś
W dniach 6-7.10.2012r w Gdańsku rozegrano I Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików w tenisie stołowym jako XV Memoriał Aleksandra Mielewczyka. W gronie 40 najlepszych zawodniczek w kraju w
kategorii młodziczek znalazła się zawodniczka KTS MOSiR Mysłowice Julia Braś.
W sobotę zawodniczki rywalizowały w pięcioosobowych grupach. Zawodniczka z Mysłowic wygrała pojedynki z Weroniką Pelczar z KKTS Krosno, Natalią Matwiszyn z MKSTS Polkowice i Julią Jedlikowską z MRKS Gdańsk. Przegrała mecz z Anną Kielar z MKS Czechowice - Dziedzice, jednak trzy wygrane mecze dały jej pierwsze
miejsce w grupie oraz awans do turnieju głównego.
W niedzielę Julia wygrała pierwsze starcie z Mają Miklaszewską z MRKS Gdańsk 3-1.
Niestety, w decydującym o medalu miejscu uległa Agacie Zakrzewskiej z SSCK HALS Warszawa
i ostatecznie została sklasyfikowana w przedziale miejsc 5-8.
Podopieczna Beaty Nowak zapewniła sobie awans do II Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek, zgromadziła cenne punkty do rozstawienia w Pucharze Polski Młodziczek i odniosła swój kolejny duży
sukces. Gratulujemy !

Tekst - Grażyna Wojciechowska
Zdjęcie - portal www.sportowemyslowice.l              

 

  Półfinały OTK-u
W niedzielę 30.09.2012r w Korfantowie odbył się Półfinał do IOgólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego młodzików, kadetów i juniorów.
Na powyższy turniej awans wywalczyły trzy zawodniczki KTS MOSiR Mysłowice: Julia Tomecka
(kategoria młodziczek), Julia Braś (kategoria kadetek) oraz Magdalena Sala (kategoria kadetek).
Dziewczyny rozegrały swoje mecze z najwyższym zaangażowaniem i determinacją. Momentami brakowało jednak koncentracji i zwykłego szczęścia.
Niestety, żadna z nich nie zajęła miejsca w pierwszej szóstce i nie awansowała dalej.
Julia Braś zagra jednak w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w swojej kategorii wiekowej młodziczek. Już w najbliższy weekend będzie ona reprezentować Mysłowice w Gdańsku
Życzymy jej udanego startu!

Śląska Liga Juniorek - turniej półfinałowy
W dniu 16.09.2012r w Łaziskach Górnych rozegrano turniej półfinałowy Śląskiej Ligii Juniorek.
KTS MOSiR Mysłowice reprezentowały na nim dwie drużyny. W składzie pierwszej zagrały: Magdalena Sala, Claudia Brudniok i Julia Braś.

W drugim zespole toczyły zmagania: Wiktoria Urbaniak, Zuzanna Grzesińska oraz Julia Tomecka.
Pierwsza drużyna wygrała swoją grupę a druga uplasowała się na czwartej pozycji.

Tabela:
Grupa II
1. KTS MOSiR Mysłowice - awans do turnieju głównego
2. UKS Dwójka Sosnowiec - awans do turnieju głównego
3. Klub Olimpijczyka MOSiR Mysłowice - awans do turnieju głównego
4. KTS II MOSiR Mysłowice - udział w rozgrywkach II ligi
5. MKS Siemianowiczanka Siemianowice Śl. - udział w rozgrywkach II ligi
6. ULKS Pławniowice - udział w rozgrywkach II ligi

Gratulujemy udanego startu w turnieju.

zdjęcie - 1 drużyna
tekst i foto - Grażyna Wojciechowska

 

              

I WTK Młodziczek
W dniu 15.09.2012r w Jastrzębiu Zdroju odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek.
W powyższych zawodach nie musiała startować Julia Braś, która po zsumowaniu punktów z ubiegłego sezonu znalazła się w 16-ce najlepszych zawodniczek w Polscei bez konieczności eliminacji wystartuje w I Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Gdańsku.
Pozostałe zawodniczki KTS MOSiR Mysłowice walczyły na tych zawodach oawans do półfinałów.
Ta sztuka udała się Julii Tomeckiej, która zajęła w Jastrzębiu 6 miejsce i w Korfantowie zagra
o możliwość startu w OTK-u. Bardzo dobrze zaprezentowały się także pozostałe zawodniczki KTS MOSiR
Mysłowice.
Wiktoria Urbaniak zajęła 8 miejsce, Klaudia Franaszczuk 10 pozycję a
Zuzanna Grzesińska została sklasyfikowana na 12 lokacie.                 

Kolejne udane zawody zaliczyli tenisiści stołowi z Mysłowic. 15.09. W Jastrzębiu Zdroju Został rozegrany I Wojewódzki turniej klasyfikacyjny młodzików/czek. Celem turnieju było wyłonienie 6 zawodników/czek którzy uzyskiwali prawo startu w półfinałach do I Ogólnopolskiego Turnieju klasyfikacyjnego. Klub Olimpijczyka MOSiR Mysłowice reprezentowało 2 dziewczyny i 3 chłopaków. Największe szansę na dobry wynik miała Sonia Kulasińska uczennica kl.6 ZSS, Bo pozostali nasi tenisiści to uczniowie klas 4-5 czyli młodsi o rok lub dwa od rywali i większych szans na awans nie mieli. 
  Sonia zagrała bardzo dobre zwody. Rozstawiona przed zawodami z Nr.9 zdobyła 5 miejsce i awansowała na półfinały. Oprócz wyniku muszę powiedzieć że  Sonia grała bardzo dobrze. Przegrała tylko z jedną zawodniczką, ale regulamin zawodów nie pozwalał na zdobycie lepszego miejsca. Do tego w meczu decydującym o awansie zrewanżowała się swojej pogromczyni i wygrała 3:1. Świadczy to o nie zlej odporności psychicznej młodej zawodniczki.
  16.09. w Łaziskach Górnych rozegrano półfinały ligi juniorskiej. celem zawodów było wyłonienie 6 drużyn którzy wezmą udział w finałach ligi juniorów i juniorek. W grupie w której byli zawodniczki klubu Olimpijczyka MOSiR Mysłowice było 6 drużyn. Pierwsze 3 miejsca dawali prawo startu w finałach. W naszej grupie było na 6 drużyn aż 3 z Mysłowic. (sprawa do przemyślenia dla władz ŚZTS). Dwie drużyny KTSu i jedna Klubu Olimpijczyka .Uważam że tak być nie powinno. 
  Nasza drużyna w składzie J.Gąsior, S.Kulasińska, A.Bińko, M.Kaspierkiewicz zdobyła 3 miejsce i awansowała do finałów ligi juniorek. Niestety w decydującym meczy  grali my z drugą drużyną KTSu która została wyeliminowana. I chociaż nasi zawodnicy są młodzi ( 2 kadetki i 2 młodziczki) drużyna KTSu była jeszcze młodsza, co uważam zadecydowało o losie tego meczu. Chciałbym pochwalić najstarszą zawodniczkę naszej drużyny J.Gąsior która w całym turnieju nie przegrała żadnej gry. 

            

              

Julka wygrywa I WTK Kadetek
W dniu 8.09.2012r w Zawierciu w hali OSiR w Zawierciu rozegrano I Wojewódzki TurniejKwalifikacyjny Kadetek.
Równych sobie nie miała na nim reprezentantka KTS MOSiR Mysłowice Julia Braś, która wygrała
wszystkie swoje pojedynki. Zwycięstwo gwarantuje jej udział w półfinałach do I Ogólnopolskiego
Turnieju Kwalifikacyjnego Kadetek.
Do półfinału udało się także awansować drugiej zawodniczce KTS MOSiR Mysłowice Magdalenie Sala, która zajęła szóste miejsce.
Na siódmym miejscu, niestety nie gwarantującym już możliwość grana w wyższych rozgrywkach znalazła się Claudia Brudniok.
Gratulujemy zawodniczkom udanego startu a za Julkę i Magdę trzymamy
kciuki, aby udało im się awansować także na OTK!

                                                                                                    tekst i zdjęcie - Grażyna Wojciechowska


           

 

Młodzi tenisiści stołowi z Mysłowic po rocznej przerwie znów startują w rozgrywkach ligowych oraz indywidualnych nie jako niestowarzyszeni a tak jak wszyscy pozostali kluby czyli stowarzyszeni. Stało się to możliwym dzięki porozumieniu o współpracy  podpisanemu w dniu 4.09.2012 roku pomiędzy Klubem Olimpijczyka przy Zespole Szkół Sportowych oraz MOSiRem Mysłowice. Pragnę podziękować w tym miejscu Prezes Klubu Olimpijczyka Pani Alicji Langier oraz Dyrekcji MOSiRu Mysłowice za dobre chęci oraz wysiłek włożony w to żeby  młodzi tenisiści stołowi mogli brać udział w współzawodnictwie sportowym na normalnych, zdrowych zasadach. Mieliśmy trudną sytuację bo nie bardzo było z kim rozmawiać na temat tenisa stołowego. Na szczęście mamy w Mysłowicach Klub Olimpijczyka priorytetem którego jest praca z młodzieżą.
  Wystartowaśli my już w pierwszych zawodach pod jego nazwą. Były to wojewódzkie turnieje klasyfikacyjne, kadetów oraz juniorów. Celem tych zawodów było zakwalifikowanie się do półfinałów  do turniejów ogólnopolskich. Tylko Jolanta Gąsior  osiągnęła wynik dający prawo startu w półfinałach. Liczyłem że zakwalifikują się jeszcze kilka zawodników/czek Klubu Olimpijczyka MOSiRu Mysłowice, ale niestety tak nie było. Najbliżej sukcesu byli Sonia Kulasińska która w meczu decydującym o awansie prowadziła z zawodniczką KTSu Mysłowice M.Salą 9:2 w piątym secie. Ale przegrała i awans uzyskała jej przeciwniczka. Oraz S.Baran miał piłkę meczową z M.Lasotą z Pszowa w meczu decydującym o awansie, ale przegrał ten punkt i potem cały mecz. Jak wspominałem wcześniej S.Baran i J.Zandecki nie muszę grać w eliminacjach w swoich kategoriach dla tego oni startowali ze starszymi.

15.09 w takim samym turnieju i o taki sam awans do półfinałów powalczą młodzicy i młodziczki, a 16.09 ruszają rozgrywki ligi juniorów w których mamy swoją drużynę dziewczyn. Chłopcy natomiast będą grali w rozgrywkach 4 ligi męskiej i swój pierwszy mecz rozegrają w Mysłowicach 27.09.

 

 Na koniec chciałbym poinformować że 7-10.09 brałem udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski weteranów które odbyli się w Międzyzdrojach. Udało się zdobyć Mistrzostwo w grze podwójnej wraz z Pawłem Malkusem z Konina. W grach indywidualnych zdobyłem wysokie 5 miejsce.

    J.Fomin.

 

           

 

   Witam. Znakomicie rozpoczęli nowy sezon tenisiści stołowi MOSiRu Mysłowice.

   Praca na obozie przygotowawczym do sezonu w Gilowicach oraz treningi w Mysłowicach przyniosła oczekiwane efekty.

  02.09. w Łaziskach Górnych rozegrano prestiżowy turniej TOP 8. Prawo startu w tym turnieju mieli po 8 najlepszych zawodników/czek województwa Śląskiego w poszczególnych kategoriach wiekowych. MOSiR Mysłowice reprezentowali: S.Baran w kat. kadetów, J.Zandecki, P.Krzemień w kat. młodzików oraz młodziczka J.Gąsior. P.Krzemień  zajął 7 miejsce, J.Gąsior była 5 ale wygrała 3 mecze.

   Natomiast J.Zandecki w tym „elitarnym” gronie zajął 1 miejsce. Warto podkreślić że Jaś rywalizował z zawodnikami starszymi o dwa lata.

   S.Baran zdobył drugie miejsce przegrywając o pierwsze tylko różnicą setów.

Bardzo cenna jest jego wygrana z J.Szymczykiem z Sosnowca, który był murowanym faworytem zawodów, jest aktualnym mistrzem Śląska kadetów, zawodnikiem II ligi męskiej na dodatek rok starszym od Sebastiana.

  Za tydzień naszych zawodników czekają zawody oficjalne - wojewódzkie turnieje klasyfikacyjne kadetów i juniorów. Silą swoich rankingów w swoich kat. wiekowych nie muszą walczyć a nie Sebastian ani Jaś. Oni będą grali w kategoriach starszych od siebie a pozostali w swoich. Życzę wszystkim zawodnikom i zawodniczką naszej sekcji wspaniałych wyników w nowym sezonie.

 

 

 

 Pozdrawiam. J.Fomin.

 

           

       

           

.02.06.2012 roku został rozegrany ostatni turniej cyklu Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym sezonu 2011/2012 który został rozegrany  przy okazji Dnia Dziecka.
 
 We wszystkich 5 turniejach cuklu zostali sklasyfikowani 133 zawodnika i zawodniczki uczniów szkół Mysłowickich i innych miast naszego regionu. Mysłowiczanie nie byli zbyt gościnni i na 6 kategorii tylko we dwóch oddali miejsca na podium uczniom z innych miast. Byli to Paweł Knejski w kategorii gimnazjum oraz Oliwer Gwizdoń w kategorii klasy 1-3.Obydwa zajęli drugie miejsca. Wszystkie pierwsze miejsca zajmowali uczniowie zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach. W każdej kategorii pierwsze trzy zawodnika i zawodniczki dostali wspaniałe nagrody, dyplomy, medale, a zwycięzcy jeszcze puchary. 
  Dodatkowo najmłodszy zawodnik (Jarek Janota 1kl.S.P ZSS) oraz najmłodsza zawodniczka Karolina Bień (2 kl.S.P ZSS) otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe. Tak że najlepszy i najlepsza wśród uczestników którzy nie trenują na co dzień w klubach otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Byli to Paulina Krawczyk kl.6 ZSSi Rafał Baran kl.2 gimnazjum. ZSS
  W klasyfikacji końcowej pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:
klasy 1-3 dziewczyny 1m.julia Tomecka, 2m.Klaudia Franaszczuk, 3m.Alicja Gasz
klasy 1-3 chłopcy       1m.Julia Tomecka, 2m. Oliwer Gwizdoń, 3m. Klaudia Franaszczuk
klasy 4-6 dziewczyny 1m.Julia Braś , 2m.Jolanta Gąsior, 3m Sonia Kulasińska
klasy 4-6 chłopcy       1m.Jan Zandecki, 2m.Patryk Krzemień,3m Mateusz Kucharski
gimnazjum dziewczyny  1m. Claudia Brudniok, 2m.Magda Sala,3m. Monika Kaspierkiwicz.
gimnazjum chłopcy        1m.Sebastian Baran, 2m.Paweł Knejski, 3m.Rafał Baran.

 
  Przypominam że regulamin pozwala udział dziewczyn razem z chłopcami. Dla tego w kat. 1-3 chłopców na podium jest dwie dziewczyny.
   Chciał bym, w imieniu wszystkich dzieci uczestników Grand Prix Mysłowic, podziękować Dyrekcji Zespołu Szkół Sportowych Pani I.Zdój, Dyrekcji MOSiRu Mysłowice Pani E.Zając, Maciejowi Sikora, Związkowi Zawodowemu Ratowników Polskich przy KWK Mysłowice. Bez pomocy i wsparcia których nie można było by przeprowadzić w takiej formie turniej i zakupić tak wspaniałych nagród dla najlepszych. Szczególne podziękowania dla Pani Alicji Langier Prezesowi Klubu Olimpijczyka która oprócz wsparcia przy organizacji i prowadzeniu ostatniego turnieju ,osobiście wręczyła puchary i nagrody.

 Jurij Fomin

       

       

Finał Pucharu Polski Młodziczek w tenisie stołowym – 18-20.05.2012 RzeszówW dniach 18-20 maja w Rzeszowie rozegrano Finał Pucharu Polski Młodziczek w tenisie stołowym. Mysłowice były reprezentowane przez zawodniczki KTS Julię Braś i Julię Tomecką.

Pierwszego dnia odbył się turniej drużynowy. KTS Mysłowice w swojej grupie walczył z: KS Spektrum Słopnice, LUKS Chełmno II i UZTS Barcin. W pierwszym meczu po zaciętej walce mysłowiczanki uległy zespołowi ze Słopnic 2:3. W pozostałych dwóch spotkaniach mysłowicki zespół przegrał 1:3. Porażki zadecydowały, że KTS uplasował się na pozycji 13-15.

W sobotni ranek  rozpoczęto turniej indywidualny, w którym KTS Mysłowice był reprezentowany przez Julię Braś startująca z 21 numerem startowym. W pierwszym spotkaniu Julia Braś pokonała 3:1 zawodniczkę Angelikę Janik z zespołu KS Podwawelski Kraków (nr 10). Drugie spotkanie przegrane z turniejową ósemką Kingą Kosmal z KS Spektrum Słopnice 1:3 spowodowało, ze reprezentantka mysłowickiego klubu dalsze gry kontynuowała w turnieju pocieszenia.
Pierwszy mecz wygrany z reprezentantką GLKS Nadarzyn 3:2, niestety w meczu decydującym o awans na miejsca 9-12 Julia Braś trafia na turniejową jedynkę Julię Ślązak z MKS Jedynka Łódź i ulega jej w trzech setach zajmując tym samym lokaty 13-16.

Sobotnia sesja popołudniowa rozpoczęła turniej gier podwójnych. Julia Braś zagrała z Karoliną Januś reprezentującą MOSM Tychy. W pierwszym spotkaniu ślązaczki wylosowały parę Aleksandra Ciura (MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) / Alicja Borszowska (GLKS Orlęta Krosnowice). Tylko w pierwszym secie rywalki odniosły zwycięstwo do 8. Druga partia wygrana Juli i Karoliny do 3. Kolejny set kończy się wynikiem 14:12 a ostatnia partia jest deklasacją przeciwniczek. Mysłowicko-tyski team pokonuje przeciwniczki 11:1.
W ćwierćfinale mecz z Anną i Katarzyną Węgrzyn turniejowa dwójka i trójka z MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie był jednym z najlepszych pojedynków turnieju. W pierwszym secie na przewagi wygrywają siostry Węgrzyn 14:12. Gdy w drugim secie ślązaczki prowadziły już 10:3 kibice zgromadzeni na hali byli pewni, że niebawem stan meczu będzie remisowy. Jednak coś zacina się w grze i bliźniaczki zdołały wyrównać stan meczu by podobnie jak w pierwszym secie wygrać 14:12. Ostatnia jak się później okazało odsłona tego meczu została wygrana przez reprezentantki śnieżnika Stronie Śl. 11:7.

         
 

Wyniki turnieju młodziczek:

Turniej drużynowy:
1. LUKS Chełmno I (HENNIG Katarzyna/SZCZUKA Agata)

2. MRKS Gdańsk (RICHERT Weronika/WITKOWSKA Julia/JEDLIKOWSKA Julia)

3. MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie (WĘGRZYN Anna/WĘGRZYN Katarzyna/CIURA Aleksandra)

13.-15. KTS Mysłowice (BRAŚ Julia/TOMECKA Julia)

Turniej indywidualny:

1. SZCZUKA Agata LUKS Chełmno

2. HENNIG Katarzyna LUKS Chełmno

3.-4. CIURA Aleksandra MLKS ŚNIEŻNIK Stronie

          WĘGRZYN Anna MLKS ŚNIEŻNIK Stronie

13.-16. BRAŚ Julia KTS Mysłowice

 

Turniej gier podwójnych:

1. HENNIG Katarzyna LUKS Chełmno SZCZUKA Agata LUKS Chełmno

2. WĘGRZYN Anna MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śl. WĘGRZYN Katarzyna MLKS ŚNIEŻNIK Stronie

3.-4. KOSMAL Kinga KS SPEKTRUM Słopnice JANIK Angelika KS PODWAWELSKI Kraków

         ŚLĄZAK Julia MKS JEDYNKA Łódź PYTEL Sara LKS OLIMPIA Bucze

5.-8. 7 JANUŚ Karolina MOSM Tychy BRAŚ Julia KTS Mysłowice

Tekst: Grażyna Wojciechowska, Leszek Ligęza
Foto: www.sportowemyslowice.p
l

 

           

W dniu 29 kwietnia w Hali imienia Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym
rozegrano
półfinały do Pucharu Polski Młodziczek dla strefy IV.
Kolejny raz rewelacyjne zawody zagrały zawodniczki Klubu Tenisa
Stołowego Mysłowice.
Drużyna trenowana przez Beatę Nowak rozstawiona była w swojej grupie z
drugim numerem.
Julia Braś i Julia Tomecka pokonały kolejno: UKS Warta Kostrzyń nad
Odrą 3:1, UGKS Odra Brzeg 3:0 i UKS Żak Gierałtowiec 3:1.
Pierwsze miejsce w grupie dało im bezpośredni awans do Drużynowego
Pucharu Polski Młodziczek.
Finałowy turniej, w którym zobaczymy 16 najlepszych polskich zespołów
w tej kategorii wiekowej, odbędzie się w dniach 18-20 maja w
Rzeszowie.

tekst - Grażyna Wojciechowska
zdjęcie - portal www.sportowemyslowice.pl

 

 

W dniu 1.05.2012r w Żywcu rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek.
Prawo startu w turnieju miało po 16 młodziczek z Województwa Śląskiego
i Opolskiego
na podstawie aktualnych list rankingowych Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
Mistrzostwa wygrała zawodniczka Klubu Tenisa Stołowego Julia Braś.
Jej klubowe koleżanki uplasowały się na dalszych lokatach. Julia
Tomecka została sklasyfikowana
w przedziale miejsc 13-16 a Zuzanna Grzesińska i Wiktoria Urbaniak na
miejscach 17-24.
W punktacji klubowej podopieczne Beaty Nowak uplasowały się wspólnie z
klubem LZS Victoria
Chróścice na 1 miejscu.

tekst - Grażyna Wojciechowska


zdjęcie - portal www.sportowemyslowice.pl

 

 

Witam. Miło mnie poinformować o kolejnym sukcesie tenisistów stołowych MOSiRu Mysłowice.
 
 W rozegranych 21.04.2012 roku Mistrzostwach Śląska Żaków znakomicie spisał się uczeń klasy 4 ZSS Jan Zandecki. Będąc Mistrzem Śląska z zeszłego roku Jaś obronił tytuł w tej konkurencji oraz dołożył  najbardziej prestiżowy - medal indywidualnego Mistrz Śląska.
  Jaś zdominował rozgrywki żaków na Śląsku w tym sezonie, wygrywając wszystkie trzy turnieje wojewódzkie oraz Mistrzostwa Śląska. Tylko w finale Mistrzostw Miłosz Skarżyński "urwał" Zandeckiemu jednego seta, pozostałe mecze Mysłowiczanin wygrywał zdecydowanie po 3:0. W turnieju deblowym Jaś grał ze swoim najgroźniejszym rywalem i zarazem dobrym kolegą Miłoszem Skarzyńskim. Ta para  zdecydowanie wygrała wszystkie mecze i zdobyła Mistrzostwo Śląska żaków.
 
 Za tydzień czekają Jasia kolejne zawody - półfinały do mistrzostw Polski w kat. młodzików (kl.6 i młodsi). Liczę na dobry występ młodego tenisisty stołowego i awans na Mistrzostwa Polski.
 

           

 

 

Mistrzostwa Śląska Młodzieżówek


W dniu 11.03.2012r w Bytomiu Miechowicach odbyły się 17 Indywidualne Mistrzostwa
Śląska w kategorii młodzieżówek.
Znakomicie zagrała na nich reprezentantka Klubu Tenisa Stołowego
Mysłowice Julia Knap.
W grze indywidualnej Julia zdobyła brązowy medal a w grze deblowej
wspólnie z Aleksandrą Piętą
(KU AZS AJD Częstochowa) wywalczyła złoto. Również po złoty krążek
sięgnęła w grze mieszanej grając razem z zawodnikiem Mateuszem Kaszuba
(MKS Skarbek Tarnowskie Góry).
Gratulujemy!

                                                                                                       tekst i zdjęcie: Grażyna Wojciechowska

Kolejny wspaniały wynik uzyskali tenisiści stołowi, uczniowie Szkoły Sportowej. W rozegranych 27.03. w Ligocie (Czechowice - Dziedzice) Finałach Wojewódzkich Szkół Podstawowych zdobyli pięć medali. dwa złote, dwa srebrne oraz jeden brązowy.
 
 Pierwsze miejsca zdobyli drużyna dziewczyn w składzie J.Gąsior, J.Braś i J.Tomecka (trenerka Beata Nowak) oraz Patryk Krzemień został Mistrzem Śląska Skół Podstawowych. Srebro zdobyła drużyna chłopców w składzie P.Krzemień, J.Zandecki, S.Kochel (trener J.Fomin) oraz Julia Braś w grze indywidualnej. Medal brązowy zdobył uczeń klasy 4 Jan Zandecki.
 Oczywistym jest to że ważniejszymi  są wyniki drużyn. Żadna szkoła nie miała dwie drużyny na podium w tych zawodach jak i wcześniejszych. Nam ta "sztuka" udaje się bez przerwy od kilku  lat. W tym dwukrotnie mistrzostwo w jednym roku zdobywali jak chłopcy tak i dziewczyny.
 

       

Życiowy sukces Julki Braś
W dniach 17-18.03.2012r w Drzonkowie odbył się III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików. Po wygraniu turnieju wojewódzkiego awans do niego wywalczyła reprezentantka Klubu Tenisa
Stołowego Julia Braś. Nasza zawodniczka rozstawiona była do tych zawodów dopiero z 31 numerem.
W sobotę rozgrywane były gry w grupach. Julka pokonała w swojej grupie wszystkie przeciwniczki : Weronikę
Pelczar (KKTS Krosno), Ewę Kołodziej (KS Spektrum Słopnice), Paulinę Molską (UKS Bielany 273 Warszawa) oraz Natalię Matwiszyn (MKSTS Polkowice). Zwycięstwa dały jej pierwsze miejsce w grupie oraz awan
do turnieju dodatkowego.
Tam jej rywalkami były: Magda Kozubek (LKS Victoria Chróścice) oraz Alicja Borszowska (GLKS Orlęta Krosnowice). Julka odniosła kolejne dwa zwycięstwa i awansowała do turnieju finałowego.
W niedzielę w turnieju głównym młodziczek Julia pokonała w pierwszym
meczu Agatę Uchnast (MKS Rokita Brzeg Dolny) i weszła do czołowej
ósemki zawodów. Kolejny pojedynek rozegrała z Weroniką Richter (MRKS Gdańsk) i mimo iż
zagrała naprawdę świetny mecz, uległa przeciwniczce z Ośrodka
Sportowego w Gdańsku 3:1.
Nasza młoda zawodniczka została sklasyfikowana w przedziale miejsc
5-8. Tak wspaniały występ zaowocował zgromadzeniem dużej ilości punktów - i tym samym, Julka
awansowała do Pucharu Polski Młodziczek, który w maju rozegrany zostanie w Rzeszowie.
Trener Beata Nowak ma nadzieję, iż może uda się tam awansować także jakiejś innej reprezentantce KTS-u Mysłowice, liczy również na nasze drużyny. Będzie o to jednak niezmiernie ciężko - ale jak pokazała Julia, w turnieju owocuje ciężka praca i ambicja - a jej przecież naszym zawodniczkom nie brakuje !
 

Mistrzostwa Śląska Młodzieżówek


W dniu 11.03.2012r w Bytomiu Miechowicach odbyły się 17 Indywidualne Mistrzostwa Śląska w kategorii młodzieżówek.Znakomicie zagrała na nich reprezentantka Klubu Tenisa StołowegoMysłowice Julia Knap.
W grze indywidualnej Julia zdobyła brązowy medal a w grze deblowej wspólnie z Aleksandrą Piętą (KU AZS AJD Częstochowa) wywalczyła złoto. Również po złoty krążek sięgnęła w grze mieszanej grając razem z zawodnikiem Mateuszem Kaszuba (MKS Skarbek Tarnowskie Góry).
Gratulujemy!

tekst i zdjęcie: Grażyna Wojciechowska

W dniu 10.03.2012r w Sosnowcu Milowicach rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii  Żaczek. Kolejne rewelacyjne zawody rozegrały zawodniczki Klubu Tenisa Stołowego Mysłowice.
Wszystkie podopieczne Beaty Nowak weszły do czołowej ósemki zawodów.
Drugie miejsce wywalczyła Julia Tomecka, która uległa w grze finałowej Agacie Paszek z klubu MKS Cieszko Cieszyn. W spotkaniu o trzecie miejsce zagrały Wiktoria Urbaniak z Zuzanną Grzesińską. Tym razem lepsza okazała się Wiktoria. Piąte miejsce zajęła Klaudia Franaszczuk.
Wyniki zawodniczek KTS-u Mysłowice są naprawdę wspaniałe i wyostrzają sportowe apetyty, przed zbliżającymi się Mistrzostwami Śląska!

zdjęcie i tekst - Grażyna Wojciechowska
na zdjęciu - trener Beata Nowak z Julią Tomecką

 
 

W dniach: 3 i 4 marca w hali OSiR-u w Zawierciu odbyły się III Wojewódzkie Turnieje Kwalifikacyjne w kategorii młodziczek i juniorek. Zwycięzcy turniejów awansowali do III Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego. Znów świetny występ zanotowały na tych zawodach reprezentantki Klubu Tenisa Stołowego Mysłowice.

W sobotę do rywalizacji przystąpiły młodziczki. Kolejny ( trzeci raz w tym sezonie ) turniej wygrała Julia Braś, która w finale pokonała zawodniczkę klubu KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice Wiktorię Szymurę.Tym samym Julka będzie reprezentować Mysłowice i Śląsk na OTK-u w Drzonkowie, gdzie będzie walczyć o kolejne punkty, potrzebne jej do rozstawienia przed Pucharem Polski Młodziczek.

Do czołowej ósemki zawodów udało się także awansować Zuzannie Grzesińskiej, która zajęła w turnieju siódmą lokatę. W przedziale miejsc 9-12 uplasowała się Julia Tomecka, Wiktoria Urbaniak znalazła się na miejscach 13-16 a Klaudia Franaszczuk na pozycjach 17-24.

Po trzech rozegranych Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych wszystkie wymienione wyżej zawodniczki znalazły się w czołówce 32 młodziczek na Śląsku i tym samym wywalczyły sobie awans do Indywidualnych Mistrzostw Śląska Młodziczek.

W niedzielę przy stołach rywalizowały juniorki. Siódme miejsce zajęła Aleksandra Wojciechowska, która także zapewniła sobie awans do Indywidualnych Mistrzostw Śląska Juniorek. Swoich sił w starszej kategorii spróbowały także kadetki. Claudia Brudniok została sklasyfikowana w przedziale miejsc 17-24 a Magdalena Sala na miejscach 25-32. 

Przez cały sezon podopieczne Beaty Nowak ambitnie trenowały i szlifowały umiejętności.

Przed nimi najważniejsze zawody sezonu – życzymy im powodzenia !


 

Tekst i zdjęcia – Grażyna Wojciechowska

          

Archiwum wyników 2008-2011

Archiwum wyników 2005-2007r.

Archiwum wyników 2005-2007r.

Archiwum wyników 2004-2005r.

Archiwum wyników 2003-2004r.

Archiwum wyników 2002-2003r.Zespół Szkół Sportowych
w Mysłowicach Faks: (032) 222-28-05
ul. Gwarków 1Tel.: (032) 222-31-58
41-400 MysłowiceE-mail: leokadiap@poczta.onet.pl
Jeśli masz jakieś pytania napisz do nas
  Copyright © 2002 - Leokadia Poradzisz