LINKI

 

Bardzo dobrze rozpoczęły nowy sezon tenisistki stołowe MOSiR-u Mysłowice,
dominując w wojewódzkich turniejach kwalifikacyjnych we wszystkich
kategoriach wiekowych. Począwszy od seniorek, gdzie 1 miejsce zajęła
Patrycja Wszołek pokonując w finale siostrę Beatę Nowak (nauczyciel
ZSS), również w juniorkach w finale znalazły się zawodniczki z
Mysłowic:Anna Urbańczyk i Klaudia Baran (uczennica gimnazjum
sportowego),Julia Knap (również z naszego gimnazjum) zdobyła 4 miejsce.W
minioną sobotę 13 września, na WTK kadetek
bezapelacyjnie najlepsza była ,,nasza,,Klaudia Baran. Wielką
niespodzianką turnieju było zwycięstwo Patrycji Wiechuły (również MOSiR
Mysłowice,ZSS)z
faworytką zawodów Kamilą Gębką z Częstochowy w walce o ćwierćfinał.
Ostatecznie Patrycja zajęła 8 miejsce ulegając starszym rywalkom
Patrycji Paszek z Siemianowic i Natalii Hanzel z MOSiRu Mysłowice(ZSS).W
kategorii młodziczek, które swój turniej wojewódzki rozegrały w
niedzielę 14 września, w półfinale znalazły się 2 zawodniczki MOSiRu
Mysłowice: Aleksandra Wojciechowska (ZSS)zdobyła 2 miejsce po zaciętym
pojedynku w finale (2:3 w setach)i Patrycja Wiechuła zajęła 4 miejsce.
Zatem do półfinałów turnieju ogólnopolskiego awansowały
Mysłowiczanki:Anna Urbańczyk, Klaudia Baran i Julia Knap - w kategorii
juniorek,Klaudia Baran w kategorii kadetek, Natalia Hanzel zajmując 7
miejsce jest zawodniczką rezerwową na półfinały kadetek, Aleksandra
Wojciechowska i Patrycja Wiechuła w młodziczkach.
Gratulujemy podopiecznym p.Beaty Nowak i Patrycji Wszołek osiągniętych
wyników i życzymy dalszej, owocnej pracy.
 

 

 

31.05.2008 roku zakończyły się rozgrywki X edycji cyklu turniejów Grand Prix Mysłowic o puchar prezydenta miasta w tenisie stołowym. Od początku roku szkolnego 2007-2008 do dnia dzisiejszego rozegrano 5 turniejów w 9 kategoriach wiekowych. Do punktacji końcowej liczyły się najlepsze  wyniki z 4  turniejów. Umożliwiło to między innym zdobycie pierwsze trzy miejsca klas 1-3 przez uczniów którzy nie brali udział w ostatnim turnieju, ponieważ wyjechali na "zieloną szkolę". W innych przypadkach wyjazd rodzinny lub choroba nie przekreślało szansy na końcowy sukces. Zawodnicy(czki) zostały podzielone na kl.1-3  oraz 4-6 S.P. klasy 1-3 szkół gimnazjalnych, osobno zawodnicy nie trenującey"zawodowo' (niestowarzyszeni). Wszystkich razem zostało sklasyfikowanych 81 chłopców i 35 dziewczyn ze szkół wyłącznie Mysłowickich. .Regulaminowo w zawodach mogły brać udział dzieci mieszkające lub uczące się w Mysłowicach. Zawodnicy młodsi mogli brać udział w zawodach zawodników starszych, a dziewczynki mogły startować razem z chłopcami. I nie obeszło się bez ciekawych wyników, takich jak: Rafał Baran uczeń klasy 4b w swojej kategorii zajął  miejsce 4 a w kategorii szkół gimnazjalnych 3.Patrycja Wiechuła kl.5b wygrała swoją kategorie oraz zdobyła 3 miejsce w rywalizacji chłopaków.
 Pierwsze miejsca w swoich kategoriach i puchar prezydenta miasta zdobyli: 
Sebastian Baran, Jola Gąsior,Michał Słupski, Patrycja Wiechuła, Kasia Kwietniewska, Grześ Wojciechowski, Klaudia Baran, Mateusz Świątowski i jeszcze raz Grześ Wojciechowski.

 

  Również 31.05 2008r. na tej samej hali, po zakończeniu Grand Prix rozegrano finałowy turniej drużynowego pucharu Śląska juniorów. Drużyna MOSiRu Mysłowice w składzie: Dawid Kurowski, Piotr Wołowik i Szymon Surowiec zajęła drugie miejsce ulegając w grze finałowej zawodnikom ze "Skarbek" Tarnowskie Góry 2:3.

 

           
           
           
           
     
           
           
 

 

 

 W dniach 15-18.05.2008 roku w Gdańsku rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów.

Mysłowice reprezentowała drużyna chłopców w składzie:Dawid Kurowski,Piotr Wołowik,Piotr Straszak oraz Łukasz Chrzanowski, do turnieju indywidualnego zakwalifikował się tylko D.Kurowski. Maksymalnie możliwy wynik zrobiła drużyna zajmując miejsce 5-8, która pokonała drużyny z Koszalina i Siedlec.O strefę medalową juniorzy z Mysłowic przegrali z faworytem Mistrzostw drużyną Nr. 1 w rankingu Polskim ZKS Zielona Góra. D. Kurowski odpadał w pierwszej rundzie turniejów deblowych, mikście oraz indywidualnym. Nie można mieć do niego pretensji o nie najlepszy wynik, ponieważ w kat. junior żeby liczyć się w kraju trzeba grać min.w pierwszej lidze. Żaden zawodnik grający w drugiej lidze nie przebił się nawet do 16-ski na 32ch startujących. Można liczyć na dobre wyniki na szczeblu krajowym w kat. młodzik, kadet, ale w juniorach bez pierwszej ligi nie ma większych szans na zdobycie medali.

  Znacznie lepiej poszło młodszemu koledze naszych juniorów Szymonowi Surowiec .Na Mistrzostwach Polski młodzików w Czarnkowie w dniach 24-25.05.2008 roku Szymon zajął miejsce 9-12 w turnieju indywidualnym przegrywając tylko jedną grę. Ale system rozgrywek jest taki że po pierwszej porażce nie można zająć miejsce wyższe niż 9-12. i zdobył.  V-ce Mistrzostwo w grze podwójnej.

 

                       

3-4.05.2008roku w Brzegu Dolnym (Dolnośląskie) rozgrywane były indywidualne i drużynowe półfinały do Mistrzostw Polski. Startowało po dwóch najlepszych zawodników (czek) i po trzy drużyny z  województw (Śląskie, Dolnośląskie, Opolskie i Lubuskie). Jedyny klub który miał swoich zawodników lub zawodniczki ,we wszystkich kategoriach wiekowych, to MOSiR Mysłowice. Reprezentowali nas: w turnieju indywidualnym Aleksandra Wojciechowska  kl. Vb ZSS i Julia Knap IIb gimnazjum ZSS, w turnieju drużynowym drużyna Młodzików: S.Surowiec,J.Urbańczyk,M.Słupski, młodziczki: A.Wojciechowska, P.Wiechuła, kadetki :J.Knap, N.Hanzel, juniorki :M.Ruszczyk,M.Wieczorek,M.Soja, juniorzy: D.Kurowski,P.Wołowik,Ł.Chrzanowski,P.Straszak.
Indywidualnie awansować na Mistrzostwa Polski nie udało się obydwóm dziewczyną, natomiast drużyna juniorów przeszła turniej jak "burza" ogrywając wszystkich rywali 3:0 tracąc w poszczególnych meczach zaledwie kilka setów.
 Po zaciętym decydującym meczu 3:2 dla Mysłowic, awans uzyskały również kadetki. Młodzicy po zaciętym meczu 2:3 ustąpili drużynie "Śnieżnik" Stronie Śląskie, a juniorki drużynie "Rokita"Brzeg Dolny.
 Na mistrzostwach Polski MOSiR Mysłowice będą reprezentować drużyny kadetek i juniorów, oraz w turniejach indywidualnych Dawid Kurowski i Szymon Surowiec obydwa z rankingu indywidualnego PZTS,

 

 

17.04.2008roku III liga męska MOSiR-u Mysłowice w ostatniej kolejce rozgrywek ligowych uległa w meczu wyjazdowym Klubowi Tenisa Stołowego z  Lędzin  3:7,ale i tak drużyna MOSiR-u Mysłowice składająca się z dwóch juniorów, kadeta i młodzika ukończyła rozgrywki na 3 miejscu. Ewentualna wygrana też niczego nie zmieniła by w klasyfikacji końcowej. W naszej drużynie punktowali: Szymon Surowiec 1pkt. Piotr Straszak 1pkt. Łukasz Chrzanowski 1pkt.

 

18.04.2008roku W ostatniej kolejce rozgrywek II ligi męskiej MOSiR Mysłowice podejmował drużynę "Dąb" Gaszowice.

 Obydwie drużyny miały jednakową ilość punktów i mecz bezpośredni decydował o tym kto zajmie 3 miejsce w tabeli.. końcowej. Zawodnicy MOSiRu podeszli do meczu skoncentrowani, dali z siebie wszystko i osiągnęli bardzo korzystny wynik 8:2, nie pozostawiając złudzeń kto jest lepszy. Wynik mógł być jeszcze wyższy ale przy wyniku 6:0 dla mysłowiczan, kiedy los meczu był już przesądzony, trener J.Fomin zmienił najlepszego zawodnika swojej drużyny A.Myszewskiego. Na jego miejsce wszedł

rezerwowy Mateusz Drozd, który przegrał z teoretycznie słabszym zawodnikiem niż ten którego ograł A.Myszewski. W naszej drużynie wygrywali: P.Wołowik i Ł. Zieliński po2,5 pkt. D.Kurowski i A.Myszewski po 1,5 pkt.

Ostatecznie MOSiR Mysłowice zajął w rozgrywkach II ligi 3 miejsce.

 

19.04.2008roku. W Zawierciu rozegrano drużynowe Mistrzostwa Śląska juniorów, którzy jednoczenie są eliminacjami do półfinałów do Mistrzostw Polski. Naszym zadaniem najważniejszym było znalezienie się w pierwszej trójce co daje awans do półfinałów. Cel został osiągnięty. Juniorzy z Mysłowic ( Dawid Kurowski, Piotr Wołowik, Łukasz Chrzanowski, Piotr Straszak) zdobyli V-ce mistrzostwo przegrywając w finale z "Viret" Zawiercie 1:3.

 

20.04.2008roku również w Zawierciu rozegrano indywidualne Mistrzostwa Śląska juniorów. Awans na półfinały do Mistrzostw Polski uzyskiwał tylko jeden zawodnik. Mysłowice reprezentowało 4 juniorów ale żadnemu  nie udało się zakwalifikować się do półfinałów bo czwarty junior - Dawid Kurowski ma zapewniony udział w Mistrzostwach Polski  rankingiem ogólnokrajowym. 

Medale na Mistrzostwach Śląska zdobywali: D.Kurowski - srebro w grze mieszanej, dwa razy brąz indywidualnie i deblu.

P.Wołowik brąz w grze deblowej.

 

09.04. III liga męska MOSiRu Mysłowice grała mecz wyjazdowy z liderem
rozgrywki MKS Siemianowice Śląskie. Młodzi zawodnicy z Mysłowic (w
składzie 1 młodzik, 1 kadet, i dwóch juniorów) mogli pokonać lidera na
własnym terenie. W grze podwójnej S.Surowiec razem z M.Światowskim
prowadzili w 5 decydującym secie 10:7, ale przegrali. Ostatecznie w
meczu padł remis 5:5. W drużynie z Mysłowic punktowali: S.Surowiec
1pkt.,M.Światopwski 1pkt.,P.Straszak 1,5pkt.,Ł.Chrzanowski 1.5pkt.
  W tym samym dniu drużyna II ligi męskiej także na wyjeździe i także
z liderem grała w B.Bialej. Tylko w tym meczu mysłowiczanom do remisu
zabrakło jednego punktu. Ale emocji nie brakowało. Na początku meczu
doszło do niespodzianki, a niektóre osoby związane z tenisem stołowym
na Śląsku mówią do sensacji. Lider drużyny MOSiRu Mysłowice Adrian
Myszewski pokonał lidera przeciwników obywaciela Chin- Xu Kai 3:2 w
setach. To była pierwsza przegrana chinczyka w całym sezonie. Do tego
junior Piotr Wołowik ograł 3:0 Waldemara Pala Nr.2 drużyny przeciwnej,
a Dawid Kurowski 3:2 pokonał Kamiła Michalika. Zrobiło się 3:1 po
pierwszej serii gier singlowych i miejscowi kibice zaniemieli. W grach
podwójnych minimalnie zabrakło szczęścia Kurowskiemu i Wołowikowi którzy
prowadzili 8:6 w 4 secie ale przegrali jego i cały mecz deblowy
3:1.Pużniej jeszcze P.Wołowik przegrał z Łukaszem Pietraszko 16:18 w
piątym decydującym secie mając wcześniej dwie piłki
meczowe. Szczęśliwie wygrali zawodnicy BKTS Bielsko - Biała 6:4


12 i 13.04 Rozegrano  drużynowe i indywidualne Mistrzostwa Śląska Młodzików.
Chłopcy z Mysłowic zajmowali miejsca: 3m. drużynowo( Szymon Surowiec,
Michał Słupski, Jan Urbańczyk)
 1m. indywidualnie Szymon Surowiec,
 1m. gra podwójna S.Surowiec razem z zawodnikiem z Pszowa Mateuszem Lasota.

 

                                                         
 

01.04.2008 roku drużyna III ligi męskiej MOSiRu Mysłowice rozegrała mecz wyjazdowy z UKS "Sokół 43" Katowice.

  UKS zajmuje 2 miejsce a MOSiR aktualnie jest na 3. Mecz zakończył się wynikiem7:3 dla UKS, ale mogło być inaczej gdyby młode zawodniczki MOSiRy wygrywając 10:8 w singlu (S.Surowiec) i 10:7 ( debel Surowiec- Światowski)

 w decydujących setach, zdobyli ten ostatni 11punkt.

 Myślę, że po prostu jeszcze trochę brakuje Surowcowi i Światowskiemu doświadczenia. Pierwszy ma 13 a drugi 15 lat.

 

 03.04.2008r. II liga męska w meczu wyjazdowym zremisowała z v-ce liderem rozgrywek KS "Viret" Zawiercie 5:5. Bardzo dobrze zagrali A.Myszewski i P. Wołowik- wygrali wszystkie swoje mecze singłowe a Wołowik "dorzucił "jeszcze wygraną z D.Kurowskim w deblu.

 

 Liga: III liga męska 27.03.2008 na sali KWK "Mysłowice" MOSiR II M-ce pokonał UKS "Żak" Sosnowiec 9:1
          II liga męska 28.03.2008 w meczu wyjazdowym MOSiR M-ce zwyciężył MKS Mikołów 6:4. Obydwie drużyny aktualnie na 3 miejscu w tabeli.
 29.03.2008 roku na hali KWK "Mysłowice" został rozegrany 4 turniej cyklu Grand Prix Mysłowic o puchar prezydenta miasta. W poszczególnych kategoriach zwyciężali: M.Światowski, J.Urbańczyk,M.Patałong,P.Łetki,S.Baran,J.Knap,P.Wiechuła,D.Hajduk.M.Sala.
 
 
 
 

.

 
09.03.2008 roku na widowiskowo-sportowej hali MOSiRu Mysłowice rozegrane zostali Mistrzostwa Śląska Skrzatów i Żaków. Prezes Śląskiego Związku tenisa stołowego Wiesław Pięta oficjalnie podziękował za wspaniałą organizacje zawodów dyrekcje MOSiRu Mysłowice.  Wszyscy trenerzy, rodzice i opiekunowie wysoko ocenili piękną halę wspaniałą atmosferę i organizację zawodów. Wysiłek trenerów, zawodników, pracowników MOSiRu oraz uczniów Szkoły Sportowej którzy brali udział w organizacji zawodów został doceniony przez wszystkich uczestników i opiekunów. Tym bardziej cieszy bardzo dobry wynik sportowy zawodników i zawodniczek MOSiRu Mysłowice.
Największą niespodziankę sprawił Jan Urbańczyk (uczeń kl.4b ZSS) wygrywając w półfinale z "murowanym" faworytem Janem Szymczykiem z Sosnowca 3:1. W tym sezonie Szymczyk wygrywał wszystkie turnieje klasyfikacyjne na Śląsku, a nasz zawodnik był sklasyfikowany na 7m. przed zawodami. W finale Urbańczyk pokonał swojego klubowego kolegę Sebastiana Barana równierz 3:1. Chce zaznaczyć że Sebastian to uczeń kl.3 ZSS. A to oznacza że jest jeszcze w przyszłym roku w tej kategorii wiekowej. Swoją wyższość w tym dniu Jasiek Urbańczyk potwierdził wygrywając razem z Rafałem Baranem finał gier podwójnych przeciwko Szymczykowi który grał razem z klubowym kolegą.
  Medaliści Mistrzostw Śląska w grach indywidualnych:
                   Żacy
1m.Jan Urbańczyk MOSiR M-ce
2m.Sebastian Baran MOSiR M-ce
3m.Jan Szymczyk- Sosnowiec oraz Artur Stachowicz -Dąbrowa Górnicza
                  Żaczki
1m.Guzdek Natalia - Chybie
2m.Martyna Zygadło - MOSiR M-ce
3m.Agata Ciesielska - Gliwice, Karolina Molągowska Ruda Śląska
        Skrzaci
1m.Dziembała Dawid - Lieśna Górna
2m.Dawi Mrozik - Mikołów
3m. Patryk Krzemień - MOSiR M-ce, Piotr Cierpiał Częstochowa
        Skrzatki
1m.Karolina Januś tychy
2m.Aleksandra Muszer Ornontowice
3m.Paulina Kopel- Cieszyn, Wieronika Januś - Tychy
 
Pozdrawiam. W razie potrzeby proszę o korektę. J.Fomin
 
 
 
 
Nowy rok tenisiści stołowi Mysłowic rozpoczęli samymi sukcesami.

 03.01.2008 w Mysłowicach drużyna III ligi męskiej (lider rozgrywek) wygrała z drugą drużyną w tabeli KTS II Lędziny aż 8:2 i przed ostatnią kolejką pierwszej rundy umocniła się na fotelu lidera z przewagą 3 punktów nad Lędzinami Skład i punkty drużyny MOSiR KHW Mysłowice II: M.Wszołek 2,5 pkt.,M.Drozd 2,5 pkt.,P.Straszak 1,5 pkt.,Ł.Chrszanowski 1,5 pkt., M.Światowski tym razem bez zwycięstwa.

 

 04.01.2008 Drużyna II ligi męskiej wygrała na wyjeździe z AZS WSP Częstochowa 6:4. U nas punktowali: A.Myszewski 2pkt.,D.Kurowski i P.Wołowik po 1,5 pkt., P.Wons  1 pkt. Ł.Zieliński bez punktu. Ostatni mecz pierwszej rundy MOSiR KHW Górnik 09 rozegra u siebie z drugą drużyną od końca tabeli "Przyszłość" Rogów 11.01.2008r.
 

06.01.2008r. tradycyjnie na początku roku 12 najlepszych na Śląsku zawodników i zawodniczek  w poszczególnych kategoriach (młodzik, kadet,junior) rozegrali prestiżowy turniej inaugurujący rozgrywki indywidualne roku 2008 - "TOP -12". Rewelacyjnie zagrali wychowankowie J.Fomina. J.Knap (6 na liście startowej) zajęła 3 miejsce w kat. kadetek, 10 na liście startowej M.Słupski zajął 5 miejsce w kat. młodzik, a najwięcej radości trenerowi ( mającemu w tym dniu Święta bożego narodzenia) sprawili juniorzy. Pierwsze miejsce i puchar zdobył Dawid Kurowski a 10 na liście startowej Piotr Wołowik zdobył 2 miejsce przegrywając w finale z Dawidem 3:1.

 

 
   
     

 

Bardzo ciekawy mecz zapowiada się 21.12. 2007r w II lidze męskiej. MOSiR Górnik KHW Mysłowice grać będzie na wlanej sali z liderem rozgrywek BKTS z Bielska - Białej w składzie którego występuje chińczyk  Szu Kaj.

 

 

 Rozgrywki ligowe

 • 12.12.07 III liga męska MOSiR Mysłowice III przegrał w wyjazdowym meczu z UKS "Huragan" Sosnowiec 2:8. Dla Mysłowic punkty zdobyli Sebastian Baran (kl.3 S.P) i Mateusz Cupiał(kl.4 S.P) po 1 pkt.

 •  13.12.07r. MOSiR II pokonał w Mysłowicach BTTS "Silesia' II Miechowice 8:2.
 •    14.12.07r. W inauguracyjnym meczu ligi IV męskiej MOSiR Mysłowice IV przegrał z LKSem "Piast" Ożarowice 3:7
  Z różnych powodów nie mogli zagrać w meczu dwóch najsilniejszych zawodników w naszej drużynie J.Gorczowski i M.Śliedzik. I nawet dodrze grający w tym dniu (syn trenera) A.Fomin który wygrał obydwa swoje mecze singlowe i grę podwójną razem z S.Habryka nie uchronił drużynę przed przegraną. Gdyby grali Kuba i Michał na pewno tego meczu Mysłowiczanie nie przegraliby.
    
   

 

Rozgrywki ligowe  05.12 2007r.

 

 II liga męska na wyjedzie rozgromiła drużynę zajmującą trzecie miejsce w tabeli "Dąb" Gaszowice 9:1. Tym samym pingpongiści MOSiR "Górnik 09" KHW Mysłowice utrzymali dystans z liderem i zajmują aktualnie 3 lokatę. Punkty zdobywali: A.Myszewski , D.Kurowski po 2,5 pkt. Ł.Zieliński i P.Wołowik po 1.5 pkt. P.Wons 1 punkt.

07.12 2007r. III liga męska

 

  - rezerwa II-ej ligi także bardzo dobrze zagrali kolejny mecz. W meczu wyjazdowym Mysłowiczanie pokonali UKS "Żak" Sosnowiec ( drugą drużynę w tabeli) 8:2 i umocnili się na "fotelu" lidera V grupy III ligi.
 

Rozgrywki indywidualne. 8 i 9 grudnia 2007r.

 rozegrane zostały najwyższej rangi krajowe turnieje klasyfikacyjne w kategoriach junior(ka) oraz młodzik(czka). Pierwszy w Brzegu Dolny drugi w Krakowie.

  W juniorach z całego Śląska najlepiej zaprezentował się zawodnik z Mysłowic Dawid Kurowski. Jako jedyny z naszego regionu zakwalifikował się do turniejowej 16-ki ale na więcej jego nie było stać. W klasyfikacji końcowej Dawid uplasował się na 13 pozycji.
  Znacznie lepiej poszło w Krakowie jego młodszemu klubowemu koledze Szymonowi Surowiec. Szymon przegrał tylko z Nr.1 turnieju M.Bańkoszem z Wrocławia. Ostatecznie mysłowiczaninie zajęli 3 miejsce w Ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym młodzików(  wiek do lat13) 

 

                                

 

  Na zdjęciach: D.Kurowski oraz Kurowski ze swoim najlepszym kolegą, kadrowiczem, wychowankiem naszego klubu, aktualnie ( AZS AWF Wrocław) Jakubem Dorocińskim, który zdobył na tych zawodach 5 miejsce.

 pozdrawiam. J.Fomin

 

 

 

II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny skrzatów i żaków w tenisie stołowym.

Dnia 1 grudnia w Ligocie k/ Czechowic-Dziedzic, rozegrano II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny skrzatów i żaków w tenisie stołowym.
MOSiR Mysłowice reprezentowało 7 zawodniczek i 11 zawodników- wszyscy są uczniami Zespołu Szkół Sportowych. Najlepszy wynik wśród naszych młodych tenisistów osiągnęła Martyna Zygadło, zdobywając 1 miejsce w kategorii żaczek. Po pięknym pojedynku Martyna pokonała w finale rówieśniczkę z Chybia. Również bardzo dobrze zagrała  Magdalena Sala, która zajęła 3 miejsce w turnieju (w półfinale uległa o rok starszej Natalii Guzdek),poprawiając swój wynik z poprzedniego turnieju o dwie lokaty. W ćwierćfinale zagrała  także Patrycja Majek(żaczka) i Julia Śmiejan(skrzatka), zdobywając ostatecznie 8 miejsce.
Wśród chłopców najdalej zaszedł Rafał Baran, zajmując 2 miejsce w żakach, Mateusz Cupiał zajął 3 miejsce, a Patryk Krzemień uplasował się na miejscu 4 w kategorii skrzatów. Jan Urbańczyk, startujący w żakach zdobył 5 miejsce.

Najlepszym gratulujemy sukcesów.

red:Beata Molik
 

 

c.d. do poprzedniego artykułu z 24.11.- II Wojewódzki Turniej
Klasyfikacyjny młodzików w tenisie stołowym.
Wśród dziewcząt reprezentujących MOSiR Mysłowice najwyższą lokatę zajęła
Aleksandra Wojciechowska, zdobywając 2 miejsce. Do turnieju
ogólnopolskiego awansuje tylko zwyciężczyni,więc niestety Ola nie
wystąpi na OTK, choć na Mistrzostwach śląska Szkół Podstawowych pokonała
   swoją rywalkę z WTK.
Patrycja Wiechuła ulegając w półfinale Oli,zajęła 4 miejsce. Należy
zaznaczyć, iż Patrycja pokonała w ćwierćfinale faworytkę turnieju,
Joannę Matusiak.
 


 

Rozgrywki ligowe:

28.11. W Mysłowicach

 drużyna II ligi męskiej przegrała z v-ce liderem KS Viret Zawiercie 6:4. Nie można mieć pretensji do żadnego z zawodników naszej drużyny. Wszyscy grali dobrze. Po prostu przeciwnik w tym dniu był lepszy. Jedynie mogliśmy  zremisować, kiedy to w grze deblowej Piort Wołowik razem z Dawidem Kurowskim prowadzili w setach 2:0 i w trzecim wygrywali 9:7. Nie wytrzymał napięcia nerwowego w tym momencie "Wołek" psując 4 piłki pod rząd i set skończył się 11:9 dla przeciwników. Potem kolejne dwa sety należały do przyjezdnych i nawet bardzo dobrze grający w tym dniu Dawid nie był w stanie "wyciągnąć" ten mecz na naszą korzyść. Ale to są młodzi chłopcy ( 17 lat Kurowski i 16 lat Wołowik) i nie raz usłyszymy jeszcze o nich same dobre relacje z meczy ligowych. W meczu punktowali; A.Myszewski 1,5,D.Kurowski 1.P.Wołowik 1, P.Wons 0,5.

 

 29.11.w Mysłowicach

drużyna III ligi pokonała na własnej sali pingpongistów z Siemianowic 7:3 i objęła prowadzenie w tabele ligowej. Na jak długo okaże się w  środę 05.12 ponieważ nasza drużyna gra na wyjedzie z 2 drużyną rozgrywek III ligi UKSem "Żak" Sosnowiec. W tym meczu po raz kolejny dobrze zaprezentował się uczeń Gimnazjum Sportowego Mateusz Światowski który wygrał obydwa swoje mecze i to po 3;0 każdy.

Rozgrywki indywidualne

01.12. w Ligocie

 rozegrany został II wojewódzki turniej klasyfikacyjny skrzatów i żaków.

 Tradycyjnie MOSiR Mysłowice miał  najliczniejszą (18 zawodników i zawodniczek) ekipę. I tradycyjnie ilość szła w parze z jakością.

Miejsca Mysłowiczan: 1m Martyna Zygadło, 3m. Mateusz Cupiał, 4m.P.Krzemień, 5m.J.Urbańczyk.

 Chciałbym przybliżyć w tym miejscu 2m. Rafała Barana. Przegrał w finale z faworytem, od dwóch lat wygrywającym wszystkie zawody w tej kategorii wiekowej na Śląsku, J.Szymczykiem  z Sosnowca 3:2. Ale Rafał prowadził 2:0 w setach i przy wyniku 9:9  miał własny serwis ale nie udało się i przegrał. Warto podkreślić że z tym zawodnikiem nasi chłopcy przegrywali 3:0 rzadko 3:1 a Rafał był bardzo blisko pokonania jego. Myślę że jest to znakiem tego że jesteś my na dobrej drodze i doczekamy się w krótkim czasie że  któryś z "4 muszkieterów" (R.Baran,S.Baran,J.Urbańczyk, M.Cupiał) pokonają Szymczyka. 

Pozdrawiam J.Fomin

 

 

 

22.11. III liga męska.

W meczu wyjazdowym z AE Uniwesytet Śląski MOSiR KHW Mysłowice wygrał z wynikiem 9:1.

 

23.11. II liga męska.

 MOSiR KHW Górnik 09 Mysłowice pokonał "Tajfun" Ligota Łabędzka 7:3.             W drużynie z Mysłowic punkty zdobywali; A.Myszewski 2,5 D.Kurowski, P.Wons,P.Wołowik po 1,5.

 

II wojewódzki turniej klasyfikacyjny młodzików.

24.11 W jastrzębiu rozegrano II wojewódzki turniej klasyfikacyjny młodzików. Mysłowice reprezętowali 16 zawodników i zawodniczek. Najlepiej z chłopaków spisali się Michał Słupski 4m., i Jan Urbańczyk 8m.

 

Wśród dziewcząt reprezentujących MOSiR Mysłowice najwyższą lokatę zajęła Aleksandra Wojciechowska, zdobywając 2 miejsce. Do turnieju ogólnopolskiego awansuje tylko zwyciężczyni,więc niestety Ola nie wystąpi na OTK, choć na Mistrzostwach śląska Szkół Podstawowych pokonała swoją rywalkę z WTK.
Patrycja Wiechuła ulegając w półfinale Oli,zajęła 4 miejsce. Należy zaznaczyć, iż Patrycja pokonała w ćwierćfinale faworytkę turnieju, Joannę Matusiak.

 

 Natomiast zawiedli starsze koledzy Michała i Jasia którzy występowali w wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym juniorów 25.11. również w Jastrzębiu. Nikt z Mysłowic nie zakwalifikował się do pierwszej 8. Największy zawód sprawił Piotr Wołowik który miał aspiracje nawet na pierwsze miejsce w turnieju. Przegrana z Klimczokiem z Tarnowskich Gór, zawodnikiem II ligi jest nie do wytłumaczenia.

 

Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych
Jastrzębie Zdrój
12 / 13 listopada 2007
      W dniach 12-13 listopada 2007r. w Jastrzębiu Zdroju rozegrano Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. Każdą szkołę mogło reprezentować po dwóch zawodników i po dwie zawodniczki z jednego rocznika. W mistrzostwach startowało 35 szkół.
      Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nie mieli sobie równych i zdobywając drużynowo 682 punkty wyprzedzili drugą drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie blisko o 100 pkt.
      Wygrali dla Szkoły Sportowej tytuł Drużynowego Mistrza Śląska i przywieźli przepiękny puchar.

      Uczniowie również indywidualnie zdobyli mistrzowskie tytuły.

Mistrzowie Śląska:

      Sala Magdalena - kl. 3b
      Baran Sebastian - kl. 3b
      Zygadło Martyna - kl. 4b
      Urbańczyk Jan - kl. 4b
      Wojciechowska Aleksandra - kl. 5b


Srebna medalistka:

      Wiechuła Patrycja - kl. 5b

Brązowi medaliści:
      Braś Julia - kl. 1b
      Krzemień Patryk - kl. 2c
      Baran Rafał - kl. 4b

 

 
15.11 III liga męska: MOSiR Mysłowice II na własnym boisku pokonał  drużynę MOSiR MOSM Tychy 8:2. W drużynie Mysłowic punktowali: Światowski M.- 2,5pkt, Chrzanowski Ł i Straszak Piotr - po 2pkt. Fomin A. 1,5 pkt.

 

16.11 III liga męska:MOSiR Mysłowice III w meczu wyjazdowym przegrał z AE Katowice 0:10. Skład MOSiRu: Baran S., Urbańczyk J., Cupiał M.,Baran S.,uczniowie klas 3 i 4 szkoły podstawowej.
  MOSiR II zajmuje aktualnie drugą lokatę w rozgrywkach bez straty punktów do lidera, MOSiR III zamyka tabelę, narazie bez punktów.

 

16.11 II liga męska : MOSiR Górnik 09 KHW Mysłowice  pokonał, we własnej hali,  KTS Lędziny 7:3.Przy stanie meczu 6:1 dla Mysłowic trener J.Fomin dał szansę pokazać się zawodnikom rezerwowym, ale Szymon Surowiec i Maciej Wszołek przegrali swoje gry. W naszej drużynie punktowali:Kurowski D. i Myszewski A. po 2,5 pkt. Wołowik Piotr 1,5pkt., Zieliński Łukasz 0,5pkt.
  
 
 

W ubiegłym tygodniu tenisiści stołowi brali udział w następujących zawodach:

 

 II liga męska mecz wyjazdowy w Żywcu z miejscowym "Andersem" 6:4 dla Mysłowic,

III liga męska (a) w Jaworznie remis z "Byczyną" 5:5,

III liga męska drużyna (b) porażka w Mysowicach 0:10.

 

Grand Prix Mysłowic

 Wyniki drugiego turnieju z cyklu Grand Prix Mysłowic o puchar Prezydenta miasta. Pierwsze trójki w poszczególnych kategoriach:

 S.P klasy 1-3 chłopcy :1m.- Baran Sebastian,

2m.- Wojciechowski Grzegorz,

3m.- Zawadzki Mateusz wszyscy ZSS.

 S.P klasy 1-3 dziewczyny:1m.-Sala Magda,

2m.-Cieślik Klaudia,

3m.-Gąsior Jola wszyscy ZSS

 S.P klasy 4-6 chłopcy: 1m.-Słupski Michał,

2m-.Wiechuła Patrycja,

3m-.Wojciechowski Kamil wszyscy ZSS

 S.P klasy 4-6 dziewczyny:1m.-Wiechuła Patrycja,

2m-.Wojciechowska Ola,

3m.Wojciechowska Sandra wszyscy ZSS

 S.P niestow. chłopcy S.P :1m.-Jurczyk Krzysztof SP-3,

2m-Sowa Maciej ZSS,

3m.-Wojciechowski Grzesiek ZSS

 S.P niestow, dziewczyny S.P :1m.-Kwietniewska Kasia,

2m.-Braś Magda,

3m.-Ochocka Klaudia wszyscy ZSS

 Gimnazia chłopcy :1m.Hanzel Natalia,

2m- Baran Rafał,

3m.-Knap Julia wszyscy ZSS

 Gimnazja dziewczyny:1m.- Baran Kłaudia,

2m.-Hanzel Natalia,

3m-Knap Julia wszyscy ZSS

 Gimnazia chł. niestow.: 1m.- Patałong Marek ,

2m.-Wojciechowski Grzesiek,

3m.-Sowa Maciej wszyscy ZSS

II Liga Męska

 

Ciekawy mecz wyjazdowy rozegrała drużyna II ligi męskiej w Rudzie Śląskiej z miejscowym UKS-em  Wolej. Chociaż wynik 7:3 dla MOSiR Górnik 09 KHW Mysłowice wskazuje na zdecydowane zwycięstwo ale po pierwszych dwóch seriach gier pojedynczych i po grach deblowych było 3 do 3. Wszystko wskazywało na zaciętą walkę w drugiej części meczu. Po przegraniu meczu przez lidera drużyny Mysłowickiej A.Myszewskiego miejscowi liczyli przynajmniej na remis. Ale w swoim drugim meczu singlowym Adrian Myszewski pokazał że jest prawdziwym liderem drużyny, ogrywając najlepszego zawodnika z Rudy Śląskiej Frankowskiego, byłego zawodnika  ligi pierwszej i "Ekstra- klasy" 3 do 0. Ta jego wygrana dodała pewności młodym zawodnikom naszej drużyny i to oni wygrywali wszystkie pozostałe mecze. W ostatnim P.Wons pokonał pogromcę A.Myszewskiego R.Ciocha 3:1.Poszczególne punkty zdobywali: Dawid Kurowski  i Piotr Wołowik po 2,5, A.Myszewski i Paweł Wons po 1.

 

 

VIII edycja Grand Prix Mysłowic

 

 

 13.10. Ruszyła kolejna, tym razem VIII, edycja cyklu turniejów Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym.

  W pierwszym z 5 turniejów wygrywali:

 

    Chłopcy 

 • kl.IV-VI Szkół Podstawowych 1m -Słupski Michał 6a, 2m.-Urbańczyk Jan 4b, 3m.- Ciupał Mateusz

 • kl. I-III Gimnazjum 1m.- Światowski Mateusz kl. 2b, 2m- Fomin Andriej kl.1b, 3m.- Knap Julia

    Dziewczyny

 • kl.IV - VI Szkół Podstawowych 1m.- Wiechuła Patrycja kl.5b, 2m.- Wojciechowska Aleksandra kl.5b,   Wojciechowska Sandra kl. 6b.

 • kl. I - III Gimnazium 1m.- Baran Klaudia kl. Ib, 2m.- Wojciechowska A, kl.5b S.P, 3m.- Knap J kl.2b.

W kategoriach niestowarzyszonych:

 

Chłopcy

 • kl. IV - VI 1m. - Letki Paweł kl.6a, 2m. - Wojciechowski Grzesiek kl.3b, 3m.- Dudek Wojciech kl.4b.

 • kl.I-III Gimnazium 1m.- Fójcik Łukasz kl. 1b, 2m. - Patałong Marek, 3m.- Świerczek Krzysiek kl.1a.

   

   

     

             

Regulamin VIII edycji Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym o puchar Prezydenta miasta .
 • Termin: 13.10.2007 rok godzina

  9.00- klasy 1-3 S.P,

  10.00 -klasy 4-6 S.P,

  12.00 -uczniowie szkół gimnazjalnych.

 • Miejsce: Hala KWK "Mysłowice"

 • Opłata startowa: w każdej kategorii 3 zł, udział w kolejnej kategorii 2zł.

 • Nagrody: We wszystkich kategoriach zawodnicy skłasyfikowani na miejscach 1-3 otrzymują puchary,dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 • Organizator: MOSiR Mysłowice, klub Olimpijczyka przy Zespole Szkól Sportowych w Mysłowicach, KWK „Mysłowice". Adres KWK „Mysłowice" ul.Świerczyny 23.

 • Kategorie wiekowe:

  1.Szkoły podstawowe kl.I-III chłopcy i dziewczęta.

  2.Szkoły podstawowe kl.IV-VI chłopcy i dziewczęta.

  3.Szkoły gimnazjalne kl.I-III chłopcy i dziewczęta.

  Dodatkowo te same kategorie dla dzieci niestowarzyszonych (nie posiadających licencji PZTS.) z prawem udziału w zawodach razem ze stowarzyszonymi.

  We wszystkich kategoriach młodsi mają prawo startu w kategoriach starszych. Dziewczyny mogą startować w zawodach razem z chłopcami.

  Organizator zastrzega sobie prawo łączenia kategorii, przy malej ilości   zgłaszających się zawodników.

 • Dodatkowe informacje: Odbędzie się cykl z 5 turniejów. Do punktacji końcowej zalicza się 4 lepsze dla każdego zawodnika (czki)

  Turniej jest ogólnodostępny dla uczniów szkól Mysłowickich lub dzieci mieszkających w Mysłowicach. Pierwszy turniej cyklu 2007-2008 zostanie rozegrany 13.10.2007.

  We wszystkich kategoriach zapisy kończą się 15 min. przed regulaminowym rozpoczęciem   gier.

 II runda Ligi męskiej w tenisie stołowym

05.10.2207r. rozegrana została kolejna runda II ligi męskiej w tenisie stołowym. Zawodnicy MOSiR Górnik 09 KHW Mysłowice pokonali na własnej hali KS "Naprzód" Borucin 8:2. Cała drużyna grała dobrze. Prawie każdy miał "ciężkie chwile" ale od stołów tenisowych zwycięzcami odchodziły zawodnicy z Mysłowic. Zawodnicy z Borucina zostali "podłamani" psychiczne kiedy, w początkowej fazie meczu, ich lider M.Piesowski przegrał z P.Wonsem 1:3 i to w jednym z setów do 0

W naszej drużynie punktowali:

A.Myszewski 2,5pkt. D.Kurowski 2,5pkt. P.Wołowik 1,5pkt. P.Wons i M.Wszołek po 1pkt, .Ł.Zielinski 0,5pkt.

 

 

WKT - Skrzatów i Żaków

06.10.2007r.W Chybiu rozegrany został wojewódzki turniej klasyfikacyjny w najmłodszych kategoriach wiekowych -skrzatów i żaków. Na stu zawodników i ponad 50 zawodniczek 15 reprezentowało MOSiR Mysłowice.

Oto wyniki najlepszych z Mysłowic:.

Żaki Żaczki
Jan Urbańczyk - 2 miejsce Martyna Zygadło- 2 miejsce
Rafał Baran- 3 miejsce Magda Sala - 5 miejsce
Mateusz Cupiał- 5 miejsce Patrycja M- 8 miejsce
 
 
 

 

 

 

 

Archiwum wyników 2005-2007r.

Archiwum wyników 2004-2005r.

Archiwum wyników 2003-2004r.

Archiwum wyników 2002-2003r.Zespół Szkół Sportowych
w Mysłowicach Faks: (032) 222-28-05
ul. Gwarków 1Tel.: (032) 222-31-58
41-400 MysłowiceE-mail: leokadiap@poczta.onet.pl
Jeśli masz jakieś pytania napisz do nas
  Copyright © 2002 - Leokadia Poradzisz