GRAND PRIX Mysłowic o puchar Prezydenta miasta

                  Zakończono rozgrywki VI edycji cyklu turniejów tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych Ogólnie w zawodach zorganizowanych przez MOSiR Mysłowice przy pomocy Zespołu Szkół Sportowych oraz klubu Olimpijczyka przy ZSS wzięło udział 120 zawodników i zawodniczek z Mysłowic, Zawiercia, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Siemianowic, Katowic, Mikołowa i tych  którzy rywalizowali w 6 kategoriach. Od października 2006 roku do maja 2007 rozegrano zostało 5 turniejów, najlepsze 4 wyniki zaliczane zostali do klasyfikacji końcowej. Ostatni turniej został rozegrany 26.05.2007 roku, po zakończeniu którego najlepsi 3 zawodnicy i zawodniczki otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy, medale. Zwycięzcy w kat. Szkół Gimnazjalnych oraz klas IV-VI otrzymali puchar Prezydenta miasta.

 

W kat. klas I-III puchary dla najlepszych ufundował klub Olimpijczyka przy Zespole Szkół Sportowych.

Nie brakowało emocji w dniu zawodów, ponieważ w kat. kl. I-III  i IV-VI chłopców  oraz gimnazjum dziewczyn o kolejności miejsc decydował wynik w ostatnim turnieju.

Szanse na 1 miejsce w kategorii chłopcy klas I-III miało trzech zawodników: Baran Rafał, Cupiał Mateusz i Urbańczyk Jan. Końcowy sukces odniósł Cupiał Mateusz wygrywając po zaciętych pojedynkach ( w setach 3:2 ) w półfinale z Urbańczykiem Janem i w finale z Baran Rafałem., co dało jemu 108 pkt. w klasyfikacji końcowe, tyle samo co Urbańczyk Jan ale regulaminowo wygrywa ten kto jest lepszy turnieju finałowym. Także w kategorii Chłopców klas IV-VI wszystko rozegrało  się w finałowych grach. „Rzutem na taśmę” 1 miejsce zdobył Andriej Fomin. Andriej musiał wygrać 1 miejsce i do tego jego najgroźniejszy rywal Michał Słupski musiał by zagrać słabo i wtedy Fomin miał teoretyczne szanse na końcowe zwycięstwo. Właśnie tak się stało. Michał wypadł słabo( przegrał w pierwszej rundzie z rewelacyjnie grającym w tym dniu M. Cupiałem) i ostatecznie uplasował się na 13-16 miejscu. Co wykorzystał a A. Fomin wygrywając w finale z Aleksandrem Kuś z Tych 3:1.  tym samym turniej finałowy i wyprzedził o 1! Punkt M . Slupskiego w klasyfikacji końcowej G.P.

 

W kat. gimnazjalistek szanse na prymat końcowy mieli Julia Knap oraz Monika Soja. W bezpośrednim meczu lepsza była M. Soja (3:1 w setach) i to ona zdobyła 1 miejsce w 5 turnieju i końcowej klasyfikacji o puchar Prezydenta Miasta.

  W pozostałych kategoriach kolejność miejsc była przesądzona we wcześniejszych turniejach i gry toczyły się bez większych emocji.

   Pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji końcowej zajęli:

Kat. chłopcy klas I-III Szkół Podstawowych.                                Dziewczyny klas I-III Szkół Podstawowych

1m. Cupiał Mateusz – 108 pkt.                              1m.Zygadło Martyna   - 120 pkt.

2m. Urbańczyk Jan -   108 pkt.                              2m. Pająk Dominka     - 105 pkt.

3m. Baran Rafał -        108 pkt.                               3m. Sala Magda           -   81 pkt

 

Kat. chłopcy klas IV-VI Szkół Podstawowych                             Dziewczyny klas IV-VI Skół Podstawowych

1m.Fomin Andriej    -  104 pkt.                             1m. Baran Kłaudia       - 117 pkt.

2m. Słupski Michał  -   103 pkt.                             2m. Hanzel Natalia     -  114 pkt.

3m. Hoffann Krystian -  90 pkt.                             3m.Wojciechowska  Ola - 91 pkt.

 

Kat. chłopcy Szkół Gimnazjalnych                                                Dziewczyny Szkół Gimnazjalnych

1m.Wołowik Piotr     -  120 pkt.                              1m. Soja Monika           - 106 pkt.

2m. Światowski Mateusz - 108 pkt.                        2m. Knap Julia             -    98 pkt.

3m.Strzałkowski Darek  -    97 pkt.                         3m. Jekiełek Agnieszka  - 90 pkt.

 

Warto podkreślić że wszyscy medaliści to są uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach. W tym roku po raz pierwszy nikomu z innych miast lub szkół nie udało się przebić się do strefy medalowej. Satysfakcje ze wspólnej pracy mogą mieć jak uczniowie tak i trenerzy Szkoły Sportowej pani mgr. Beata Nowak oraz trener Jurij Fomin. 

                               

  Finały Wojewódzkie Szkół Podstawowych.  27.04.2007 roku

Wyniki uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach:

Dziewczyny

Indywidualnie   2m.- Baran Klaudia , 3m. Hanzel Natalia, 5m.Wojciechowska Ola.

Drużynowo Szkoła zajęła -1 miejsce.

Chłopcy

iIdywidualnie. 7m.Hoffmann Krystian, 12 m. Fomin  Andriej, 13m. Habryka Sebastian

Drużynowo szkoła zajęła - 3 miejsce.

 

  Półfinały do mistrzostw Polski juniorów, kadetów, młodzików.

- 28.- 29.04 2007 roku Zawiercie.

 Rewelacyjnie zagrali zawodnicy MOSiRu Mysłowice zwłaszcza juniorzy. W turnieju indywidualnym Piotr Wołowik nie dał szans rywalom wygrywając wszystkie swoje mecze po 3:0. A w turnieju drużynowym  (Dawid Kurowski, Piotr Wołowik i Łukasz Zieliński) ograli drużyny z Zawadzkiego, Gorzowa i Wrocławia także po 3:0, uzyskując  tym samym awans do Mistrzostw Polski które zostaną rozegrane w Brzegu Dolnym 3 –6.05 2007roku.

 

  Mistrzostwa Śląska skrzatów i żaków.( kl. 1-2 , 3-4) 01.05.2007. Chybie.

 

  Medale dla Mysłowic zdobywali w kat. żacy :

Wojciechowska Ola- złoto  gra podwójna i V-ce mistrzostwo indywidualnie,

Urbańczyk Jan – V-ce mistrzostwo indywidualnie i brąz. gra podwójna,

Wiechuła  Patrycja brąz indywidualnie i srebro w grze podwójnej,

Baran Rafał brąz w grze podwójnej. 

W kat. skrzaci złoto dla Magdy Sala oraz brąz dla Sebastiana Baran. Wszyscy uczniowie Szkoły Sportowej w Mysłowicach.  Razem w 6 konkurencjach zdobyli 9 medali.

 

 

 

W dwumeczu play-off

MOSiR Mysłowice uległ BKTS Bielsko - Biała i to zawodnicy z Bielska zagrają; w barażach o pierwszą; ligę; z "Gorzowią" Gorzów. W pierwszym meczu wynik 7:3 w rewanżu 8:2 dla BKTS.
14.04. i 15.04 w Zawierciu rozegrane Mistrzostwa Śląska juniorów.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Mysłowic. Drużyna dziewczyn zajęła II miejsce a chłopców III. .Obydwie drużyny uzyskały awans do półfinałów do Mistrzostw Polski. W turnieju indywidualnym  podopieczni trenerki Molik P. wywalczyli srebro w grze podwójnej ( Wieczorek Marta oraz Ruszczyk Marlena) oraz brąz w mixcie ( Ruszczyk - Kurowski).         Dawid Kurowski zdobył  najwięcej medali dla Mysłowic: srebro w singlu, srebro w grze podwójnej, brąz w mix

 red .J.Fomin
 

  Kończący się tydzień jak żadko kiedy był napięty dla tenisistów stołowych z Mysłowic grających w II lidze.

  06.02. wtorek.  Mecz rozgrywek pucharu Polski mężczyzn. Drużyna MOSiRu Mysłowice pokonała na wyjeździe w Tarnowskich Górach miejscowy „Skarbek” 4:3. W drużynie MOSiRu punktowali: A.Myszewski 2,5 pkt. D.Kurowski 1,5, P.Wołowik 0 pkt.

 

 07.02. środa Mecz II ligi kobiet, rozegrany awansem. MOSiR Mysłowice i tym razem miał za rywala drużynę z Tarnowskich .Gór ale tym razem kobiet. Mecz zakończył się remisem 5:5, co dla Mysłowiczanek jest bardzo dobrym wynikiem ponieważ drużyna „Skarbka” jest na 2 miejscu a MOSiR na 4 w tabeli. Warto podkreślić dobry występ najmłodszej zawodniczki z MOSiRu Julii Knap która wygrała obydwa swoje pojedynki co w dużej mierze zadecydowało o korzystnym rezultacie.

 

 08.02.czwartek. Mecz pucharu Polski kobiet. MOSiR podejmował drużynę z Katowic. Wynik meczu 4:3 dla MOSiRu. Znowu dobra postawa J.Knap która wygrała jeden z dwóch swoich pojedynków 3:2 w decydującym secie 14:12.

 

 09.02. piątek. Mecz drugiej ligi męskiej. MOSiR podejmował LTS Łabędy. Wynik 7:3 dla MOSiRu mógł być jeszcze korzystniejszy ale przy wyniku 6:0 trener Fomin zmienił 3 podstawowych zawodników. „Na pewno wygrali byśmy 10:0, ale najważniejsza jest  wygrana a nie wynik w poszczególnym meczu. Mali chłopcy mieli frajdę (rezerwowi). Nie wiem czy jest na Śląsku jeszcze klub który może pozwolić sobie na wprowadzenie do meczu II ligi trzech chłopaków w wieku 8 i 9 lat i uzyskać korzystny rezultat. Będą mieli chłopcy co opowiadać. A drużyna nasza nadal jest liderem grupy północnej. Czeka nas przerwa w rozgrywkach związana z feriami zimowymi. Nasi młodzi zawodnicy ligowi D.Kurowski, P.Wołowik, Ł.Zieliński i ja wyjeżdżamy  na zgrupowanie kadry makroregionalnej do centralnego Ośrodku przygotowania Olimpijskiego w Gdańsku. Ferie dla nich zapowiadają się być pracowitymi. Czeka nas ciekawa końcówka rozgrywek i musimy być dobrze przygotowani.  Kolejny mecz gramy 09.03. z MCKS Czeladź , a 16.03 ostatni mecz rundy zasadniczej ULKS „Tajfun” Ligota Łabędzka , obydwa w Mysłowicach.”- trener Jurij Fomin  t

 Moje namiary: tel. 693-416-629, fomin62@msn.com. Praca 2222222 wew. 59-70( poprosić halę sportową)

 

 

III Turniej Grand Prix Mysłowic

09.12.2006 roku. Rozegrany został III turniej cyklu Grand Prix Mysłowic o puchar prezydenta Miasta . W zawodach wzięło udział 85 zawodników i zawodniczek w wieku od 7 do 16 lat. W zdecydowanej większości mieszkające w Mysłowicach. Na 6 kategorii wiekowych w 4 tryumfowali uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach.

Tylko w kat. lasy 1-3 i 4-6 Szkół Podstawowych wygrywali zawodnicy z innych miast. W 1-3 Szymczyk Jan z Sosnowca a 4-6 Janeta Pawł z Lazisk.

W poszczególnych kategoriach wygrywali: Gimnazja chłopcy – Wołowik Piotr, Gimnazja dziewczyny Urbańczyk Anna, kl.1-3 dziewczyn – Zygadło Martyna, kl.4-6 dziewczyny – Baran Klaudia.

 W ogólnej klasyfikacji w poszczególnych kategoriach po 3 turniejach prowadzą:

 Kl. 1-3 chłopcy     Kl. 1-3 dziewczyny  Kl. 4-6 chłopcy      Kl. 4-6 dziewczyny

 

1m.Ciupiał M- 76 pkt.      

2m.Baran R-73 pkt.   

3mBaran S- 64 pkt 

4m.Szymczyk J. 60

1m.Zygadło M –90 pkt. 

2m.Pająk D.- 78 pkt

  3m.Rolka A – 46 pkt   

4m.Domarus – 42pkt  

1m.Słupski M-73 pkt. 

 2m.Hoffman K-66  

3m.Fomin A – 63 pkt 

 4m.Hanzel N.-58 pkt

1m.Hanzel N- 87pkt

 2m.Baran K- 84 pkt

 3m.Trybowska –72

4m.Wojciechowska - 64pkt. 

Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym sezon 2006 – 2007

Dziewczyny 1 - 3 Szkół Podstawowych

 Imię i nazwisko Szkoła 1 Turniej 2 Turniej    Razem
1. Zygadło Martyna ZSS I   -      30 I      -    30 60
2. Pająk Dominika ZSS II    -    27 II       -  27 54
3.Rolka Anna ZSS III        24 24
4. Majek Patrycja ZSS III     -   24 24
5.Myszewska Adriana Przedszk. 4    -     22 22
6. Domarus Patrycja ZSS 4        22 22
7. Cencora Katarzyna ZSS 5-6     20 20
8. Kwietniewska Katarzyna ZSS 5-6     20 20
9.Plewnia Monika ZSS 7-8     16 16
10. Hałota Aneta ZSS 7-8     16 16
11. Kulpa Patrycja

                 ZSS

  9-12   12 12
12. Braś Magda ZSS   9-12   12 12
13. Śmiejan Julia ZSS   9-12   12 12
14. Gąsior Jola ZSS   9-12    12 12

Chłopcy Klasa 1-3 Szkół Podstawowych

    Imię i Nazwisko Szkoła 1 Turniej 2 Turniej    Razem
       
1.Cupiał Mateusz ZSS 4     -   22 I      -   30 52
2. Baran Rafał ZSS III   -     24 II    -     27 51
3. Baran Sebastian ZSS 5-6   -  20 III     -   24 44
4.Rurański Łukasz Siem.Śl. 7-8 -   16 5-6 -    20 36
5.Wojciechowski Grzesiek ZSS 9-12 -  12 4   -     22 32
6.Szymczyk Jan Sosnowiec  I   -     30   30
7.Urbańczyk Jan ZSS II     -   27   27
8.Olkowicz Kuba ZSS 13-16 -   8 7-8    -  16 24
9. Wencki Michał ZSS 9-12 -    12 9-12   - 12 24
10. Zawacki Mateusz ZSS 9-12  -   12 9-12   - 12 24
11. Myszkowski Patryk ZSS 5-6   -   20   20
12. Dziubek Mateusz ZSS   5-6   -   20 20
13. Fido Grzesiek ZSS   7-8   -  16 16
14. Dutkiewicz Daniel Mikolów 7-8    -  16   16

Dziewczyny klasa 4-6 SP

   Imię i Nazwisko Szkoła 1 Turniej 2 Turniej Razem
1. Hanzel Natalia ZSS I         30 I        30 60
2.Baran Klaudia ZSS II        27 II       27 54
3.Trybowska Magda ZSS III       24 III      24 48
4.  Wojciechowska Sandra ZSS 5-6     20 4       22 44
5. Soja Aneta ZSS 7-8    16 7-8    16 32
6. Kruczek Malwina ZSS  5-6     20 5-6    20z 40
 7.Wojciechowska Aleksandra ZSS 4         22 22
8.  Wiechuła  Patrycja ZSS   5-6    20 20
9. Jasik Agnieszka ZSS 7-8      16   16
10. Cieślik Angelika ZSS 9-12   12   12
11.  Trojan Sandra ZSS   9-12   12 12
12.  Hajduk  Daria   ZSS   9-12   12 12
13. Cieślik Marta ZSS   9-12   12 12
14.  Bożentka  Martyna ZSS   9-12   12 12
15.  Zygadło Martyna ZSS 9-12   12   12
16.  Pająk  Dominika ZSS   13       8 8

Chłopcy klasa 4-6 SP

   Imię i Nazwisko Szkoła 1 Turniej 2 Turniej   Razem
         
1.Fomin Andriej ZSS II       27 5-6     20 47
2.Słupski Michał ZSS 4      22 III       24 46
 3.Hoffam Krystian ZSS III       24 4        22 46
4. Siwiec Mateusz ZSS 9-12   12 II       27 39
5. Hanzel Natalia ZSS 13-16   8 I       30 38
6. Habryka Sebastian ZSS 5-6     20 9-12   12 32
7. Baran Rafał ZSS 5-6     20 9-12   12 32
8. Surowiec Szymon Zawiercie I         30   30
9. Baran Klaudia ZSS 9-12     12 7-8      16 28
10.Cupiał Mateusz ZSS 25-32   4 5-6      20 24
11.Wojciechowski Kamil ZSS 13-16   8 7-8     16 24
12. Patałong Marek ZSS 13-16  8 9-12    12 20
13. Baran Sebastian ZSS 13-17    8 9-12    12 20
14 Janeta Paweł  7-8      16 16
15. Król Marcin ZSS 13-16   8 13-16   8 16
16. Wojciechowski Grzesiek ZSS 13-16   8 13-16   8 16
17. Wincerz Eryk ZSS 13-16   8 13-16    8 16
18. Sadłocha Sebastian   7-8     16   16
19. Pomykała Paweł ZSS 13-16   8 17-24    6 14
20. Urbańczyk Jan ZSS 9-12    12   12
21. Ramenda   9-12   12   12
22. Sowa Maciej ZSS 25-32   4 17-24   6 10
23. Zawacki Mateusz ZSS   13-16   8 8
24. Juszczak Łukas ZSS 13-16   8   8
25. Piotrowicz Damian S.P. 3 13-17    6   6
26. Matyskiewicz Michał ZSS   17-24    6 6
27. Sala Marek ZSS 13-17    6   6
28. Myszkowski Patryk   13-17    6   6
29. Suchan Michał S.P 1 25-32    4   4
30. Dutkiewicz Daniel   Mikolów 25-32   4   4

Dziewczęta- Gimnzajum

 Imię i nazwisko Szkoła Turniej 1 Turniej 2 Razem
1.Soja Monika ZSS I        30  III       24 54
2..Bidzińska Daria Gim.K-ce II       27 II        27 54
3.Knap Julia ZSS 4      22 4        22 44
4.Harazin Agnieszka Gim.5 III      24 5        20 44
5.Jekielek Agnieszka ZSS 5      20 6        19 39
6.Urbańczyk Anna Gim. Mik.   I        30 30

Chłopcy Gimnazjum

Imię Nazwisko Szkoła 1 Turniej 2  Turniej Razem
1. Wołowik Piotr ZSS I        30 I         30 60
2.Światowski Mateusz ZSS III      24 II        27 51
3.Strzałkowski Dariusz ZSS II       27 4        22 49
4. Śledzik Michał Gim. 2 4      22 III       24 46
5.Niemiec Damian ZSS 5-6    20 5-6     20 40
6.Horoń Sebastian Gim. 1 9-12  12 9-12   12 24
7.Surowiec Szymon S.P. Zaw. 5-6    20   20
8. Habryka Sebastian ZSS   5-6      20 20
9 .Zych Kamil Gim. 3 7-8     16   16
10 .Hoffmann Krystian ZSS 7-8    16   16
11. Handy Dawid Gim. 1   7-8      16 16
12. Nemczyk Bartek Gim. 1   7-8      16 16
13.Siwiec Mateusz ZSS 9-12   12   12
14. Szyja Dominik Gim. 1 9-12   12   12
15. Janowski Adrian   Gi. 1 9-12   12   12
16. Salamończyk Marcin Gim.1   9-12   12 12
17.Wadas Dawid Gim.1   9-12    12 12
18. Słupski Michał ZSS   9-12    12 12
20.Słupski Dawid ZSS   13        8 8

                  

Grand Prix ostatnia edycja

23-05-2006 Na hali sportowej przy KWK Mysłowice rozegrany został  finałowy turniej cyklu Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym o puchar prezydenta miasta. Mysłowice. Na zakończenie turnieju najlepsi  zawodnicy i zawodniczki otrzymali z rąk dyrekcji MOSiR  Mysłowice pani E, Zając  i dyrektora Gimnazjum Sportowego pani A. Langier wspaniałe
nagrody, puchary i dyplomy ufundowane przez MOSiR Mysłowice i Klub Olimpijczyka przy Zespole Szkół Sportowych.

Oto zwycięzcy zawodów.

 

Zwycięzcy w kat SP 1-3 klasa Zwycięzcy w kat SP 1-3 klasa Zwycięzcy w kat SP 4-6 klasa Zwycięzcy gimnazjum

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – TENIS STOŁOWY

 

                       

 

                        W dniach 04-07 maja 2006 r. w Ostródzie (województwo warmińsko-mazurskie) rywalizowali tenisiści stołowi o tytuły mistrzów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

 

                        W turnieju indywidualnym jednym z czterech reprezentantów Śląska był Piotr Wołowik - uczeń Gimnazjum sportowego i zawodnik MOSiR-u Mysłowice. Jego występ można uznać za bardzo udany, gdyż Piotr zagrał najlepiej z wszystkich reprezentantów  Śląska zajmując 3 miejsce w grze podwójnej razem z A. Duchem - zawodnikiem JKTS Jastrzębie oraz miejsce w przedziale 5-8 w turnieju indywidualnym.

 

                        Zdaniem trenera J.Fomina te wyniki mogły być jeszcze lepsze, ale nasz zawodnik kompletnie nie miał szczęścia w losowaniu trafiając w decydujących fazach na najlepszego zawodnika w Polsce i nr 1 w Europie - P.Hodorskiego z Dolnego Śląska oraz na kolejnego reprezentanta Polski - A.Puchalskiego z województwa pomorskiego. „Jeżeli Piotrek będzie nadal pracował na treningach solidnie tak jak dotychczas to jeszcze nieraz będzie cieszył nas wszystkich wspaniałymi wynikami na szczeblu nie tylko krajowym, ale i międzynarodowym” - mówi trener – „jego kariera tenisowa dopiero się rozkręca.”

 

                        W nadchodzący weekend czekają nas kolejne emocje związane z udziałem tenisistów stołowych w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 12 maja br. w Częstochowie, gdzie zagrają najmłodsi, czyli skrzaty i żacy, natomiast w dniach 12-15 maja 2006 r. w Jastrzębiu zagrają młodzicy.

                       

                        Życzmy udanych występów wszystkim reprezentantom Mysłowic.

Mistrzostwa Śląska Młodzików

22 - 23.04.2006 w Jastrzębiu Zdroju rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska Młodzików i Młodziczek.

Zawodnicy z Mysłowic wywalczyli 4 medale ( 2 srebrne i 2 brązowe). Na pewno ilość medali była by większa gdyby mogła startować najlepsza nasza zawodniczka w tej kategorii - Daria Bidzińska, która musiała grać w tym terminie baraże o utrzymanie się w I lidze.( kolejny duży błąd działaczy ŚZTS) ale 4 medale w 6 konkurencjach można uznać za bardzo dobry

wynik.

komentarz Jurij Fomin

Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych

!9.04.2006 po raz pierwszy rozegrany został turniej drużynowy o Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych. Główny sponsor firma "Polsport" z Bielska - Białej ufundowała dla najlepszej drużyny chłopców i najlepszej drużyny dziewczyn wspaniałe nagrody. Nagrodą główną był stół do tenisa stołowego o wartości 1000zł.

W eliminacjach okręgowych wystartowało ponad 60 szkół z całego Śląska. Do finałów mogło zakwalifikować się tylko po 4 drużyny jak u chłopców tak i u dziewcząt. Jedyną  szkołą która miała dwie drużyny w finałowych rozgrywkach  chłopców i dziewcząt była Szkoła Sportowa z Mysłowic. W turnieju finałowym który rozegrano w Bielsku - Białej obydwie drużyny stanęły na podium, dziewczynki na najwyższym stopniu za co otrzymały główną nagrodę - stół do tenisa stołowego, a chłopcy na drugim i oni tak że otrzymali nagrody rzeczowe i medale.

komentarz Jurij Fomin

 

 

 

   Mistrzostwa Śląska Szkół Gimnazjalnych

20.04.2006. Finały wojewódzkie Szkół Gimnazjalnych -kolejny wspaniały wynik sportowy tenisistów stołowych z Mysłowic. Dziewczyny występując w tym samym składzie jak i w zeszłym roku powtórzyli sukces z 2005 roku - zdobyli

pierwsze miejsce i puchar.

Chłopcy ( w składzie P.Wołowik, J.Gorczowski, D.Strzałkowski) zajeli wysokie 3m w ogólnej klasyfikacji.

                                             komentarz Jurij Fomin

 
 

  

Drużynowe Mistrzostwa Śląska  w kategorii Juniorów

08.04.2006r. W Bielsku - Białej rozegrano drużynowe Mistrzostwa Śląska w kat. juniorów.

Drużyna dziewczyn w składzie : Marta Wieczorek i Marlena Ruszczyk wywalczyła medal brązowy, co można uznać za bardzo dobry wynik ponieważ Marta i Marlena są juniorkami dopiero pierwszy rok. Chłopakom niestety nie udało się wejść na podium mimo, że  są starsi od swoich koleżanek z MOSiRu o 1-2 lata ulegając w meczu o "strefę" medalową teoretycznie słabszej drużynie z Sosnowca.

Również w turnieju indywidualnym 09.04. w Bielsku  Białej chłopaki nie dorównali dziewczynom .Marta i Marlena zajęły 3 miejsce w  grze deblowej, a chłopcy zajmowali miejsca poza podium.

                              komentarz Jurij Fomin

Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Podstawowych

 
10.04.2006 w Rybniku walczyli o prym  najlepszej szkoły podstawowej na Śląsku tenisiści stołowi.
Znakomicie zagrały dziewczynki Szkoły Sportowej z Mysłowic wygrywając w punktacji drużynowej,  Również indywidualnie w finale zawodów spotkały się zawodniczki z Mysłowic udowadniając swoją wyższość nad rywalkami.  

Po zaciętej walce Klaudia Baran wygrała ze swoją koleżanką ze szkoły Julią Knap.

                                komentarz Jurij Fomin

 Grand Prix Mysłowic - 4 edycja

 

11.04. rozegrany został kolejny 4 turniej cyklu Grand Prix Mysłowic o puchar Prezydenta miasta.
 ze względu na dużą ilość kategorii i uczestników podaję najlepszą osobę w
poszczególnych kategoriach.

 

Kl. I-III S.P. dziewczynki  Wojciechowska Ola, ZSS
 Kl. I - III chłopcy Bran Rafal, ZSS
Dziewczynki kl. 4 -6 stowarzyszeni Bidzińska Daria
Dziewczynki kl. 4 -6 nie stowarzyszeni Anastazja Poniedzielska SP-2
Chłopcy kl. 4 - 6 stowarzyszeni Świątowski Mateusz ZSS
Chłopcy kl. 4 - 6 nie stowarzyszeni Gaża Dawid SP.- 15
Chłopcy szkół gimnazjalnych towarzyszeni Wołowik Piotr ZSS
Chłopcy szkół gimnazjalnych nie stowarzyszeni Maciąga Kamil G-2
Dziewczyny gimnazjum Wieczorek Marta
  
               

Mistrzostwa Śląska Kadetów

1-2.04.2006 roku w Zawierciu rozegrano Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym kategorii kadeci. Startowało po 32 zawodników i zawodniczek z eliminacji wojewódzkich.

Nasze miasto reprezentowało 3 kadetów i 4 kadetki.

 

Medałe zdobywali:

Piotr Wołowik  srebrny medal  w grze indywidualnej, deblu i mixscie, oraz brąz w grze drużynowej.

Michał Śledzik, Monika Soja, Paulina Szylin wszyscy medal brązowy w grach drużynowych.

 

 W tenisie stołowym medaliści Mistrzostw Śląska uzyskują awans do półfinałów do Mistrzostw Polski.

 Wobec tego drużyna chłopców w składzie: P.Wołowik i M.Śledzik i drużyna dziewczyn w składzie: M.Soja i P.Szylin na początku maja w Zielonej Górze będą walczyli w tych półfinałach. Życzymy im wszyskim awansu do Mistrzostw Polski w których ma udział zapewniony, z listy rankingowej PZTS Piotr Wołowik.

Kolejne zawody to są zawody rejonowe szkół podstawowych i

gimnazjalnych 4.04. godzina 11.00 w Mysłowicach na hali KWK "Mysłowice". Zapraszamy kibiców na rozgrywki.

komentarz Jurij Fomin

Mistrzostwa Śląska Skrzatów i Żaków

W sobotę 18.03 i niedzielę 19.03 grali najmłodsi zawodnicy i zawodniczki sekcji tenisa stołowego MOSiR  Mysłowice w Mistrzostwach Śląska Skrzatów i Żaków (kl.1-4 S.P). Nasi zawodnicy zdobyli dwa srebrne i dwa brązowe medale

startując w 6 kategoriach

 

.

Medalistami Mistrzostw  Śląska zostali:

Ola Wojciechowska

Andriej Fomin

Martyna Wiechuła-2m-ce,

Jasik Agnieszka - 2 m -ce,

Wojciechowska Ola - 3 m -ce,

Urbańczyk Jan 3 - m -ce.

 

W niedzielę W Eliminacjach Wojewódzkich, zadaniem naszych 5 - cioklasistów szkoły podstawowej było zakwalifikowanie się do półfinałów ogólnopolskich turnieju " Mini Olimpik Games "w tenisie stołowym.

Ta sztuka udała się :Klaudii Baran, Natalii Hanzel i Magdzie Trybowskiej.

komentarz Jurij Fomin

                                                                  

 

Sebastian Habryka Natalia Hanzel

                                                                                                                            

Mistrzostwa Śląska Seniorów

19.02.2006 w Mysłowicach zostały rozegrane Mistrzostwa Śląska seniorów i

seniorek w tenisie stołowym, zorganizowane przez MOSiR.

Nasze miasto reprezentowali;  Beata Nowak, Patrycja Molik, Marta Nowak zawodniczki "Górnika

09 ",

Adrian Myszewski,  Marta Wieczorek, Marlena Ruszczyk i Monika Soja

MOSiR Mysłowice.

Jeżeli zdobycie medali przez Beatę i Patrycję można było uznać za pewnik, jedyną niewiadomą był kolor

3 miejsce w grze podwójnej

1m.w grze podwójnej  3 miejsce indywidualnie zdobyte przez Adriana Myszewskiego możno zaliczyć do bardzo

miłej niespodzianki w tym turnieju.

Wszyscy zawodnicy, trenerzy, goście byli zachwyceni piękną halą widowiskowo-

sportową naszego miasta.

Również organizatorzy stanęli na wysokości

zadania, organizując po raz pierwszy zawody tenisa stołowego takiej rangi.

                komentarz Jurij Fomin

 
III miejsce A.Myszewskiego możno uznać za bardzo dobry wynik Adrian Myszewski Jak zwykle na podium.Siostry Molik.tym rezem miejsce III Myszewski z Piotrowskim z Zawiercia Mistrzem Sląska w grze podwójnej Marta Wiczorek na swoich pierwszych Mistrszostwach seniorek wygrała dwa pojedynki.  M.Wieczorek M.Soja M.Ruszczyk

  

 

                          Wyniki II Grand Prix Mysłowic i klasyfikacja po 3 turniejach.

Kat.1) kl.1-3 dziewczynki;

1m.Wojciechowska Ola, 2m.Zygadlo Martyna,3m.Cieślik Marta.


Kat.2) kl.4-6 dziewczynki; 

1m.Knap Julia, 2m.Baran Klaudia,3m.Hanzel Natalia


Kat.3) kl.1-3 chłopcy;

 

1m.Urbańczyk Jan, 2m.Baran Rafał, 3m.Ryczan Jacek


Kat. 4) kl.4-6 chłopcy; 

 

1m.Świątowski Mateusz, 2m.Knap Julia, 3m.Fomin Andriej
Kat. 5) Gimnazja dziewczynki; 
1.Wieczorek Marta
2.Rusczyk Marlena
3..Soja Monika

1m.Wieczorek Marta, 2m Rusczyk Marlena. 3m Soja Monika


Kat. 6) Gimnazja chłopcy; 

1m.Wołowik Piotr, 2m.Gorczowski Jakub, 3m.Świątkowski Mateusz.


Kat.  7)kl.4-6 chłopcy (amatorzy) 

1m.Jałowecki Michał, 2m.Babiel Kamil., 3 m Graża Dawid


Kat.8)Kl.4-6 dziewczynki (amatorzy) 

1m.Poniedzielska Anastazja, 2m.Niemiec Katarzyna 3m Fabian Patrycja


Kat.9) Gim. chłopcy (amatorzy) 

1m.Maciąga Kamil, 2m.Zych Kamil, 3m.Niemiec Damian


komentarz Jurij Fomin


               Życiowy sukces Piotra Wołowika

 

 W Limanowej rozegrany został 1 Ogólnopolski turniej klasyfikacyjny kadetów, kadetek.

Uczeń Zespołu Szkół Sportowych, reprezentujący MOSiR Mysłowice Piotr Wołowik wywalczył jak dotychczas najlepszy wynik w swojej karierze sportowej – zajął 3 miejsce w turnieju w którym brali udział najlepsi kadeci w Polsce.

W pierwszej fazie (grupowej) turnieju Piotr uległ tylko zawodnikowi z Przemyśla  Dawidowi Kielt  numer 2 na liście startowej przed tym turniejem. Później pokonał po zaciętej walce 4:3, pokonując w decydującym secie 13:11 Przemysława Pierzyńskiego z Gdańska, potem D.Kielta 4:2 ( rewanż za porażkę w grupie) i w końcu przegrana z późniejszym triumfatorem turnieju Krzysztofem Zielińskim z Łask 1:4.

Kadra trenerska MOSiR Mysłowice wierzy że w kolejnych turniejach najwyższej rangi Piotrek będzie pokazywał podobne wyniki i wywalczy sobie miejsce w kadrze narodowej. Będzie dalej godnie reprezentował miasto Mysłowice, MOSiR i swoją szkołę dzięki której ma możliwość rozwijać swoją karierę sportową.

 Kliknij aby zobaczyć pełny rozmiar

 

Na zdjęciu od lewej:K.Zieliński-1m. J.Dorociński-2m, P Wołowik-3m.D.Wojdyla-4m.


 

  

 Zespół Szkół Sportowych
w Mysłowicach Faks: (032) 222-28-05
ul. Gwarków 1Tel.: (032) 222-31-58
41-400 MysłowiceE-mail: leokadiap@poczta.onet.pl
Jeśli masz jakieś pytania napisz do nas
  Copyright © 2002 - Leokadia Poradzisz