Szachy są po pływaniu i tenisie stołowym wiodącą dyscypliną sportu w naszej szkole. Dzieci poznają tajniki gry już od 1 klasy szkoły podstawowej. Jeżeli w trakcie nauki wykazują talent w tej dziedzinie sportu to nadal kontynuują naukę i treningi w późniejszych klasach

 

 

Mistrzostwa Śląska

           
           
       
           

 

 

30,05,2007r. odbył się ostatni w tym roku szkol. turniej GRAND-PRIX, w którym udział wzięło 30 zawodniczek i zawodników.
Pierwsze miejsce z kompl. pnkt.( 5 z 5 możliwych) zdobył Mateusz Kosmala, miejsce drugie i 4 pnkt. zdobyła Magda Sala z kl. IIb, na miejscu trzecim Krzysztof Mrzygłód z kl. VIc z takim samym wynikiem  pnkt.
 4  pnkt. uzyskali również Dawid Sobczak z kl. IIa i Adam Koźlik z IIIa zajmując 4 i 5 miejsce.
 Miejsce 6 i 7 zajęli : Bartek Rokowski z IIa i Rafał Baran z IIIa zdobywając po 3,5 pnkt.
Po 3 pnkt zdobyli  w kolejności zajętych miejsc: Mariusz Koźlik z VIc, Anna Rolka z IIIa, Piotr Szymański z IIIa , Mateusz Orawczak z IIIa,  Martyna Zygadło z IIIa , Wojciech Mucha z IIa i Marta Sobczak z Ia

OGÓLNA KLASYFIKACJA GRAND-PRIX

1. KRZYSZTOF  MRZYGŁÓD     VIC     -37 PNKT.
2. MARIUSZ KOŹLIK   VIC   -35,5 PNKT.
3. MATEUSZ KOSMALA  KO  -34 PNKT.
4. BARTŁOMIEJ ROKOWSKI   IIA  -31 PNKT.
5. DAWID  SOBCZAK IIA    -30,5 PNKT.
6. ADAM  KOŹLIK  IIIA  -30,5 PNKT.
7. RAFAŁ  BARAN  IIIA   30,5 PNKT.
8. WOJCIECH  MUCHA  IIA   -25 PNKT.
9. MATEUSZ ZAWADZKI  IIA   - 23 PNKT.
10. ARKADIUSZ GRZĄDZIEL   IIB   -22PNKT.
11. DAWID  ZYCH IIIA   -20,5 PNKT.
12. ANNA ROLKA IIIA   -20 PNKT.
13. MAREK ŚWIERCZYNSKI  IIB GIMN.  20 PNKT.
14. JOANNA MRZYGŁÓD  IIIA GIMN.- 19 PNKT. 


We wszystkich turniejach udział wzięło 68 zawodników . Wyniki końcowe  GRAND  PRIX wywieszone są w pracowni szachowej . Gratulacje dla zwycięzców .
                                                                              Prowadzący  :  Nikołaj  Osipow

 


 

 

Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka


02,06,2007r. w Gliwicach odbył się Ogólnopolski Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka
Turniej odbywał się na dystansie 9 rund w różnych kat. wiekowych.
 W grupie do lat 10 wzięło udział 61 zawodniczek i zawodników . Reprezentanci naszej szkoły wystąpili następująco: 

KATEGORIA  DZIEWCZĄT 

7 miejsce    Magdalena  Sala  z  IIb-   4,5   pnkt
9 miejsce  Martyna  Zygadło z  IIIa   -3,5  pnkt.

 KATEGORIA CHŁOPCÓW

11 miejsce   Dawid  Sobczak z  IIa     -5,5 pnkt.
14 miejsce   Bartlomiej  Rokowski z  IIIa   -5,5 pnk.
15 miejsce  Adam  Koźlik  IIIa  5,5 pnkt.
17 miejsce    Rafał Baran      z IIIa    -5  pnkt.
29  miejsce  Wojciech  Mucha  IIa   -4 pnkt.
31 miejsce  Arkadiusz Grządziel  IIb  -4  pnkt.
32  miejsce   Grzegorz  Wojciechowski  IIb  -4 pnkt.
35 miejsce  Radosław  Gębal  IIa  - 4  pnkt.
42  miejsce  Mateusz Zawadzki IIa   -3 pnkt.


w grupie wiekowej do lat 8-miu wzięło udział 58 zawodniczek i zawodników .  Nasza reprezentantka  Marta  Sobczak z  Ib zdobyła 4 pnkt. zajmując 7 miejsce w kat dziewcząt .


WSZYSTKIM BIORĄCYM UDZIAŁ GRATULUJEMY, ŻYCZĄC SUKCESÓW NA INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA!


   Trener- opiekun  Nikołaj  Osipow


Finały Woj. Igrzysk  Młodzieży w szachach.

W dniu 18.04.2007r.  w Rybniku odbyły się finały Woj. Igrzysk  Młodzieży w szachach.

         Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Fafińska z kl. Vb i Anna Rolka z kl. IIIa

W finałowych rozgrywkach brali udział zwycięzcy 16-tu rejonów województwa.

         Uczennice naszej szkoły reprezentowały rejon KATOWICE,

Każda drużyna składała się z dwóch osób grając systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

         Ola Fafińska zdobyła 3 pnkt.co pozwoliło jej zająć 22 miejsce w klasyfikacji indw.

Ania Rolka zdobyła 2 pnkt. co dało jej 27 miejsce.

W sumie nasza drużyna zdobyła 5 pnkt. i zajęła 13 miejsce .Biorąc pod uwagę poziom rozgrywek wynik można ocenić jako dobry.

 

 

 

                                               Trener –opiekun  Nikołaj  Osipow

Drużynowe Rozgrywki Okręgowej Ligi Śląskiej Juniorów. 

W dniu 14,04,2007r. w  Rydułtowach odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym drużynowe rozgrywki Okręgowej Ligi Śląskiej Juniorów.  Nasz Klub reprezentują 2 drużyny, dotychczas rozegrane zostały 4 rundy . Pierwsza drużyna zdobyła 4 pnkt. drużynowe wygrywając 2 mecze i przegrywając również 2 mecze  1-5, 6-0, 2-4, 4,5-1,5.

 

Wyniki poszczególnych zawodników:

 

Mateusz Kosmala –Klub Olimp. –1pnkt.  ( z 4-ch)

Mateusz Wiluń –Ib gimn. 1pnkt (z 2-ch)

Mariusz Koźlik-VIc 3pnkt. (z 4-ch)

Rafał Baran -  IIIa –3pnkt. (z 4-ch )

Wojciech Mucha – IIa- 1pnkt. ( z 2-ch)

Joanna Mrzygłód IIIa gimn. 3pnkt. (z 4-ch)

Marta sobczak Ib 1,5 pnkt. (z –ch)

Ewa Przyłas Klub Olimp. –0pnkt. (z 1)

 

 

            Druga drużyna zdobyła 3 pnkt. drużynowe wygrywając 1 mecz , remisując 1

i przegrywając 2 :  1,5,-4,5,  2-4, 3-3, 6-0.

 

Wyniki poszczególnych zawodniczek i zawodników:

 

Krzysztof Mrzygłód - VIc –3,5 pnkt. (4)

Bartłomiej Rokowski-   IIa 2pnkt. (3)

Dawid Sobczak  IIa –2pnkt. - (4)

Aradiusz Grządziel  IIb  -2pnkt. (4)

Beata Mrzygłód  IIb gimn. –2pnkt. (4)

Anna  Rolka  IIIa –2pnkt. (4)

Adam Koźlik 0 pnkt. (1)

 

 

            Obydwie drużyny znajdują się w środku tabeli.

Gratulujemy  wszystkim zawodnikom dzielnej i walecznej postawy

 

 

                                   Trener  Nikołaj Osipow

VII turniej GRAND-PRIX

21 marca 2007r. rozegrany został VII turniej GRAND-PRIX , w którym udział wzięło 30-tu zawodników i zawodniczek .
Zwycięzcą został zdobywając komplet 5  pnkt. Mariusz Koźlik z VIc. Drugie miejsce zajął prowadzący w GRAND-PRIX Krzysztof Mrzygłód VIc- zdobywca 4,5pnkt. miejsce trzecie zdobywając 4 pnkt.  Dawid Sobczak z IIa , czwarte miejsce z wynikiem 3,5 pnkt. zajął Mateusz Kosmala z Klubu Olimpijczyka , miejsca od 5 do 7 zajęli Dawid Zych  z  IIIa  Bartłomiej Rokowski z IIa i Rafał Baran z IIIa
        We wszystkich turniejach wzięło udział 62 zawodników.
Klasyfikacja po siedmiu Turniejach wygląda następująco:


1 miejsce  K. Mrzygłód       -30pnkt
2 miejsce  M  Koźlik           -28 pnkt.
3 miejsce  M  Kosmala        -25 pnkt.
4 miejsce  B Rokowski        -23,5 pnkt.
5-7 miejsce D. Sobczak ,  R. Baran  i A.Koźlik z IIIa -    22,5 pnkt.

Tabela wywieszona jest w pracowni szachowej .
Do rozegrania pozostało 2 turnieje i czeka nas zacięta walka do końca rozgrywek .


Prowadzący : Nikołaj Osipow


Rejony Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

14.03.2007r. w naszej szkole odbyły się zawody Rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach wśród Szkół Podstawowych.
Poszczególne szkoły reprezentowały drużyny składające się z dwojga zawodników w kat. dziewcząt i kat. chłopców.
Drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie : Aleksandra Fafińska z Vb i Marta Sobczak z Ib po bardzo zaciętej walce z rywalkami  z Podlesia zwyciężyła 3,5-2,5pnkt. i awansowała do finałów, czego im serdecznie gratulujemy.
W kategorii chłopców rywale okazali się lepsi , nasza drużyna w składzie : Krzysztof Mrzygłód i Mariusz Koźlik z VIc zajęła drugie miejsce tracąc szansę na awans do finałów .

                                                            Trener prowadzący Nikołaj Osipow


 

GRAND-PRIX

  W dnu 24.01.2007r. odbył się V turniej szachowy z serii GRAND-PRIX
 Zwyciężył Krzysztof Mrzygłód z kl. VIc zdobywając komplet pnkt. (5)
Drugie miejsce zajął Arkadiusz Grządziel z kl. IIb zdobywając 4 pnkt.
Trzecie miejsce: Mateusz Kosmala –4 pnkt.
Miejsce 4 i 5 zajęli :Mariusz Koźlik z kl. IIIa i Adam Koźlik również z IIIa
z takim samym dorobkiem pnkt.
Miejsce 6 przypadło Wojciechowi Mucha z kl. IIa ,który zdobył 3,5pnkt.
W turnieju udział wzięło 32  zawodników  i zawodniczek.

Klasyfikacja generalna


1 K. Mrzygłód   VI c  -22 pnkt.
2 M. Koźlik  VIc   -19 pnkt.
3   M. Kosmala KO   -16,5 pnkt.
4-5   R.  Baran  IIIa , B.  Rokowski  -16 pnkt.
6-8   D.  Sobczak IIa, E. Przyłas KO , A Koźlik  IIIa
9 J.  Mrzygłód  IIIa  gimn.  -15 pnkt.
10   A.  Grządziel  IIb  -14 pnkt.
11   W . Mucha  IIa  - 13,5 pnkt.

                                                                               Prowadzący :   Nikołaj  Osipow

 

 

Indywidualne i  Drużynowe Mistrzostwa Mysłowic Szkół Gimnazjalnych

20. 12. 2006r. odbyły się indywidualne i  drużynowe mistrzostwa Mysłowic szkół gimnazjalnych. Poszczególne szkoły reprezentować mogły drużyny składające się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców .Nasze gimnazjum reprezentowali:
BEATA MRZYGŁÓD,
JOANNA MRZYGŁÓD,
MATEUSZ WILUŃ
MAREK GOJ
W turnieju dziewcząt zwyciężyła Joanna Mrzygłód  z kl. IIIa uzyskując komplet pnkt.-11z 11 możliwych, jej młodsza siostra Beata z kl. IIb zdobyła 7 pnkt. zajmując 4 miejsce.
  Drużynowo nasze reprezentantki zdobyły 18 pnkt. co dało im pierwsze miejsce , wyprzedzając gimnazjum nr.3 o 3 pnkt.
Turniej chłopców wygrał Mateusz Wiluń z kl. Ia zdobywając komplet pnkt. 13 z 13 możliwych.
Drugi nasz reprezentant Marek Goj z kl. IIb zajął 4 miejsce zdobywając 9 pnkt.
Drużynowo nasi chłopcy zdobyli 22 pnkt. co dało im pierwsze miejsce, wyprzedzając drużynę z Gimnazjum nr. 1 o 2,5 pnkt.
Ogółem drużyna naszego gimnazjum zdobyła 6 złotych medali i liczne nagrody rzeczowe.


Gratulujemy za dzielną waleczną postawę i życzymy sukcesów w następnej rundzie rozgrywek


                                                                                                                         Trener Nikołaj Osipow

 

 

XII Memoriał Szachowy im Tadeusza Tomalczyka

          W dn. 08-08,12,2006r. odbył się zorganizowany przez Klub Olimpijczyka przy ZSS

XII Memoriał Szachowy im Tadeusza Tomalczyka , w którym udział wzięło 37 zawodniczek i zawodników rywalizując na dystansie 7 rund./ Tempo gry : po 30 min. dla każdego na całą partię

           Zwyciężył reprezentant Klubu Olimpijczyka Mateusz Kosmala uzyskując 6 pnkt.

Z takim samym wynikiem, ale gorszym wartościowaniem drugie miejsce zajął Tomasz Świder

Po 5,5 pnkt. uzyskali : Mariusz Koźlik z kl. VIc i Rafał Baran z kl. IIIa zajmując III i IV miejsca .W turnieju przeprowadzono klasyfikację w poszczególnych grupach wiekowych :

 

Dziewczęta klasy I-III szkoła podst.

  1. Anna Rolka IIIa –4pnkt.

  2. Marta Sobczak  Ib-3 pnkt.

 

Chłopcy klasy III-III szkoła podst.

1.      Mateusz Kosmala –6 pnkt.

2.      Rafał Baran  kl. IIIa-5,5 pnkt.

3.      Bartłomiej Rokowski kl. IIa –4,5 pnkt.

 

        Dziewczęta klasy IV-VI szkoła podst.

  1. Ewa Przyłas- 3,5 pnkt.

  2. Aleksandra Fafińska  kl. Vb –3pnkt.

  3. Sandra Fójcik  kl. Vb-2,5pkt.

 

 Chłopcy klasy IV-VI szkoły podst.

1.      Mariusz Koźlik    kl. VIc-6pnkt.

2.      Dawid Mieczkowski   kl. VIc-3,5pnkt.

3.      Marcin Pobłocki   kl.VIc-3pnkt.

 

Gimnazjum dziewczęta

1.  Joanna Mrzyglód  kl. IIIa-5pnkt.

2.  Beata Mrzygłód  kl. IIb-4,5pnkt.

3.  Barbara Gomulec   kl. IIIa-4pnkt.

 

          Gimnazjum chłopcy

  1. Mateusz Wiluń  kl.Ia-5pnkt.

  2. Marek Goj  kl.IIb-4pnkt.

  3. Marek Świerczyński  kl. IIIb-3,5pnkt.

 

Oprócz w/w wyników sportowych w naszym turnieju 12 osób uzyskało normy wymagane na kategorie szachowe . IV kategorię pomijając V kategorię, zdobyli: Beata Mrzygłód

 Barbara Gomulec i Rafał Baran.

      V kategorię uzyskali: Anna Rolka , Ewa Przyłas, Marta Sobczak kl.Ib, Aleksandra  Fafińska, Dawid Sobczak kl. Ia, Wojciech Mucha, Marek Goj, Mateusz Orawczak kl. IIIa i Dawid Zych  kl. IIIa

 

Wszystkim gratulujemy i życzymy następnych sukcesów

Trener-opiekun  Nikołaj Osipow

 

 

 

III Mikołajkowy Turniej Szachowy

   W dniu 06,12,2006r. w Gimnazjum Sportowym nr. 7 w Rudzie Śląskiej odbył się

 III Mikołajkowy Turniej Szachowy .W turnieju brało udział 39 zawodniczek i zawodników .         Pierwsze miejsce z wynikiem 4,5 pnkt. z 5-ciu możliwych zdobył Bartłomiej Rokowski z klasy IIA, drugie miejsce z taką samą ilością pnkt. –Joanna Mrzygłód z klasy IIIA gimn.

 

Oprócz nagród głównych nasi zawodnicy uzyskali nagrody specjalne:

·        Najlepszy wśród nie nagrodzonych w klasyfikacji głównej-Grządziel Arkadiusz  z klasy IIB

·        Najlepsza wśród nie nagrodzonych dziewcząt- Mrzygłód Beata z klasy IIB

·        Najlepszy wśród nie nagrodzonych chłopiec –Koźlik Arkadiusz z klasy IIIA

 

             Ogółem nasze szachistki i szachiści zdobyli :2 puchary, 3 medale i 2 nagrody rzeczowe.

 

Wyniki poszczególnych zawodników z naszej szkoły:

 

 

miejsce

Imię iNazwisko

Liczba pnkt.

       

 

 

 

 

1

Bartłomiej Rokowski

4,5

2

Joanna Mrzygłód

4,5

4

Arkadiusz Grządziel

4

6

Adam Koźlik

4

7

Dawid Zych

4

8

Beata Mrzygłód

3,5

10

Anna Rolka

3

13

Aleksandra Fafińska

3

14

Magdalena Sala

3

15

Wojciech Mucha

3

17

Dawid Sobczak

2,5

19

Rafał Baran

2,5

20

Marta Sobczak

2,5

23

Mateusz Zawadzki

2

24

Grzegorz Wojciechowski

2

26

Martyna Zygadło

2

28

Piotr Szymański

2

29

Daria Swaczyna

2

38

Arkadiusz Wlczek

1

 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt ,iż nasza drużyna walczyła z przeciwnikami dużo starszymi uczącymi się w gimnazjum  /20osób / więc osiągnięte wyniki można uznać za bardzo dobre .

 

 

Trener –opiekun   Nikołaj Osipow

 

Drużynowa Liga Okręgowa

W dniu 04.11 2006r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyły się dwie ostatnie rundy drużynowej ligi okręgowej w szachach .

Drużyna Klubu Olimpijczyka zremisowała w spotkaniach z : AKS Mikołów i PSSZ z Pszczyny

Największy wkład w wynik drużyny, wygrywając po 2 partie  mogą odnotować : Tomasz Świder i Krzysztof Mrzygłód z kl. VIc, po jednym zwycięstwie odnotowali : Mateusz Kosmala i Joanna Mrzygłód z kl. IIIa gim

Uzyskane wyniki pozwoliły Tomkowi Świdrowi zdobyć III kategorię szachową .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesó

Trener Nikołaj Osipow

 

Półfinały Mistrzostw Polski        

W dn. 13-20 października 2006r. w Turawie  ( woj. Opolskie) odbyły się półfinały mistrzostw Polski Juniorów , w których brał udział członek Klubu Olimpijczyka Mateusz Kosmala .Turniej trwał 9 rund . Mateusz zdobył w nich 4,5 pkt. zajmując 9 miejsce w kategorii juniorów do lat dziewięciu i uzyskał III kategorię szachową .

         Obecnie jest jedynym zawodnikiem z naszego klubu posiadającym taką kategorię .

Gratulujemy Mateuszowi i życzymy kolejnych sukcesów .

 

 

                                                                                  inf.   Nikołaj Osipow

 

 

Turniej szachowy GRAND-PRIX- II runda

 W dn. 18.10.2006r. w godz. 14.00-17.00 odbył  się drugi turniej szachowy z serii GRAND-PRIX. W turnieju wzięło udział 30 zawodników i zawodniczek..

         Tak jak miesiąc temu zwycięzcą został Krzysztof Mrzygłód z klasy VI c uzyskując 4,5pkt. z pięciu możliwych. Po 4 pnkt.  uzyskali ( w kolejności zajętych miejsc): Mariusz Koźlik z klasy VIc, Rafał Baran z IIIa, Joanna Mrzyglód IIIa gimn. ,Marek Goj IIb gimn. oraz Dawid Sobczak IIa. 3,5 pnkt. zdobyła Ewa Przylas ze szkoły nr. 12

 W klasyfikacji generalnej prowadzi Mrzygłód Krzysztof –9 pnkt. Po 7,5 pnkt. uzyskali: Mariusz Koźlik klasa Vic i Joanna Mrzygłód . 7 pnkt. mają Baran Rafał, Przyłas Ewa  oraz Bartłomiej Rokowski z klasy IIa. 6,5 pnkt. uzyskał  Sobczak Dawid.

        

Tabela końcowa wywieszona jest w pracowni szachowej .

 Regulamin bez zmian.

 

Prowadzący Nikołaj Osipow

 

Turniej szachowy GRAND-PRIX- I runda

W dn. 27.09.2006r. w godz. 14.00-16.00 odbył się pierwszy turniej szachowy z serii GRAND-PRIX ( przewidywanych jest 9 turniejów  po 1 w miesiącu ) W turnieju wzięło udział 32 zawodników i zawodniczek. Rozgrywki trwały na dystansie 5 rund z tempem gry po 15 min. dla każdego z zawodników na całą partię.

 

Zwycięzcą został Krzysztof Mrzygłód z klasy VI c uzyskując 4,5pkt.

Drugie miejsce z taką samą ilością punktów zajął Mateusz Kosmala  ( ze szkoły nr. 3 ).

Trzecie miejsce z wynikiem 4 punktów zajął Bartłomiej Rokowski  z klasy II a .

3,5 pkt. uzyskali : Mariusz Koźlik klasa VIc, Joanna Mrzygłód i Barbara Gomulec  klasa III a gimn. oraz Beata Mrzygłód z klasy IIb gimn. i Ewa Przyłas ze szkoły nr. 12.

Tabela końcowa wywieszona jest w pracowni szachowej .Drugi turniej rozgrywany będzie w dn. 18.10.2006r. o godz. 14.00 Regulamin bez zmian. Prowadzący Nikołaj Osipow

informacja: Nikolaj Osipow

 





Zespół Szkół Sportowych
w Mysłowicach Faks: (032) 222-28-05
ul. Gwarków 1Tel.: (032) 222-31-58
41-400 MysłowiceE-mail: leokadiap@poczta.onet.pl
Jeśli masz jakieś pytania napisz do nas
  Copyright © 2002 - Leokadia Poradzisz