Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne       Dnia 20.05 2003r. w naszej szkole zostało założone Szkolne Koło Krajoznawczo -Turystyczne
Koło to współpracuje z PTTK oddział w Mysłowicach.
Nasze SKKT ma na celu:
Poszukiwanie głębokich, estetycznych i kulturalnych przeżyć, ciekawych form wypoczynku i kontaktu z przyrodą, wyczulenie na problemy ochrony przyrody oraz wyrobienie umiejętności współżycia w grupie. Na treść turystyki krajoznawczej składają się nie tylko rzeczy, lecz również cały świat doznań i przeżyć, związanych z poznawaniem i odkrywaniem, a więc stany emocjonalne, które utrwalają wiedzę i wzbogacają osobowość.
               

Opiekunowie SKKT
Mgr Danuta Piasecka, Mgr Justyna Wojak,  Mgr Leokadia Poradzisz, 
Nasze SKKT liczy na dzień dzisiejszy ponad 38 członków
 

                                                      PTTK oddział Mysłowice
Byliśmy już na :

 

 

 

 

24 września 2010 - Światowy Dzień Turystyki

Pustynia Błędowska i Zalew Sosina

 

            W piątek 25 września dwudziestu członków SKKT naszej szkoły wyruszyło na wycieczkę, by jak  na turystów przystało uczcić Światowy Dzień Turystyki.

Pierwszym punktem wyprawy był Zalew Sosina. Atrakcji było tam co niemiara. Pływanie kajakami po jeziorze pod okiem instruktorów kajakarstwa, pieczenie kiełbasek na ognisku, granie w siatkówkę, piłkę nożną i badmintona oraz strzelanie z wiatrówki do celu. Strzelanie zachwyciło zwłaszcza naszych gimnazjalistów.

Następny punkt programu był trudny i wymagający nie lada kondycji. Przed nami był  do pokonania dziewięciokilometrowy odcinek Pustyni Błędowskiej. I mogliśmy powtórzyć za słowami piosenki: „Wszędzie piach suchy, suchy...” Szczęśliwi i niesamowicie zmęczeni dotarliśmy do autokaru i … do domu:).

A za niedługo następna wycieczka:) Hura!

p.Justyna Wojak

 

            Zapraszam wszystkich do naszego Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego. Następnym razem nie może Ciebie zabraknąć:)

        

    

 

 

Zakończenie sezonu turystycznego SKKT

Jura Krakowsko-Częstochowska - 30 października

 

       W przepiękną ostatnią sobotę października grupa zapalonych turystów naszej szkoły wyruszyła na podbój zamków w Mirowie i Bobolicach. Trasa nie była długa, a na dodatek niesamowicie urokliwa. Białe wapienie na tle jesiennego lasu wyglądały przepięknie. Po spacerze ognisko, kiełbaski i zabawy i ... niestety powrót do Mysłowic. Sezon turystyczny 2010 zamknięto.

 

 

Inauguracja sezonu turystycznego 2011 SKKT

26 marca 2011

 

 26 marca młodzi turyści z naszej szkoły zainaugurowali nowy sezon turystyczny. Tym razem zwiedzaliśmy okolice Krakowa. Byliśmy w rezerwacie przyrody "Skała Kmity", zwiedzaliśmy forty, obserwatorium astronomiczne Uniwersytetu Jagielońskiego, byliśmy pod Kopcem Piłsudskiego w Lasku Wolskim, w stadninie koni oraz w światowej stolicy Miłosierdzia Bożego czyli w sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach. Dobrze, że organizatorzy zadbali, abyśmy podczas tego wyczerpującego dnia nie padli z głodu - każdy bowiem mógł rozkoszować się przepysznymi, grilowanymi kiełbaskami do woli.

 

Kochani miłośnicy podróżowania i zwiedzania - sezon 2011 rozpoczęty:)

 

 Ps: Zapoznajcie się z propozycjami wycieczek na to półrocze. Są super! Patrz gazetka szkolna.

 

 

VIII Rajd Pieszy wokół Trójkąta Trzech Cesarzy

11 czerwca 2011

 

Organizatorzy: PTTK Mysłowice i SKKT  przy Szkole Sportowej (Danuta Piasecka)

 

Wycieczka do Zawoi - Pasmo Policy

12 czerwca 2011

Przeszliśmy (pieszo oczywiście) z Przełęczy Krowiarki szlakiem papieskim na Halę Krupową. Tam posiłek czyli kiełbaski z grilla, a później przejście do Skawicy.

 

 

 

 

Zespół Szkół Sportowych
w Mysłowicach Faks: (032) 222-28-05
ul. Gwarków 1Tel.: (032) 222-31-58
41-400 MysłowiceE-mail: leokadiap@poczta.onet.pl
Jeśli masz jakieś pytania napisz do nas
  Copyright © 2002 - Leokadia Poradzisz