Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne       Dnia 20.05 2003r. w naszej szkole zostało założone Szkolne Koło Krajoznawczo -Turystyczne
Koło to współpracuje z PTTK oddział w Mysłowicach.
Nasze SKKT ma na celu:
Poszukiwanie głębokich, estetycznych i kulturalnych przeżyć, ciekawych form wypoczynku i kontaktu z przyrodą, wyczulenie na problemy ochrony przyrody oraz wyrobienie umiejętności współżycia w grupie. Na treść turystyki krajoznawczej składają się nie tylko rzeczy, lecz również cały świat doznań i przeżyć, związanych z poznawaniem i odkrywaniem, a więc stany emocjonalne, które utrwalają wiedzę i wzbogacają osobowość.
               

                                     Kadencja na rok 2006/2008
Zarząd SKKT
Prezes  -  Gorczowska Magdalena
Zastępca - Kon Sara
Sekretarz - Wojak Michał
Kronikarz - Darmosz Paulina

Komisja Rewizyjna SKKT
Przewodniczący - Joniec Artur
Członek - Goj Kordian

Opiekunowie SKKT
Mgr Leokadia Poradzisz,  Mgr Danuta Piasecka, Mgr Justyna Wojak, 
Nasze SKKT liczy na dzień dzisiejszy 30 członków

Byliśmy już na :

Program na pierwsze półrocze 2009r.

 

Wycieczka na Równicę 26.09.2008

Piątek 26 września przywitał nas wymarzoną pogodą na piesze, górskie wycieczki. Po dojechaniu autokarem do Ustronia weszliśmy na Równicę  w świetnych humorach, ale z małymi przygodami ( jeden z nas został zaatakowany przez krwiożercze bestie. . . osy, ale został uratowany J). Na Równicy: szaleństwo na saneczkach, pyszne kiełbaski pieczone na ogniu i sesja zdjęciowa. Później zejście do Ustronia i powrót. Podczas całej wycieczki było mnóstwo śmiechu i radości.

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam na następne wyprawy.  Justyna Wojak

 

           

        

 

Konkurs krajoznawczy" Znam Województwo Śląskie"

W konkursie tym reprezentowały nas 3 uczennice: Magdalena Gorczowska, Buchaniec Marta oraz Niemiec Katarzyna.

Opiekunka SKKT pani Leokadia Poradzisz nie była zadowolona z wyników naszych uczennic, ponieważ nie dostały sie dziewczęta do grupy finałowej.

Należy wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski na następny rok bardziej przyłożyć się z paniami z historii i geografii do tego konkursu.

Zimowisko w Murzasichle

Pani Justyna Wojak opiekun koła SKKT spędziła ferie zimowe w górach niedaleko Zakopanego w Murzasichle, wraz z grupą naszych uczniów zapalonych narciarzy i snowboardzistów.

Każdy uczestnik zimowiska powrócił dotleniony i bogatszy o umiejętności pokonywania stoków górskich na sprzęcie zimowym

 

 

Zebranie sprawozdawczo- wyborcze PTTK oddział Mysłowice

Dnia 28.02 2009r. odbyło się walne zabranie sprawozdawczo wyborcze Mysłowickiego oddziału PTTK.

Po podsumowaniu poprzedniej kadencji, nastąpiły wybory nowych władz .

W Zarządzie Mysłowickiego oddziału PTTK zasiadła  z naszej szkoły opiekunki SKKT pani Danuta Piasecka

 

v

Inauguracja sezonu turystycznego SKKT 2009

28 marca 2009
      Sezon Turystyczny SKKT w 2009 roku rozpoczęliśmy wycieczką na Jurę Krakowsko-Częstochowską. W miejscowości Pilica w jednej ze szkół odbyła się uroczystość inauguracji sezonu turystycznego SKKT. W Pilicy zwiedziliśmy renesansowy pałac z 1610 roku jak i zabytkowy kościół pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela z 1325 roku (z bardzo cenny wyposażeniem). Przeszliśmy równię Doliną Wodącą gdzie mogliśmy się przyjrzeć pięknym skałkom Jury. W planie było też zwiedzenie Jaskini Jasnej lecz warunki klimatyczne nam w tym przeszkodziły. Idąc szlakami Jury dotarliśmy do ośrodka dydaktycznego w Smoleniu gdzie obejrzeliśmy film o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej oraz bardzo ciekawe eksponaty dotyczące pochodzenia człowieka jak i ekspozycję przyrodniczą. Na ośrodku było ognisko i piekliśmy kiełbaski. Był z tym mały problem, ponieważ ognisko nie chciało się palić, ale z pomocą opiekunów i reszty uczestników wycieczki daliśmy radę. Po ognisku wróciliśmy do Mysłowic.
      Sezon turystyczny rozpoczęliśmy i z niecierpliwością czekamy na następną wycieczkę.
Asia z IB

Rajd rowerowy wokół Mysłowic
Mysłowice
25 kwietnia 2009
      Dnia 25 kwietnia odbył się rajd rowerowy wokół Mysłowic. Trasa rajdu była tak skonstruowana by jak najmniej prowadziła ulicami i była bezpieczna. Szlaki rowerowe - zielone, niebieskie, czerwone o łącznej długości 50 km zapewniły nam wiele atrakcji przez blisko 6 godzin. Tempo jakim jechaliśmy było dostosowane do wszystkich uczestników rajdu tj. dziecko 4 letnie, mężczyzna 60 letni.
      Na zbiórce w rejonie stacji PKP stawiło się 37 uczestników, gdzie omówiono w skrócie przepisy drogowe, trasę rowerową, przerwy, cel rajdu. Zespół Szkół Sportowych reprezentowała ośmioosobowa grupa; Gębala Jacek, Orawczak Mateusz, Habryka Dawid, Gniewek Mateusz, Grotek Łukasz, Sołtysiak Patrycja i Jaromin Aleksandra pod opieką Tomasza Nowaka.
      Zaczęliśmy przejazd szlakiem zielonym przez Promenadę do ulicy Portowej, a dalej niebieskim do Trójkąta Trzech Cesarzy. W tym historycznym miejscu wzięliśmy udział w akcji sprzątania Trójkąta Trzech Cesarzy. Po krótkie przerwie rozpoczęliśmy przejazd na trasie szlaku niebieskiego i zielonego do Centralnego Muzeum Pożarnictwa, a dalej czerwonym szlakiem przez tereny dawnej Huty Rozalii, lasy Mysłowickie. Na skraju lasu na Morgach podziwialiśmy panoramę Beskidów Zachodnich, oraz wysłuchaliśmy legend opowiadanych przez przewodnika Zbigniewa Orłowskiego.
      Trasę dalszą kontynuowaliśmy poprzez pokonanie Lasów Murckowskich do Ośrodka Rekreacyjnego "Wesoła Fala". Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy w kierunki Wesołej, gdzie przewodnik opowiadała przy tablicy upamiętniającej śląskiego Fausta - J.C. Ruberga historię hut oraz wynalazków tego wielkiego człowieka. Z Wesołej jechaliśmy skrajem wzgórza Makowy na wierzchołku którego znajduje się drugi pod względem wysokości w Polsce maszt przekaźnikowy RTV. Stąd obraliśmy kierunek na Kosztowy, gdzie przejechaliśmy kompleks leśny - Lasy Imielińskie. Tu mieliśmy chwilę relaksu w barze leśnym, na rozluźnienie zapracowanych nóg.
      200 m do miejsca odpoczynkowego jadąc duktami leśnymi zatrzymaliśmy się przed Pomnikiem Powstańców Śląskich, stąd kontynuowaliśmy trasę do ul. Wyzwolenia i Satelickiej w Imielinie. Jadąc oglądaliśmy eksploatację dolomitu w czynnych kopalniach odkrywkowych w Imielinie. Duktami leśnymi i polnymi dojechaliśmy do ul. Zachęty i nią do mostu nad Przemszą łączącego Dziećkowice z Jeleniem. Tu zakończyliśmy podróż szlakiem zielonym i czerwonym w kawiarni "Rakowia", gdzie spożyliśmy posiłek.
      Z Rakowi� zaczęliśmy powrót w kierunku centrum Mysłowic. Dalszy przejazd kontynuowaliśmy szlakiem zielonym przez Dziećkowice, do Lasu Grabina, gdzie oglądaliśmy dwa pomniki przyrody (dąb i lipa). Dalej jechaliśmy obok dawnego dworku i zabudowań folwarcznych do skrzyżowania ul. Długiej i przedłużenia Cmentarnej, którą dojechaliśmy do odnowionej kaplicy Gniłków i cmentarza w Brzezince. Szlakiem zielonym przejechaliśmy przez Brzezinkę do ul. Mielęckiego, stamtąd do ul. Kolejowej w Brzęczkowicach. Na koniec trasy duktem leśnym dojechaliśmy do Centralnego Muzeum Pożarnictwa gdzie podziękowaliśmy sobie za wspaniałą wycieczkę. Był czas na podsumowanie, gratulacje ukończenia trasy i postanowienia, że za rok w tym samym gronie spotkamy się na szlakach.

 

Zespół Szkół Sportowych
w Mysłowicach Faks: (032) 222-28-05
ul. Gwarków 1Tel.: (032) 222-31-58
41-400 MysłowiceE-mail: leokadiap@poczta.onet.pl
Jeśli masz jakieś pytania napisz do nas
  Copyright © 2002 - Leokadia Poradzisz