Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne       Dnia 20.05 2003r. w naszej szkole zostało założone Szkolne Koło Krajoznawczo -Turystyczne
Koło to współpracuje z PTTK oddział w Mysłowicach.
Nasze SKKT ma na celu:
Poszukiwanie głębokich, estetycznych i kulturalnych przeżyć, ciekawych form wypoczynku i kontaktu z przyrodą, wyczulenie na problemy ochrony przyrody oraz wyrobienie umiejętności współżycia w grupie. Na treść turystyki krajoznawczej składają się nie tylko rzeczy, lecz również cały świat doznań i przeżyć, związanych z poznawaniem i odkrywaniem, a więc stany emocjonalne, które utrwalają wiedzę i wzbogacają osobowość.
               

Opiekunowie SKKT
Mgr Leokadia Poradzisz,  Mgr Danuta Piasecka, Mgr Justyna Wojak, 
Nasze SKKT liczy na dzień dzisiejszy ponad 30 członków

Byliśmy już na :

.

 

 

 

 

24 września 2010 - Światowy Dzień Turystyki

Pustynia Błędowska i Zalew Sosina

 

            W piątek 25 września dwudziestu członków SKKT naszej szkoły wyruszyło na wycieczkę, by jak  na turystów przystało uczcić Światowy Dzień Turystyki.

Pierwszym punktem wyprawy był Zalew Sosina. Atrakcji było tam co niemiara. Pływanie kajakami po jeziorze pod okiem instruktorów kajakarstwa, pieczenie kiełbasek na ognisku, granie w siatkówkę, piłkę nożną i badmintona oraz strzelanie z wiatrówki do celu. Strzelanie zachwyciło zwłaszcza naszych gimnazjalistów.

Następny punkt programu był trudny i wymagający nie lada kondycji. Przed nami był  do pokonania dziewięciokilometrowy odcinek Pustyni Błędowskiej. I mogliśmy powtórzyć za słowami piosenki: „Wszędzie piach suchy, suchy...” Szczęśliwi i niesamowicie zmęczeni dotarliśmy do autokaru i … do domu:).

A za niedługo następna wycieczka:) Hura!

p.Justyna Wojak

 

            Zapraszam wszystkich do naszego Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego. Następnym razem nie może Ciebie zabraknąć:)

 

 

 

 

 

 

ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI-28.09 2009

W trakcie wycieczki poznamy atrakcje turystyczne góry Żar w Beskidzie Małym.

PROGRAM

Spotkanie uczestników wycieczki w dn. 26 września w Mysłowicach przy ul. Powstańców rejon stacji PKP o godz. 830. Przejazd autokarem na trasie Mysłowice – Oświęcim – Kęty – Porąbka – Żarnówka Mała. Stąd przejście piesze czerwonym szlakiem przez zaporę na Jeziorze Międzybrodzkim i osadę Kozubnik na górę Żar (761m. npm). Tu ognisko z pieczeniem kiełbasek, zwiedzanie Izby Przyrodniczej oraz zbiornika wodnego elektrowni szczytowo – pompowej Porąbka – Żar (najwyżej położonego w Polsce). Tu również letni tor saneczkowy.

Zejście piesze do Międzybrodzia Żywieckiego. Na trasie miejsce zaburzenia grawitacji, gdzie okrągłe przedmioty poruszają się pod górę.

W trakcie zejścia zwiedzimy również lotnisko szybowcowe oraz Górską Szkołę Szybowcową „ŻAR”. Tu instruktorzy będą prezentowali naszym turystom sprzęt lotniczy. Powrót autokarem do Mysłowic. Planowany

powrót na godz.1700.

A jak było widać na zdjęciach poniżej autorstwa D. Piaseckiej

 

v

Zespół Szkół Sportowych
w Mysłowicach Faks: (032) 222-28-05
ul. Gwarków 1Tel.: (032) 222-31-58
41-400 MysłowiceE-mail: leokadiap@poczta.onet.pl
Jeśli masz jakieś pytania napisz do nas
  Copyright © 2002 - Leokadia Poradzisz