Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne       Dnia 20.05 2003r. w naszej szkole zostało założone Szkolne Koło Krajoznawczo -Turystyczne
Koło to współpracuje z PTTK oddział w Mysłowicach.
Nasze SKKT ma na celu:
Poszukiwanie głębokich, estetycznych i kulturalnych przeżyć, ciekawych form wypoczynku i kontaktu z przyrodą, wyczulenie na problemy ochrony przyrody oraz wyrobienie umiejętności współżycia w grupie. Na treść turystyki krajoznawczej składają się nie tylko rzeczy, lecz również cały świat doznań i przeżyć, związanych z poznawaniem i odkrywaniem, a więc stany emocjonalne, które utrwalają wiedzę i wzbogacają osobowość.
               

                                     Kadencja na rok 2006/2007
Zarząd SKKT
Prezes  -  Gorczowska Magdalena
Zastępca - Kon Sara
Sekretarz - Wojak Michał
Kronikarz - Darmosz Paulina

Komisja Rewizyjna SKKT
Przewodniczący - Joniec Artur
Członek - Goj Kordian

Opiekunowie SKKT
Mgr Leokadia Poradzisz,  Mgr Danuta Piasecka, Mgr Justyna Wojak, Mgr Bartłomiej Gouda, Mgr Jolanta Graboń
Nasze SKKT liczy na dzień dzisiejszy 30 członków

Byliśmy już na :

 

Wycieczka do Trójkąta III Cesarzy

Witam ;)

Kazali mi napisać recenzje z wycieczki wokół Trójkąta Trzech Cesarzy, która odbyła się w dniu 01-01-0001r. A co tu dużo pisać wycieczka ta była zwykła a zarazem nie zwykła jak każda wycieczka z PTTK. Dla tych którzy chcą doświadczyć tego osobiście mam radę niech jak najszybciej zapiszą do PTTK-u. Ale dla tych którzy tego nie zrobili napiszę jak wyglądała ta wycieczka. Więc około godziny ósmej rano zebraliśmy się pod szkołą aby  stamtąd wyruszyć do Kościoła na Brzezinkę gdzie czekali na nas inni uczestnicy. Była to bynajmniej dla mnie ciężka podroż bo choć padał deszcz było strasznie duszno i parnie. No i wreszcie gdy dotarliśmy na miejsce, gdzie jak już wspomniałem czekały na nas inne szkoły, był mały odpoczynek. Teraz mogliśmy z innymi PTTK-owcami ruszyć dalej. Pierwszym przystankiem był wielki buk pospolity, którego oficjalnie oznaczyliśmy pomnikiem przyrody. Po tej ceremonii ruszyliśmy dalej, daleko bo aż  do Klubu Sportowego na Niwce w Sosnowcu.

Tam mogliśmy odpoczywać do woli, czekała na nas pyszna gorąca zupa. Po posiłku przyszedł czas na konkursy, my braliśmy udział w dwóch. Jednym z nich był konkurs „wiadomości o Trójkącie Trzech Cesarzy” w którym tak naprawdę nie braliśmy udziału bo się spóźniliśmy.

Lecz nasze spóźnienie było usprawiedliwione bo w tym czasie byliśmy na innym konkursie.

Mianowicie na „przeciąganiu liny” na którym też nam nie poszło za dobrze, no ale chęci się liczą. To by było na tyle, potem to już tylko wszyscy poszliśmy na parking i  stamtąd autokar zabrał  nas pod szkołę. I tak skończyła się ta wycieczka.

Pozdrawiam ;)  Marcin Duraj

 

Inauguracja sezonu turystycznego SKKT-2007

 

I oto jest- pierwsza inauguracyjna wycieczka tego roku !!!

Dnia 10 Marca o Godzinie 700  wyruszyliśmy spod Dworca PKP w Mysłowicach. My jako reprezentanci Szkoły Sportowej silni, zwarci oraz z uśmiechem na twarzy podjęliśmy się wyzwania wyjazdu na wycieczkę, której celem było zwiedzenie okolic Krakowa i m.in. Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej W Krakowie.

Podróż w autokarze minęła bardzo przyjemnie i chyba za szybkoJ . Naszymi opiekunkami były pani Justyna Wojak i pani Danuta Piasecka, które umilały nam czas i co najważniejsze przy nich czuliśmy się bezpiecznie.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie oraz spacer po rynku krakowskim, gdzie mogliśmy pochodzić po sukiennicach, porobić sobie zdjęcia pod pomnikiem Mickiewicza, wysłuchać Hejnału i pójść do kościoła Mariackiego. Mieliśmy również czas na kupienia sobie pamiątek, ale główną atrakcją był oczywiście… „Mc Donald” J. Później poszliśmy do Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej, gdzie odbyło się podsumowanie roku 2006 oraz wybrane osoby zostały nagrodzone. Z naszej szkoły została nagrodzona tylko pani Leokadia Poradzisz, która dostała srebrną odznakę. My, uczniowie Sportowej Szkoły  również mieliśmy szansę uzyskania wyróżnień lecz zapomnieliśmy o wypełnieniu książeczek PTTK. Poprawimy się w następnym roku. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd autokarem do Tyńca, gdzie odwiedziliśmy najstarszy klasztor benedyktynów. Po klasztorze oprowadzał nas brat Joachim. Umiejętnie przybliżył nam historie tego miejsca. Później zrobiliśmy sobie ognisko z pieczeniem kiełbasek, pod skałkami, niedaleko klasztoru.  Następnie podjechaliśmy na Bielany skąd wyruszyliśmy szlakiem po Lasku Wolskim, który doprowadził nas na kopiec Piłsudzkiego. Tam  mogliśmy podziwiać panoramę Krakowa i okolic. Z długiego spaceru wróciliśmy do autokaru z uśmiechami na twarzy.

Około godziny 18 szczęśliwie powróciliśmy do Mysłowic.  J

 

                                                                                    Claudka

 

 

           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           

 

Zimowisko w Poroninie

 

 

Uśmiecham się do siebie siadając do komputera, aby opisać obóz narciarski w Poroninie.  Przez dziesięć dni, od 12 lutego do 22 lutego, wydarzyło się tyle, że można by było napisać powieść, a ja mam to zrobić jak najkrócej, bo wiem, że czytanie nie jest teraz na topie.

            Na zbiórce na dworcu PKP w Mysłowicach pojawiło się 29 obozowiczów i trzech wychowawców ( L.Poradzisz, K.Lasok i ja J.Wojak). Przekrój wieku uczestników obozu był ogromny (od siedmiu do dziewiętnastu lat). Okazało się jednak, że starsi idealnie (podkreślam idealnie) opiekowali się maluchami, wręcz te czasami umiejętnie to potrafiły wykorzystać..

            Naszą bazą był pensjonat „Helena” w  Poroninie. Gospodarze byli cudowni, warunki mieszkaniowe  świetne, jedzonko pyszne, …do stoku trochę daleko…, ale co tam daliśmy radę. Hej!

            Rankiem szliśmy na 1000-metrowy wyciąg (narty, snowboard), po południu była sala gimnastyczna, spacery (oczywiście i Mac Donald) oraz kurs tańca towarzyskiego, a wieczorem dyskoteki, konkursy i casino gier. Tak mniej więcej wyglądał dzień na obozie. Hej!

            Wycieczki do Zakopanego były dwie. Zwiedziliśmy kościół M.B.Fatimskiej na Krzeptówkach, kościół M.B.Częstochowskiej, stary cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Muzeum K.Makuszyńskiego i bazę TOPR-u. Regenerowaliśmy siły w aqva parku, gdzie pobiliśmy rekord siedząc w siedmio osobowym jacuzzi w piętnastkę, oraz  na basenie COS-u. Oglądaliśmy również młodych „małyszów”, którzy skakali na Małej Krokwi i trzeba przyznać zrobili duże wrażenie. No i dla większości obozowiczów najważniejsze! Robiliśmy zakupy, jak mówiła nasza kierowniczka p.L. Poradzisz, na „Kroplówkach’ (czytaj Krupówkach). Hej!

            Najlepszym kabareciarzem obozu, moim skromnym zdaniem, został „góral-woźnica-szef kuligu”. Jego hasło: „chyba jesteś uculony na objętość rozumu” zostanie w mej pamięci na zawsze. Hej!

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich obozowiczów (m.in. połamańców, kurczaków, kochasiów i octowiczów)! Justyna Wojak Hej!!! J

 

 

 

red: Justyna Wojak

 

 

 
             
             
             
             
 
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             

 

Serwis zdjęć: Wojak Justyna

 

 

Zakończenie sezonu turystycznego 11-12 listopad 2006r.

 

I dzień

Pierwszym punktem wycieczki było Żubrowisko - zagroda Żubrów w Pszczynie Jankowicach. Tam oprócz oglądania żubrów przeszliśmy ścieżka edukacyjną.

Następnie przejechaliśmy do Wisły Dziechcinki skąd przechodząc przez cmentarz ewangelicki gdzie leżą pochowani najsłynniejsi Wiślanie skierowaliśmy się szlakiem przez Kozińce na Kubalonkę.

Stamtąd autokarami dotarliśmy do miejsca noclegu schroniska PTSM "Zaolzianka" w Zaolziu.

Tam po smacznej obiado-kolacji mieliśmy siły by jeszcze na sali gimnastycznej kilka godzin pograć w różne gry sportowe.

II dzień

W drugi dzień po śniadaniu, które przygotowywaliśmy sami, udaliśmy się do Wisły gdzie mieliśmy czas by zakupić pamiątki.

Następnie w ustroniu zwiedziliśmy Muzeum hutnictwa i kowalstwa.

Plany na ten dzień były większe ale padający deszcz, trochę je pokrzeżował.

 
             
 
             

 

 

Międzygimnazjalny konkurs krajoznawczy

"Znam Województwo Śląskie"

 

Dnia 26 10 2006r  w Bibliotece miejskiej odbył się Konkurs " Znam Województwo Śląskie" organizowany przez oddział PTTK w Mysłowicach. Każda mysłowicką szkołę reprezentowało 3 przedstawicieli.

Naszą szkołę reprezentowali: Duraj Marcin, Świerczyński Marek, Goj Marek.

Ten skład został ustalony po wcześniejszych eliminacjach (to znaczy po szkolnym konkursie który odbył się dnia 20 10 2006r.)W eliminacjach brało udział około 15 uczniów.

Miejski konkurs składał się z 2 etapów pisemnego i ustnego.

Goj Marek przebrnął przez te etapy z powodzeniem zajmując ostatecznie III miejsce.

Cieszymy się z sukcesów Marka i gratulujemy wszystkim finalistom wiedzy.

 

 

27.09 2006r. Światowy Dzień Turystyki

Gorczański Park Narodowy

Spotkanie uczestników o godzinie 6.00 w Mysłowicach przy ul. Powstańców. Przejazd autokarem na trasie Mysłowice- Myślenice- Mszana Dolna-Niedźwiedź (Poręba Wielka) Tu wizyta w dyrekcji Gorczańskiego Parku Narodowego oraz prelekcja i film ukazujący walory Gorczańskiego Parku Narodowego

Przejazd do miejscowości Koninki, tam ognisko z pieczeniem kiełbasek. Stad przejście piesze ścieżka edukacyjną przez Tobołów, Suchorę, (tu najwyżej położone obserwatorium astronomiczne w Polsce) Stare Wierchy- odpoczynek w schronisku PTTK) Zejście do Poręby Górnej skąd przejazd autokarem do Mysłowic

 

 

 
Zespół Szkół Sportowych
w Mysłowicach Faks: (032) 222-28-05
ul. Gwarków 1Tel.: (032) 222-31-58
41-400 MysłowiceE-mail: leokadiap@poczta.onet.pl
Jeśli masz jakieś pytania napisz do nas
  Copyright © 2002 - Leokadia Poradzisz