Wielką pasją uczniów naszej szkoły jest piłka nożna. W każdej wolnej chwili potrafią uganiać się za piłką. Swoje zdolności piłkarskie mogą rozwijać w drużynach działających przy KS Górnik 09 Mysłowice, KS Lechia 06 Mysłowice lub, w okolicznych Sosnowieckich klubach.

 

Mistrzostwa Mysłowickich Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej

19 maja 2009
      W bieżący roku szkolnym reprezentacja naszego Gimnazjum Sportowego w piłce nożnej (prawie cała z III A gimnazjum) już drugi raz z rzędu wywalczyła I miejsce w Mistrzostwach Mysłowickich Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej.
      19 maja 2009 r. nasza drużyna walczyła z najlepszym zespołem z Katowic. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko, byli wspaniali. Mecz zakończył się remisem 0:0. Jednak pechowo przegraliśmy w karnych i tym samym zajęliśmy II miejsce w rejonowych zawodach Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
      Poznajcie najlepszych piłkarzy nożnych wśród gimnazjalistów miasta Mysłowice!
      (to Wasi koledzy szkolni!):
      Karol Bartnik (III A), Patryk Bundzyło (III A), Łukasz Cembrzyński (III A), Mateusz Demitraszek (III A), Krystian Hołowacz (III A), Bartłomiej Janik (III A), Kamil Konowalski (III A), Rafał Noras (III A), Mateusz Sójka (III A), Patryk Urbanek (III B), Mateusz Dudek (II A) oraz rezerwowi: Łukasz Frydel (III A), Kamil Maj (III A), Mateusz Wiluń (III A), Marcin Niziołek (I A).

      Szukamy ich godnych następców !!!
Trener szkolnej drużyny piłkarskiej - Stanisław Bober

 

 

III miejsce w "Turnieju policyjnym"

Nasze gimnazjum wzięło udział w "turnieju policyjnym" który jest rozgrywany co roku. W

eliminacjach graliśmy z gimnazjami z Wesołej, Kosztów i Specjalnym.

Oto wyniki meczów:

Gimnazjum sportowe 2:3 gimnazjum z Wesołej -Dwie bramki strzelił w tym meczu Piotr Wołowik.

 

Gimnazjum sportowe 2:0 gimnazjum specjalne -Po jednej bramce strzelił Andrzej Kryczka i Artur Ryczan.

 

Gimnazjum sportowe 0:0 gimnazjum z Kosztów -Obroniony rzut karny przez Łukasza Niziołka.

Zakwalifikowaliśmy się do finału.

Turniej finałowy był 1 czerwca 2007 roku do finału zakwalifikowały się gimnazja numer 1, 4, 5 i   gimnazjum Sportowe.

Aby zagrać w finale tego turnieju musieliśmy pokonać gimnazjum numer 1 ale  nam się to nie udało i przegraliśmy ten mecz 1:2 jedyna bramkę strzelił Piotr Wołowik. W drugim  meczu grali gimnazja numer 4 i 5 lepsze okazało się gimnazjum numer 5 które wygrało 2:1.W finale zmierzyły się gimnazja numer 1 i 5.wygrało gimnazjum numer 1 wygrywając wynikiem 5:2.

Nasza szkoła musiała się zadowolić 3 miejscem ale to tak spory sukces patrząc że w tamtym roku nie zdołaliśmy się zakwalifikować. Cały ten turniej był rozgrywany na boisku Górnika 09 Mysłowice. Oto skład który reprezentował naszą szkołę: Łukasz Niziołek, Patryk Janta, Mateusz Świerguła, Darek Cieślik, Adam Piotrowski, Andrzej Kryczka, Artur Ryczan, Patryk Ejdys, Wojciech Oczkowicz, Piotr Wołowik, Mateusz Sójka, Patryk Bundzyło, Mateusz Demitraszek, Mateusz Hanzel.

 

Komentarz Artur Ryczan

 

 

Nasze gimnazjum wybrało się na zawody z piłki nożnej w dniu 26 kwiecień 2007 roku  do Zespołu Szkół Zawodowych numer 3 w Katowicach. Było tam pięć drużyn z tego jedna z tamtej szkoły. Pierwszy mecz przegraliśmy 5-0 drugi mecz graliśmy z drużyną ze zespołu szkół zawodowych i przegraliśmy 7-0.Trzeci mecz graliśmy o finał i już była większa poprawa ale przegraliśmy 3-1 jedyną bramkę i jak widać pierwszą na tym turnieju strzelił Artur Ryczan. Grając mecz o 3 miejsce graliśmy z drużyną którą wcześniej przegraliśmy 5-0.Wierząc w swoje umiejętności padł wynik 4-4  bramki strzelili po jednej Łukasz Niziołek i Mateusz Sójka dwie bramki na tym turnieju strzelił Mateusz Demitraszek. Wynik musiał być rozstrzygnięty w karnych ale karne przegraliśmy dopiero w ostatniej kolejce i musieliśmy się zadowolić 4 miejscem. Ale to tak spory sukces patrząc że każda z tych drużyn gra od sporego czasu ze sobą.

komentarz Artur Ryczan

 

 

Dnia 23.11.05 na hali sportowej "HAJDUKI" w Chorzowie odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci Allianz Gol 2005. Jak na szkołę sportową przystało również i my ( dzięki zasponsorownaniu przejazdu przez Klub Olimpijczyka ), wzięliśmy w nim udział. Był to turniej tylko dla chłopców urodzonych w 1995 roku. Naszą szkołę pod nazwą "MOCARZE" reprezentowli: Artur Joniec, Rafał Pytel, Adrian Bogdański, Michał Słupski, Michał Woźnicki, Paweł Letki, Łukasz Mandzewski, Kordian Goj i Damian Maciąga. Do całego turnieju zgłosiło się bardzo dużo drużyn i zostaliśmy podzielieni na okręgi z każdego okręgu wychodzi jeden zwycięzca, który walczy w wielkim finale. W naszym okręgu było 18 drużyn, zagraliśmy tylko dwa mecze jeden z drużyną STO Katowice z wynikiem 1:0 dla nas, a drugi niestety przegraliśmy 4:0 z drużyną STRZAŁA. Na pocieszenie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, breloczki oraz na osłodę trochę słodyczy. Zwycięzcą naszego okręgu został UKS Ruch Chorzów - gratulujemy.

komentarz: Ewa Bień Zespół Szkół Sportowych
w Mysłowicach Faks: (032) 222-28-05
ul. Gwarków 1Tel.: (032) 222-31-58
41-400 MysłowiceE-mail: leokadiap@poczta.onet.pl
Jeśli masz jakieś pytania napisz do nas
  Copyright © 2002 - Leokadia Poradzisz