LINKI

 PKOL

  

 

  "Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości. ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom- to wszystko należy do cnót sportowca"

 

Jan Paweł II

 

 

 

 

  Mamy prężnie działający Klub Olimpijczyka im. Olimpijczyków Śląskich pod przewodnictwem pani prezes mgr Alicji Langer.
Rok w rok organizujemy szereg imprez o randze miejskiej i wojewódzkiej, jak i ponadregionalnej, których celem jest zaszczepienie i podtrzymywanie ducha sportowego, poczucia więzi społecznej, szacunku dla drugiego człowieka, integracja z dziećmi niepełnosprawnymi
Takie działania wśród dzieci i młodzieży procentują w przyszłości nie tylko wspaniałymi osiągnięciami na arenach sportowych, ale także w szeroko rozumianym życiu publicznym i rodzinnym.

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie Rodzin Olimpijskich

 

Jak każe wieloletnia tradycja, 7 stycznia br. noworoczne spotkanie zgromadziło Polską Rodzinę Olimpijską, jej przyjaciół i sympatyków. Sale Centrum Olimpijskiego z trudem pomieściły gości, co najlepiej świadczy o stałym powiększaniu się tego grona.

W gronie rodziny olimpijskie znaleźli sie przedstawiciele Klubu Olimpijczyka działającego przy Zespole Szkół Sportowych  im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach: prezes Alicja Langer oraz  członek zarządu Leokadia Poradzisz

W spotkaniu, sumującym rok miniony, wzięła udział liczna grupa mistrzów i medalistów olimpijskich - przedstawicieli kilku pokoleń polskiego sportu. Szczególnie ciepło przyjęci zostali medaliści ubiegłorocznych Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie. Rząd RP reprezentowany przez Minister Sportu i Turystyki - Joannę Muchę i jej współpracowników, a swojego przedstawiciela (doradcę - Jana Lityńskiego) delegował na spotkanie także Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Byli reprezentanci firm sponsorujących Polski Ruch Olimpijski, przedstawiciele zagranicznych placówek dyplomatycznych akredytowani w Polsce, reprezentanci świata nauki i kultury, firm i instytucji pracujących na rzecz rodzimego sportu, dziennikarze.

Witając przybyłych - gospodarz uroczystości, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki przypomniał najważniejsze ubiegłoroczne wydarzenia w ruchu olimpijskim, w tym - co oczywiste - londyńskie igrzyska i udział w nich zawodników w biało-czerwonych strojach. Mówił też o rozpoczętych już przygotowaniach organizacyjno-logistycznych do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi (to już za 397 dni) oraz o wielu, często na co dzień niedostrzeganych przez opinię publiczną formach działania realizowanych przez Polski Komitet Olimpijski, jego komisje problemowe oraz agendy terenowe (rady regionalne, kluby olimpijczyka i szkoły noszące imiona polskich olimpijczyków).

Jan Lityński przekazał zebranym pozdrowienia od Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Życzył zawodnikom i ich trenerom wielu nowych sukcesów roku 2013. Mocno podkreślił znaczenie integracji środowiska olimpijskiego. "Tworzycie prawdziwą Rodzinę" - powiedział.

http://www.pkol.pl/pl/files/spotkanie_noworoczne_2013_tp/spotkanie_noworoczne2013_02.jpg

Do zgromadzonych przemówiła z kolei Joanna Mucha. Szefowa sportowego resortu zwróciła uwagę na podejmowane przez jej urząd działania na rzecz rozwoju sportu - zarówno wyczynowego, jak i powszechnego, który powinien stać się podstawą przyszłych sukcesów naszych reprezentantów.

http://www.pkol.pl/pl/files/spotkanie_noworoczne_2013_tp/spotkanie_noworoczne2013_03.jpg

Wielką niespodzianką dla zebranych (a najbardziej na pewno dla naszej doskonałej żeglarki, Zofii Noceti-Klepackiej) było krótkie wystąpienie szefa rady Nadzorczej Kulczyk Investments, przewodniczącego Rady Patronów PKOl dr Jana Kulczyka. Poinformował on, że postanowił wykupić brązowy krążek olimpijski, zdobyty na wodach zatoki Weymouth przez naszą zawodniczkę, a następnie (wraz z kilkoma innymi sportowymi pamiątkami) wystawiony przez nią na aukcję. Pochodzące z niej środki (prawie 82 tys. złotych) zostały przeznaczone na leczenie chorej na mukowiscydozę 5-letniej sąsiadki żeglarki. Aby jednak pani Zosia nadal mogła cieszyć się tak ciężko wywalczoną olimpijską zdobyczą - jej medal został przez dr Kulczyka wykupiony i w poniedziałek znów wrócił do zawodniczki. Ten gest szefa Rady Patronów PKOl został nagrodzony wielką owacją, a sama zainteresowana - dziękując dr Kulczykowi miała łzy w oczach. Nie tylko zresztą ona...

http://www.pkol.pl/pl/files/spotkanie_noworoczne_2013_tp/spotkanie_noworoczne2013_06.jpg

Ważnym, i to jednym z pierwszych elementów noworocznego spotkania było przekazanie przez prezesa A. Kraśnickiego i sekretarza generalnego PKOl Adama Krzesińskiego pamiątkowych statuetek - jako symbolicznych dowodów wdzięczności za wspieranie ruchu olimpijskiego - przedstawicielom sponsorów i partnerów PKOL i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Trafiły one do firm (reprezentowanych najczęściej przez ich prezesów) - Sponsora Strategicznego - Kulczyk Investments, Sponsora Generalnego - Totalizatora Sportowego LOTTO, Sponsorów - PKN Orlen, TAURON Polska Energia, Kompanii Piwowarskiej (z marką "Tyskie"), Orange, Peugeot Polska, Polskiego Holdingu Farmaceutycznego, Sponsora kolekcji olimpijskiej - firmy OTCF z marką 4F, oficjalnego przewoźnika - PLL LOT (zostanie wręczona w terminie późniejszym), oficjalnych Partnerów - PPL "Porty Lotnicze" - lotniska F. Chopina w Warszawie, TRIAS, Carolina Medical Center, Columna Medica oraz partnerów medialnych - TVP i Polskiego Radia.

http://www.pkol.pl/pl/files/spotkanie_noworoczne_2013_tp/spotkanie_noworoczne2013_07.jpg

Już po raz czwarty wręczona została Wielka Honorowa Nagroda Sportowa PKOl. To, ustanowione wiosną 2009 r. a nawiązujące do przedwojennej Państwowej Nagrody Sportowej, wyróżnienie od roku 2010 nosi imię tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem Prezesa PKOl Piotra Nurowskiego. Specjalnie powołana Kapituła pod kierownictwem A. Kraśnickiego, za rok 2012 postanowiła nagrodzić - w kategorii "Sportowiec roku" - mistrzów olimpijskich Tomasza Majewskiego i Adriana Zielińskiego (równorzędnie), w kategorii "Trener roku" - Henryka Olszewskiego, opiekuna T. Majewskiego, a za "Drużynę roku" uznała zespół naszych łyżwiarek szybkich (Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska) - brązowych medalistek MŚ w Heerenveen. Laureaci odebrali trofea z rąk córki Piotra Nurowskiego - Justyny Muszyńskiej i prezesa PKOl Andrzeja  Kraśnickiego.

http://www.pkol.pl/pl/files/spotkanie_noworoczne_2013_tp/spotkanie_noworoczne2013_08.jpg

Z kolei z rąk minister Joanny Muchy, członkini MKOl Ireny Szewińskiej i Andrzeja Kraśnickiego równorzędne wyróżnienia za sukcesy osiągnięte w roku 2012 odebrali prezesi ośmiu polskich związków sportowych: Kajakowego, Lekkiej Atletyki, Łyżwiarstwa Szybkiego, Podnoszenia Ciężarów, Strzelectwa Sportowego, Towarzystw Wioślarskich, Zapaśniczego i Żeglarskiego.

http://www.pkol.pl/pl/files/spotkanie_noworoczne_2013_tp/spotkanie_noworoczne2013_09.jpg

Miły i wzruszający był kolejny punkt programu uroczystości było oficjalne pożegnanie medalistów olimpijskich, którzy w roku 2012 zakończyli karierę zawodniczą. Prezes A. Kraśnicki i wiceprezes, a jednocześnie prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich oficjalnie podziękowali za godne reprezentowanie Polski na kolejnych igrzyskach olimpijskich: kajakarzom - Pawłowi Baraszkiewiczowi i Danielowi Jędraszce, sztangiście Szymonowi Kołeckiemu, żeglarzowi Mateuszowi Kusznierewiczowi oraz wioślarzowi Robertowi Syczowi. Ten ostatni, wraz ze swym partnerem z "dwójki" podwójnej wagi lekkiej - Tomaszem Kucharskim, postanowił przekazać do zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie ich zwycięską "złotą" łódkę (wyeksponowano ją zresztą przy wejściu do Centrum Olimpijskiego).

http://www.pkol.pl/pl/files/spotkanie_noworoczne_2013_tp/spotkanie_noworoczne2013_10.jpg

Krótko po tym Robert Sycz i Mateusz Kusznierewicz - wraz z prezesem PKOl - gratulowali laureatom Nagród Nadziei Olimpijskich im. Eugeniusz Pietrasika (byłego wiceprezesa PKOl i szefa Misji na IO w Atlancie, który zmarł na zawał serca podczas ceremonii ich otwarcia). Za rok 2012 nagrodzeni zostali - biathlonistka UKS Lider Katowice - Monika Hojnisz (podobnie jak jej trener - Adam Kołodziejczyk nie mogła być obecna na uroczystości z uwagi na starty zagraniczne, więc trofeum odebrał prezes Polskiego Związku Biathlonu - Zbigniew Waśkiewicz) oraz lekkoatleta - dyskobol Wojciech Praczyk (ULKS Uczniak Szprotawa), podopieczny trenera Edwarda Szwarca.

http://www.pkol.pl/pl/files/spotkanie_noworoczne_2013_tp/spotkanie_noworoczne2013_11.jpg

Była też jeszcze jedna nagroda, przyznana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, a honorująca co roku firmy lub osoby zasłużone w konkretnych sferach zainteresowań światowego ruchu olimpijskiego. W dziedzinie "Sport i rozwój w bezpiecznym środowisku" nagrodzone zostało Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji IAKS Polska. Nagrodę z rąk członkini MKOl Ireny Szewińskiej i szefa IAKS International Stephana Holthoffa - Pfoertnera odebrał prezes IAK Polska - Zbigniew Klonowski.

http://www.pkol.pl/pl/files/spotkanie_noworoczne_2013_tp/spotkanie_noworoczne2013_13.jpg

Po krótkim występie artystycznym z udziałem Beaty Rybotyckiej i Jacka Wójcickiego rozpoczęła się już nieoficjalna część noworocznego spotkania. W trwających do późnych godzin wieczornych rodzin nie zabrakło rozważań na temat codziennej działalności Polskiego Komitetu Olimpijskiego, poszczególnych związków sportowych, planów na rok bieżący i na najbliższe - zimowe i letnie - igrzyska olimpijskie, ale i rozmów całkowicie prywatnych, wręcz rodzinnych, bo przy obecnym, niezwykle dynamicznym przebiegu naszego życia codziennego okazje do  tego są nader rzadkie...

 

(Treść i zdjęcia strona internetowa PKOL)

 

                                                                                                                 Leokadia Poradzisz

 

           

           

 

 serwis zdjęć - Alicja Langer

 

 

       

 

21-23.09 2012r. w Inowrocławiu odbył się XIV Sejmik Klubów Olimpijczyka, Regionalnych Rad Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Szkół im. Polskich Olimpijczyków.
W obradach wzięli udział 160 osób z całej Polski wśród których było trzech przedstawicieli Klubu olimpijczyka z Mysłowic na czele z Prezesem Panią Alicją Langier.
   W obradach uczestniczyli również v-ce minister Sprawiedliwości, sekretarz stanu Stanisław Chmielewski, sekretarz Generalny PKOL  Adam Krzesiński, posłowie oraz byli Olimpijczycy. 
  Program Sejmiku był bardzo ciekawy. Jedną z atrakcji było zwiedzanie Aresztu śledczego na terenie którego działa klub "Paragraf" oraz miasta Kruszwicę ze słynną " Mysią" wieżą. W drodze powrotnej zwidzieliśmy Bazylikę Św. Marii w Licheniu.
  Wiele korzystnych spraw wniosków dla dalszej pracy usłyszeliśmy na obradach, nawiązanie nowych i podtrzymanie starych kontaktów było warte udziału w Sejmiku.

   Pozdrawiam. J.Fomin.


         

           

 

 

 

VII Mini Olimpiada Przedszkolaków

Mysłowice 07.05.2010

 

7 maja 2010 roku w hali widowiskowo-sportowej w Mysłowicach odbyła się siódma „Mini Olimpiada Przedszkolaków”. Głównymi organizatorami byli nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich wraz z Klubem Olimpijczyka w Mysłowicach. W sportowej rywalizacji wzięło udział szesnaście przedszkoli z Mysłowic, Katowic i Tychów. Każda z drużyn liczyła dziesięciu zawodników. Najmłodsi sportowcy profesjonalnie przygotowali się do udziału w olimpiadzie.

Przed olimpiadą trenowali, by na turnieju wypaść jak najlepiej i zdobyć upragniony medal.

Uczestnicy imprezy do pokonania mieli dziewięć konkurencji tj. bieg z przekazywaniem

pałeczki, bieg z pochodnią, wyścig formuły jeden, bieg z piłką, tor przeszkód, sadzenie

ziemniaków, kicające zające itd. Zawodnicy startowali w dwóch seriach w związku z dużą liczbą zgłoszonych reprezentacji – 16, oraz w trosce o ich bezpieczeństwo. Wybrani mali olimpijczycy,  to z pewnością dzieci uzdolnione ruchowo, przed którymi nie ma zadań nie do wykonania. To one miały zaszczyt reprezentowania swego ukochanego przedszkola.

Wielką zasługą Klubu Olimpijczyka było pozyskanie sponsorów, bez których nie udałoby się zorganizować oraz wypromować imprezy na tak szeroką skalę. To oni: SPOKEY, WIGOR TROPHY, ELEKTROSERWIS, FHU ASCOM oraz prywatnie Prezydent Miasta G. Osyra, wiceprezydent T. Chowaniak i E. Sawicki ufundowali nagrody dla przedszkolaków.

Najlepiej spisało się przedszkole nr 16, którego wychowawczyni poświęciła bardzo wiele czasu na przygotowanie swych podopiecznych do "rywalizacji". II miejsce zajęło przedszkole nr 8, a III przedszkole nr 72. Przedszkola w tym roku bardzo dużo czasu poświęciły na pracę z dziećmi na zajęciach przedszkolnych. Wszystkie konkurencje pokonywane były bezbłędnie, co nie udawało się w poprzednich latach. Pozostałym przedszkolakom zabrakło odrobiny szczęścia, siły, wytrzymałości, czy też odwagi podczas wykonywania konkurencji przed licznie zgromadzoną publicznością. Wszyscy bawili się świetnie, a to chyba najważniejsze, by w najmłodszych latach życia zaszczepić dzieciom bakcyl sportu, przynależności do grupy, dokładności i "zdrowej rywalizacji".

Najlepsze przedszkola zdobyły wspaniałe nagrody, puchary i medale dla swych podopiecznych, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz słodycze, które pozwoliły szybko odzyskać utracone siły.

Wśród uczestników olimpiady rozlosowano również nagrodę w postaci trzymiesięcznego kursu języka angielskiego ufundowanego przez firmę ASCOM, która powędrowała do uczestniczki Ślęzak z przedszkola nr 15.

Opuszczaliśmy halę szczęśliwi i zadowoleni, że mamy wspaniałe dzieci z klas VI i III gimnazjalnych, które dla małych dzieci przygotowała wraz z nauczycielami ZSS tak wspaniałą imprezę. Olimpiada dla dzieci to wielkie przeżycie, a zarazem wspaniała emocjonująca zabawa. Napięcie towarzyszące imprezie dorównywało zawodom dla dorosłych. Okrzyki radości mieszały się ze łzami, gdy niesforna piłka spadała z trzymanego w rączkach pachołka. Emocje udzieliły się również nauczycielom i rodzicom, którzy energicznie kibicowali i wspierali uczestników okrzykami i oklaskami zagrzewającymi do walki. Powszechnie wiadomo, że nic tak dobrze nie rozładowuje agresji jak zdrowa rywalizacja sportowa, która nie tylko  bawi, ale i wychowuje. Sport pozwala dzieciom i młodzieży rozładować negatywne emocje, a nawet skłonność do agresji. Wiedzą o tym doskonale wszyscy nauczyciele Zespołu Szkół Sportowych, dla których problemy wychowawcze w innych placówkach oświatowych są zupełnie obce. Na aktywność fizyczną nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno, czego dowodem była zdrowa i piękna zabawa przedszkolaków, które były w swoim żywiole. W czasie trwania olimpiady dzieci mogły krzyczeć, śmiać się, a niektóre poczuć jak smakuje prawdziwe zwycięstwo.

 

Wszystkie drużyny zapowiedziały, iż za rok znów stawią się na kolejnej Mini Olimpiadzie

autor: T Nowak

           

              

               

 

SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYKAMI

30 kwietnia w auli Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach odbyło się uroczyste powitanie sportowców, którzy reprezentowali Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Zaproszenie na uroczystość otrzymał Klub Olimpijczyka z Mysłowic. Czwórka najlepszych uczniów z klas szóstych wraz z opiekunem miała zaszczyt spotkania się z olimpijczykami. Podczas spotkania wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk rektora AWF Katowice, profesora Zbigniewa Waśkiewicza, pamiątkową statuetkę. Zawodników nagrodził także wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz marszałek województwa śląskiego, Bogusław Śmigielski. W uroczystości uczestniczyli reprezentanci biegów narciarskich, mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk oraz Sylwia Jaśkowiec i Janusz Krężelok, biathloniści Tomasz Sikora, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka i Paulina Bobak, snowboardziści Michał i Mateusz oraz Paulina Ligoccy, narciarki Karolina Riemen i Agnieszka Gąsienica-Daniel, łyżwiarze figurowi Joanna Sulej i Mateusz Chruściński oraz trener Łukasz Kruczek , technicy Mateusz Nuciak, Grzegorz Sobczyk i Maciej Maciusiak oraz fizjoterapeutka Danuta Tadel. Wśród reprezentantów zimowych dyscyplin znalazło się również miejsce dla „rodzynka”, jakim była szpadzistka Małgorzata Bereza, nagrodzona za srebrne medale mistrzostw świata i Europy. Spotkanie przebiegło w miłej i podniosłej atmosferze, po części oficjalnej dla zgromadzonych sportowców i gości przygotowano krótki koncert. Nie zabrakło czasu na pamiątkowe zdjęcia i autografy.

autor: T Nowak

         

         

 

 

 

X PIKNIK OLIMPIJSKI W WARSZAWIE

6 czerwca 2009

W sobotę 6 czerwca, skoro świt, ruszyliśmy do Warszawy do Centrum Olimpijskiego na X Piknik Olimpijski.

Po dotarciu na miejsce braliśmy udział w seminarium, spotkaniu z olimpijczykami oraz zwiedzaliśmy  Muzeum Olimpijskie. Potem przeszliśmy na Kępę Potocką, gdzie miał miejsce Piknik. Oficjalnego otwarcia jubileuszowej, 10 edycji tej imprezy dokonał prezes PKOl - Piotr Nurowski. Podkreślił wyjątkowy charakter tegorocznego spotkania Polskiej Rodziny Olimpijskiej ze społeczeństwem, wynikający przede wszystkim z przypadającego jesienią jubileuszu 90-lecia istnienia PKOl jak i faktu, że dokładnie 250 dni dzieli nas od uroczystej inauguracji zimowych igrzysk olimpijskich w kanadyjskim Vancouver.

Pokaźna część piknikowych atrakcji przebiegała tym razem pod hasłem „Zima w środku lata – Vancouver 2010” i koncentrowała się właśnie na dyscyplinach zimowych. Na specjalnie urządzonych stoiskach urządzono m.in.: strzelnicę biathlonową, specjalną rampę do ewolucji snowboardowych, maszynę startową dla zawodów bobslejowych a także… prawdziwe sztuczne lodowisko z atrakcjami dla sympatyków hokeja, łyżwiarstwa figurowego i szybkiego oraz curlingu. Z kibicami spotkali się tam m.in.: Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Tomasz Sikora, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Pałka, Anna Rechnio, Paulina Ligocka.

Były także inne, wcale nie zimowe propozycje - to m.in.: wyścigi na ergometrach wioślarskich (tradycyjnie prowadzone przez Kajetana Broniewskiego), biegi przełajowe w ramach Memoriału Tomasza Hopfera, pokazy podnoszenia ciężarów, jeździectwa, łucznictwa, zawody kolarskie i pokaz rowerowego trialu, pojedynki pingpongistów i szachistów oraz zabawa w piłkarskie tricki, koszykówkę i w hokeja na trawie. Nie obyło się również bez tradycyjnego już konkursu „Sprawna Rodzina”, quizu wiedzy olimpijskiej i programu dla dzieci pod hasłem Świat tysiąca uśmiechów”.  Na miejscu można też było zdobyć autografy naszych wspaniałych mistrzów i zrobić sobie w ich towarzystwie zdjęcie.

Do Mysłowic wróciliśmy po 23 zmęczeni, ale pełni wrażeń i niesamowicie zadowoleni.J

 Justyna Wojak, Ewa Bień i Iwona Zonik

 

 

Rada Miasta przyznała Pani Alicji Langer tytuł Honorowego Obywatela Miasta Mysłowice

28 maja 2009
      Podobno, kogo bogowie chcą ukarać, tego skazują na pracę z dziećmi i młodzieżą. Lecz jeśli ma się tyle energii i siły (niczym wulkan), jak pani mgr Alicja Langer, wówczas działanie staje się prawdziwym darem serca, przynoszącym satysfakcję i wymierne efekty.
      To właśnie dzięki jej zaangażowaniu powstała 26 lat temu Szkoła Sportowa, której uczniowie odnosili i odnoszą wiele sukcesów w różnych dyscyplinach sportowych, realizując hasło Citius, Altius. Fortius.
      Dzisiaj, obok szczerych gratulacji, w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Sportowych, składamy gorące podziękowania za poświęcenie i pracę na rzecz naszej placówki. Dziękujemy przede wszystkim za to, że dzięki pani mgr Alicji Langer uczniowie mogą realizować swoje marzenia, zarówno te sportowe jak i życiowe.

      Jesteśmy przekonani, że energii i wytrwałości wystarczy pani na wiele, długich lat, czego życzymy z całego serca.

                      

Więcej zdjęć na stronie www.sportosporto.pl

Komentarz - Krzysztof Kowalek
Serwis fotograficzny - Jarosław Ślipek

 

 

VI Mini Olimpiada Przedszkolaków

18.03.2009 Mysłowice

 

 

VI Mini Olimpiada Przedszkolaków to spotkanie i rywalizacja mysłowickich przedszkolaków.  Od sześciu lat co rok rywalizują dzieci w wieku lat sześciu po pięć dziewczynek i pięciu chłopaków. Początkowo w pierwszej edycji rywalizowało cztery przedszkola znajdujące się najbliżej hali Zespołu Szkół Sportowych na której to odbywały się pierwsze dwie edycje. W miarę upływu lat impreza rozrosła do tego stopnia, iż dzieci startują w szerz hali MOSiR Mysłowice, a konkurencje prowadzone są w dwóch seriach ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Uczestnicy imprezy do pokonania mieli dziewięć konkurencji tj. bieg z przekazywaniem pałeczki, bieg z pochodnią, wyścig formuły jeden, bieg z piłką, tor przeszkód, sadzenie ziemniaków, kicające zające itd. Wybrane dzieci do olimpiady to z pewnością dzieci uzdolnione ruchowo, przed którymi nie ma zadań nie do wykonania. To one miały zaszczyt reprezentowania swego najwspanialszego przedszkola. Najlepiej spisało się przedszkole nr 6, którego wychowawczyni poświęciła bardzo dużo czasu na przygotowanie swych podopiecznych  do „rywalizacji”, tylko w jednej konkurencji z dziewięciu poszło im słabiej. Na wielkie uznanie zasługują również przedszkola 16, 17 i 15, które kolejno zajęły II, II i IV miejsce. Drużyny poza  wymienioną czwórką z pewnością nie mniej czasu poświęciły, na pracę z dziećmi nad konkurencjami na zajęciach przedszkolnych. Zabrakło im  odrobiny szczęścia, siły, wytrzymałości, czy też odwagi podczas wykonywania konkurencji przed publicznością. Wszyscy bawili się świetnie, a to chyba najważniejsze, by na początku swego życia zaszczepić bakcyl sportu, przynależności do grupy, dokładności i „zdrowej rywalizacji”. Najlepsze przedszkola otrzymały nagrody, puchary i medale dla swych podopiecznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz słodycze na regeneracje sił. W śród uczestników olimpiady rozlosowano również nagrodę w postaci trzymiesięcznego kursu języka angielskiego metodą Helen Doron, która powędrowała do dziecka z przedszkola nr 9. Opuszczaliśmy halę szczęśliwi i zadowoleni, że mamy wspaniałą młodzież, która dla małych dzieci przygotowała wraz z nauczycielami Zespołu Szkół Sportowych tak wspaniałą imprezę. Wszystkie drużyny zapowiedziały, iż za rok znów się spotkamy, a „rywalizacja” będzie bardziej ostra.

 

Szczególe podziękowania dla:

Nr

Nauczyciel

Opiekun gimnazjum kl. II

Opiekun podstawówka kl. V/IV

1

Chytrowska Danuta

Boś Natalia

Sojka Weronika

2

Kowalek Krzysztof

Cieślik Weronika

Jeleń Angelika

3

Trzaska Grażyna

Baran Klaudia

Brom Patrycja

4

Widera Monika

Kisiołek Andrzej

Habryka Dawid

5

Strzelczyk Krzysztof

Kruczek Malwina

Lewandowska Ala

6

Nowak Beata

Hanzel Natalia

Orawczak  Mateusz

7

Zonik Iwona

Trybowska Magda

Jaromin Aleksandra

8

Fomin Jurij

Świerczek Krzsztof

Grotek Łukasz

9

Ślusarz Tomasz

Trybowska Anna

Sołtysiak Patrycja

10

Duży Krzysztof

Hasa Filip

Szymański Piotr

11

Dziewulski Ryszard

Patalong Marek

Gębal Jacek

12

Wojak Justyna

Piętka Katarzyna

Jasik Angelika

13

Garus Magda

Habryka Sebastian

Kornasiewicz Piotr

14

Flak Aleksander

Nowak Dawid

Kabza Paweł

15

Graboń Jola

Soja Aneta

Jasińska Justyna

16

Aksamit Ewelina

Dudek Mateusz

Sylwia Polak

 

Pokaz konkurencji: Anna Łabędz i Aneta Pająk

Sprzęt: Jureczko Wojciech, Wójcik Bartosz, Fabian Grzegorz, Kisiołek Joanna, Kornasiewicz Piotr, Rosikoń Weronika, Rzepka Denis, Sandomierski Patryk, Siwie Mateusz, Fomin Andrzej, Michalak Krystian

 

Jadwiga Bladowska – kancelariat

Jarek Ślipek – wyniki komputer

Marta Ćwienk – wyniki komputer

Agnieszka Filec – wyniki+ (Muszyński goniec)

Nardelli Żaklina – dekoracje tablic

 

 

 

 

 

INAUGURACJA ROKU SPORTOWEGO - V BIEG OLIMPIJSKI
27 września 2008

 

27 września, podczas Inauguracji Roku Sportowego uczniowie klas pierwszych (szkoła podstawowa i gimnazjum) zostali pasowani na ucznia-sportowca naszej szkoły i uroczyście ślubowali, że będą dobrymi uczniami i sportowcami.

Tego samego dnia, już po raz piąty zaproszeni goście, rodzice, uczniowie a przede wszystkim pierwszoklasiści, uczestniczyli w V Biegu Olimpijskim na dystansie 3 km.

W tym biegu każdy został zwycięzcą!!!
Tradycyjnie, wśród biegaczy zostały rozlosowane "przeróżne" nagrody!!!

Życzę wytrzymałości na wszystkich poziomach zmagań sportowych i edukacyjnych...
Justyna Wojak

Serwis zdjęciowy strona www.sportosporto.pl

 

 

Międzynarodowy Sejmik Klubów Olimpijczyka i Rad Regionalnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego Dziwnów 2008

 

4 osobowa delegacja  przedstawicieli Klubu Olimpijczyka w Mysłowicach udała się w dniach 19.09-20.09 do Dziwnowa na kolejny już Sejmik Klubów Olimpijczyka.

Obrady i spotkania z olimpijczykami trwały 2 dni..

W trakcie była okazja na wymianę doświadczeń w dziedzinie krzewienia idei olimpijskiej.

A także spotkania i porozmawiania z polskimi olimpijczykami. Wśród których byli tegoroczni złoci medaliści z Pekinu wioślarze Marek Kolbowicz, Konrad Wasilewski. A także olimpijczycy z wcześniejszych olimpiad: Andrzej Wroński, Marek Łubik, Zenon Licznerski, Marian Sypniewski, Wojciech Fortuna, Władysław Stecyk, Bogusław MamińskiWojtek Matusiak, Róża Ptak, Dorota Brzozowska, Władysław Zieliński, Grzegorz Kołtan.

Nasi działacze działającego prężnie Mysłowickiego Klubu Olimpijczyka wrócili do domu pełni wrażeń, bogaci o nowe doświadczenia które będzie można wykorzystać do dalszej działalności.

                red. Leokadia Poradzisz

 

 

Piknik Olimpijski w Warszawie
 
Dnia 13.09 2008r. 44 uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach z opiekunami udało się do Warszawy na coroczny Piknik Olimpijski.
W miłej atmosferze droga nam się wcale nie dłużyła.
Po przyjeździe do Warszawy udaliśmy się najpierw do Centrum Olimpijskiego gdzie obejrzeliśmy wystawę przedstawiającą najciekawsze zdjęcia z ostatniej Olimpiady w Pekinie. Następnie zwiedziliśmy muzeum olimpijskie, gdzie mogliśmy podziwiać  cenne trofea , sprzęt i stroje związane z historią nowożytnych olimpiad.
Następnie przeszliśmy na Agrykolę, gdzie polowaliśmy na olimpijczyków.
Nie dosłownie ale polegało ono na zbieraniu autografów słynnych sportowców którzy reprezentowali nasz kraj na olimpiadach. Byli miedzy innymi Olimpijczycy z ostatniej olimpiady w Pekinie.
Atrakcja tego festynu był występ młodych adeptów sztuk walki z klasztoru Szaolin.
Czas nam się na pikniku nie nużył ponieważ każdy znalazł spośród konkurencji rekreacyjnych jedną dla siebie, w której mógł się zmierzyć z innymi uczestnikami  tego pikniku.

 

 

   Serwis Fotograficzny : Tomasz Nowak

 

 

 


 

 

 

 

Archiwum wydarzeń 2002-2006  

 

Archiwum wydarzeń 2006-2007

 

Archiwum wydarzeń 2007-2008

 Zespół Szkół Sportowych

w Mysłowicach

Faks: (032) 222-28-05

ul. Gwarków 1

Tel.: (032) 222-31-58

41-400 Mysłowice

E-mail: leokadiap@poczta.onet.pl

Jeśli masz jakieś pytania napisz do nas

  Copyright © 2002 - Leokadia Poradzisz