System zajęć jaki odbywa się w naszej szkole pozwala na wszechstronny rozwój młodzieży. Nasza szkoła współpracuje z trenerami sekcji lekkoatletycznych działających przy KS Górnik 09 Mysłowice oraz MOSiR Mysłowice. Uczniowie naszej szkoły mogą po lekcjach skorzystać z fachowej opieki trenerów tych klubów.

 

 
Czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt
5 maja 2009

      5 maja 2009 r. Odbyły się na stadionie Lechii zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce w Mysłowicach i awansowały dalej.

  Skład drużyny:

 • Bożentka Martna

 • Jasińska Justyna

 • Bogdańska Klaudia

 • Jaromin Aleksandra

 • Sołtysiak Patrycja

 • Jasik Angelika

 • Lewandowska Alicja

      Indywidualnie Aleksandra Jaromin zajęła trzecie miejsce w rzucie piłeczką palantową a Klaudia Bogdańska drugie miejsce w biegu na 600 m. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji Aleksandra Jaromin zajęła IV miejsce a Klaudia Bogdańska VI miejsce. Gratulacje.
      Dalszy ciąg miał miejsce 15 maja 2009 czyli były to rejony. Spotkanie dwóch najlepszych drużyn z Mysłowic i z Katowic. Ta sama reprezentacja wywalczyła trzecie miejsce. A Klaudia Bogdańska zajęła I miejsce w biegu na 600m. Wielkie brawa.

Pozdrawiam p. Ewa Bień

 

 

Wojewódzki Bieg na Orientację

Jastrzębie Zdrój
28 maja 2009

      Dnia 28.05.2009 odbył się Wojewódzki Bieg na Orientację w Jastrzębiu Zdroju. Z naszej szkoły startowały 24 osoby z podstawówki i gimnazjum. W łącznej klasyfikacji zajęliśmy najlepsze miejsca w historii startu w tej dyscyplinie w województwie śląskim.
      W kategorii dziewcząt zajęliśmy 3 miejsce w podstawówce a 2 miejsce w gimnazjum. W kategorii chłopców zajęliśmy 8 miejsce w podstawówce i 7 miejsce w gimnazjum.
      Ale największą niespodziankę zafundowała nam ANGELIKA JANIK. W swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce w województwie śląskim.
      Muszę przyznać, że my jako nauczyciele WF nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu ANGELIKI i wszystkich osób startujących w tym biegu tym bardziej, że trasa była bardzo trudna i niektóre osoby były pierwszy raz na takich zawodach i takiej rangi.
      Gratulujemy wszystkim uczestnikom tych zawodów tak wspaniałych rezultatów a nauczycielom WF tak wspaniałych zawodników.

      Oto osoby, które przyczyniły się do tego sukcesu:

  Szkoła Podstawowa

 • Sołtysiak Patrycja

 • Jasik Angelika

 • Jaromin Aleksandra

 • Baran Rafał

 • Cupiał Mateusz

 • Małolepszy Paweł

 • Hajduk Daria

 • Bożentka Martyna

 • Jasińsk Justyna

 • Załuski Kamil

 • Ryczan Jacek

 • Lewandowski Adrian

  Gimnazjum

 • Gdula Sabina

 • Spałek Joanna

 • Janik Angelika

 • Wojak Michał

 • Joniec Artur

 • Kuszka Dawid

 • Pietras Ola

 • Zielosko Klaudia

 • Buchaniec Marta

 • Konowalski Kamil

 • Sójka Mateusz

 • Demitraszek Mateusz

Nauczyciele - Ewa Bień, Justyna Wojak, Iwona Zonik

 

Silesia Maraton 03.05.2009

Dnia 03.05.09 na terenie Stadionu Śląskiego w Chorzowie odbył się sztafety maratońskie dla dzieci i młodzieży Silesia Maraton pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Prezydentów Miast; Katowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Impreza lekkoatletyczna dla amatorów kochających sport, a w szczególności bieganie. Celem zawodów była popularyzacja biegów wśród dzieci i młodzieży oraz wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego. Zespół Szkół Sportowych w Mysłowicach reprezentowały dwie drużyny sztafetowe w kategorii szkoła podstawowa rocznik 96-98 i szkoła gimnazjalna rocznik 93-95. Szkoły podstawowe miały do pokonania dystans półmaratonu – 21.097 m., gimnazjalne dystans maratonu 42.195m. Zawody rozgrywane były w formie sztafet 21x1000 m i 42x1000 m, gdzie zawodnik mógł wielokrotnie pokonywać trasę zawodów. Zespół Szkoły Podstawowej reprezentowało dziewięciu zawodników tj. Jaromin O., Sołtysiak P., Orawczak M., Lewandowska A., Jasińska J., Habryka D., Gębal J., Piętka M., Gniewek M., gimnazjum 11 osób. w składzie : A Joniec, Ł Kudła, J Lubowiecki, M Sójka, K Hołowacz, K Goj, S Gdula, J Spałek, K Piętka, N Boś, D Zając Nasz pierwszy występ w tej imprezie okazał się sukcesem i był on tym większy, że konkurencje sztafetowe pokonywali głównie pływacy trenujący w MOSiR Mysłowice. W kategorii Szkół Podstawowych zajęliśmy III miejsce, a Szkół Gimnazjalnych II miejsce. Dzięki zgraniu i wspólnym dążeniu do celu osiągnęliśmy tak wysokie miejsce, każdy miał udział w sukcesie i był z niego zadowolony. Mamy nadzieję, że bieg rozegrany w bardzo trudnych warunkach będzie nie tylko wspomnieniem walki ze zmęczeniem na trasie ale przede wszystkim zapisze się w pamięci jako start w pierwszym  biegu maratońskim na Śląsku.

autor T Nowak

           

           

           

           

           

           

           

           

       

W sobotę 04 kwietnia 2009 r zakończyła się VIII EDYCJA MŁODZIEŻOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH. Podczas siódmego biegu nasza zawodniczka (jedyna z podstawówki z naszej szkoły)  Aleksandra Jaromin przybiegła jako druga. Z chłopców dziesiąty przybiegł Krzysiu Muszyński (też był jedyny z naszej szkoły). Natomiast z gimnazjum z dziewcząt pierwsza przybiegła Weronika Rosikoń, piąta Natalia Boś, a potem Asia Spałek. Szczegółowe informacje i wyniki na stronie www.mosir.myslowcie.pl.

W klasyfikacji ogólnej, czyli po 7 biegach na podium stanęła Aleksandra Jaromin i to na drugim miejscu, a z gimnazjum na pierwszym miejscu jest Weronika Rosikoń a na trzecim Natalia Boś ogromne brawa dla dziewczyn, zwłaszcza, że było dużo przeciwników a pogoda też czasami nie była przychylna, chyba że koś lubi biegać w strugach deszczu, w błocie czy w śniegu. Jeszcze raz gratuluje i zapraszam na kolejną edycję w przedostatnią sobotę września.

 

Ewa Bień

 

                 

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

ZAWODY WOJEWÓDZKIE W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

16.10.2008

 

 

W czwartek, 16 października br., reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum w składzie:

Zielosko Klaudia

Boś Natalia

Rosikoń Weronika

Zając Dominika

Gdula Sabina

Szula Anna

Partyka Paulina

wyruszyły do Rudy Śląskiej na zawody wojewódzkie. Stres był ogromny. Przecież na te zawody przyjechały mistrzynie rejonów z całego województwa. Po pięknej walce nasze dziewczyny uplasowały się na VIII miejscu!

 

Gratuluję i pozdrawiam Justyna Wojak

            

           

           

  

 

 

 

 

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE 3.10.2008

REJON WOJEWÓDZKI

 

3 października 2008 odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe szkół podstawowych i gimnazjum – rejon Katowice. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół z Mysłowic i Katowic.

Mysłowice reprezentowały:

szkoły podstawowe: dziewczęta - Śzkoła Sportowa i SP 1

chłopcy - SP 1 i SP 15

gimnazja: dziewczęta - Gimnazjum Sportowe i Gimnazjum Nr 3   

chłopcy: Gimnazjum Sportowe i Gimnazjum Nr 3   

Katowice reprezentowało sześć szkół , dwie szkoły nie stawiły się na starcie

(dziewcząt z gimnazjum).

Wśród dziewcząt szkół podstawowych I miejsce zajęła szkoła podstawowa nr 51 z Katowic wygrywając na ostatnich metrach ze Szkołą Sportową. Był to wspaniały bieg, pełen wielkich wrażeń i końcowego dramatu naszej zawodniczki. Klaudia Bogdańska odrobiła tak dużą stratę do prowadzącej i na ostatnich metrach po prostu nie miała już sił dobiec do końca jako pierwsza. Był to fantastyczny bieg naszych dziewcząt z podstawówki i zasługują na duże słowa uznania.

 W gimnazjach startowały cztery szkoły wśród chłopców i dwie dziewcząt.

I miejsce i awans do zawodów wojewódzkich zajęły dziewczęta  naszego gimnazjum pokonując na ostatnich metrach Gimnazjum Nr 3 z Mysłowic.

Chłopcy naszego gimnazjum zajęli II  miejsce zostawiając za sobą 2 szkoły z Katowic.

 To był dzień pełen wrażeń. Gratulujemy zespołom i życzymy więcej siły naszym gimnazjalistkom 16 października w Rudzie Śląskiej na zawodach wojewódzkich.

Iwona Zonik

 

Sztafetowe biegi przełajowe 25.09 2008r.

 

 

Pogoda w czwartek, 26 września, była okropna. Mimo to w dobrych humorach Reprezentacja naszej szkoły dotarła na Lechię 06. Wyniki nie zepsuły nikomu humoru. Trzy z czterech sztafet przeszło do dalszej rywalizacji. Oto wyniki:

Dziewczęta – podstawówka  I miejsce w Mysłowicach

-         Kisiel Monika

-         Wiechuła Patrycja

-         Bogdańska Klaudia

-         Michalak Angelika

-         Jaromin Aleksandra

-         Sołtysiak Patrycja

Chłopcy– podstawówka  V miejsce w Mysłowicach

-         Jeleń Dariusz

-         Dudek Wojciech

-         Kabza Paweł

-         Muszyński Krzysztof

-         Gniewek Mateusz

-         Małolepszy Paweł

Dziewczęta –gimnazjum  I miejsce w Mysłowicach

-         Zielosko Klaudia

-         Boś Natalia

-         Rosikoń Weronika

-         Zając Dominika

-         Gdula Sabina

-         Partyka Paulina

Chłopcy– gimnazjum II miejsce w Mysłowicach

-         Sójka Mateusz

-         Hołowacz Krystian

-         Demitraszek Mateusz

-         Konowalski Kamil

-         Dudek Mateusz

-         Joniec Artur

Gratuluję i życzę sukcesów na następnych zawodach

Justyna Wojak

 

Lekkoatletyka w roku 2003/04

Lekkoatletyka w roku 2004/05

Lekkoatletyka w roku 2005/06

Lekkoatletyka w roku 2006/07

Lekkoatletyka w roku 2007/08Zespół Szkół Sportowych
w Mysłowicach Faks: (032) 222-28-05
ul. Gwarków 1Tel.: (032) 222-31-58
41-400 MysłowiceE-mail: leokadiap@poczta.onet.pl
Jeśli masz jakieś pytania napisz do nas
  Copyright © 2002 - Leokadia Poradzisz