W naszej szkole, dzieci mają możliwość rozwoju ogólnego, we wszystkich ich interesujących dziedzinach sportu.


 

Zakończenie sportowego roku szkolnego 2006/07

 

5 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym zebranie nauczycieli w-f, przedstawicieli MOSiR-u i ŚlSZS  oraz władz miasta. Pan prezydent Mysłowic Grzegorz Osyra podziękował wszystkim nauczycielom i działaczom sportowym za pracę i zaangażowanie w działalność sportową oraz pogratulował tegorocznym laureatom w szkolnym współzawodnictwie sportowym. Kolejność przedstawia się następująco:

Szkoły Podstawowe:

Dziewczęta

Chłopcy

I miejsce SP nr1

I miejsce SP nr1

II miejsce SP nr13

II miejsce SP nr15

III miejsce Sportowa SP

III miejsce Sportowa SP i SPnr13

 

Gimnazja:

Dziewczęta

Chłopcy

I miejsce GSportowe

I miejsce G1

II miejsce G3

II miejsce G3

III miejsce G1

III miejsce GSportowe i G2

 

Gratuluję wszystkim uczniom i uczennicom, którzy brali udział w szkolnych rozgrywkach! To m.in. dzięki Waszemu zaangażowaniu nasza Szkoła zajęła takie miejsce.

Pozdrawiam Justyna Wojak

 

 

 Konkurs wiedzy olimpijskiej

 

W ramach Centralnej Inauguracji Dni Olimpijczyka, 17 kwietnia 2007 roku nauczyciele Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach: pani Ewa Wróbel, Gabriela Piasecka oraz Krzysztof Kowalek zorganizowali miedzyszkolny konkurs wiedzy olimpijskiej. Impreza odbyła się pod patronatem Klubu Olimpijczyka działającego przy szkole sportowej.

Głównym zamierzeniem i celem konkursu było przybliżenie dzieciom i młodzieży Mysłowic idei olimpijskiej. Turniej rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum składał się z kilku etapów. Pierwszym zadaniem, z którym przyszło się zmierzyć uczestnikom konkursu był multimedialny test, sprawdzający wiedzę dotyczącą zarówno olimpiad, jak i ruchu olimpijskiego. Po części teoretycznej nastąpił czas na zajęcia i zmagania sportowe w szkolnej sali gimnastycznej, gdzie wnikliwej analizie poddana została kondycja fizyczna zawodników. Wiele radości sprawiły wszystkim uczestnikom olimpijskie kalambury; zabawa polegająca na odgadywaniu nazw dyscyplin sportowych jedynie na podstawie gestów.  W role mimów doskonale wcielili się uczniowie Gimnazjum Sportowego: Sebastian Filuś i Marcin Duraj. Ostatnim etapem zmagań były łamigłówki słowne. To z pozoru łatwe i przyjemne zadanie sprawiło wiele kłopotów uczniom i w znacznym stopniu zadecydowało o wynikach całej rywalizacji.

W kategorii Szkół Podstawowych pierwsze miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 13, to właśnie ich piersi przyozdobiły złote medale. Drugie miejsce, po zaciętej walce, zajęła Szkoła Podstawowa nr 17, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 1. Jeszcze bardziej emocjonujące były zmagania gimnazjalistów. Najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna z Gimnazjum nr 5, wyprzedzając gospodarzy turnieju – Zespół Szkół Sportowych oraz gimnazjalistów z „trójki”. Najlepsi oprócz medali otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Najważniejsza była jednak wspólna zabawa i zdrowa rywalizacja, która nie tylko bawi, uczy, ale wychowuje nasze dzieci i młodzież. Wychowanie poprzez sport to niemal motto Zespołu Szkół Sportowych. Poprzez propagowanie wartości olimpijskich, młodzi ludzie poznają i wcielają w  swoje życie zasadę fair play.

kom. Krzysztof Kowalek

           
           
           
           
           
           
           
           


 

Zawody wojewódzkie szkół podstawowych – biegi łyżwiarskie

 We wtorek 3 marca, kiedy większość uczniów naszej szkoły jeszcze smacznie spało (rekolekcje zaczynały się później),  ósemka najlepszych łyżwiarzy ruszyło (z wielkim opóźnieniem – zainteresowani wiedzą dlaczego J) na zawody wojewódzkie do Jastrzębia Zdroju. W skład reprezentacji dziewcząt weszły: Asia Spałek, Sabina Gdula, Angelika Cieślik i Patrycja Bryłka, natomiast reprezentacja chłopców to: Michał Słupski, Michał Wojak, Kamil Bacia i Łukasz Mandzewski.

Zawody wojewódzkie to nie żarty – tam spotykają się najlepsi z najlepszych.  Po zakończonych zawodach okazało się, że nasze dziewczyny uplasowały się na VIII  miejscu, a chłopcy na XI. Brawo!!!

Najlepszą zawodniczką naszej szkoły została Patrycja Bryłka, a zawodnikiem Łukasz Mandzewski. Gratuluję!!!

                                                                                                       Pozdrawiam Justyna W.

 

           
           
           

 

Wyniki rywalizacji sportowej naszej szkoły w roku szkolnym 2005/2006

Po podsumowaniu całorocznej rywalizacji wszystkich szkół mysłowickich w roku szkolnym 2005/2006 nasza szkoła prezentuje się w rywalizacji następująco:

Szkoła Podstawowa - chłopcy 2 miejsce
Szkoła Podstawowa- dziewczęta 2 miejsce
Gimnazjum- chłopcy 3 miejsce
Gimnazjum- dziewczęta 1 miejsce

 

Brawo dla wszystkich uczniów którzy reprezentowali szkołę na wszystkich zawodach sportowych- To jest Twój wkład w sukces naszej szkoły. Brawo dla wszystkich nauczycieli wf i trenerów za bardzo dobre przygotowanie uczniów do wszystkich imprez sportowych..

 

Walczymy również o puchar Kuratorium Oświaty

Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych konkurencjach

Szkoła Podstawowa

Pływanie

dziewczęta

I miejsce sztafety

II miejsce indywidualnie

chłopcy

I miejsce sztafety

III miejsce indywidualnie

Tenis stołowy

dziewczęta

I miejsce

chłopcy

III miejsce

Bieg na orientację

dziewczęta

IV miejsce

chłopcy

II miejsce

Badminton

razem

XIV miejsce

Sztafetowe biegi przełajowe

chłopcy

XVI miejsce

Gimnazjum

Pływanie

dziewczęta

V miejsce

Tenis stołowy

dziewczęta

I miejsce

chłopcy

III miejsce

Bieg na orientację

dziewczęta

V miejsce

chłopcy

VIII miejsce

Dwubój nowoczesny

dziewczęta

III miejsce

chłopcy

V miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

dziewczęta

VIII miejsce

chłopcy

IX miejsce

Wyniki w roku szkolnym 2005-2007Zespół Szkół Sportowych
w Mysłowicach Faks: (032) 222-28-05
ul. Gwarków 1Tel.: (032) 222-31-58
41-400 MysłowiceE-mail: leokadiap@poczta.onet.pl
Jeśli masz jakieś pytania napisz do nas
  Copyright © 2002 - Leokadia Poradzisz